Шкільна форма не є обов’язковою

Згідно з наказом Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА № 929 «Про шкільну форму», директорам середніх закладів освіти комунальної власності доручено до 1 грудня 2017 року провести обговорення питання доцільності використання здобувачами освіти шкільної форми з представниками органів самоврядування закладів освіти.

Після обговорення у разі потреби необхідно підготувати зміни до статутних документів закладів освіти з урахуванням пропозицій та рішень органів самоврядування закладів освіти.

Варто зауважити, що документ зобов’язує педагогічних працівників не допускати випадків порушення етики спілкування з учнями щодо використання чи невикористання шкільної форми.

«Сьогодні є запит про те, що шкільна форма не повинна бути обов’язковою, – зазначає заступник голови КМДА Олексій Резніков. – Ми не говоримо про однозначне тотальне скасування форми. Ми говоримо про наявність вибору”.

На думку урядовця, кожна школа повинна зібратись тріумвіратом «батьки-діти-вчителі» та обговорити, який дрес-код має бути у закладі.

“Якщо вони разом вирішили, що в школі має бути форма, це буде прописано в Статуті школи в який, звісно, можна внести зміни без проблем – одні дітки випускаються зі шкіл, а інші – вступають. Якщо в іншій школі тріумвірат вирішить, що хочуть піджаки з емблемою – добре. Якщо в третій школі вирішать, що хочуть ходити в джинсах і светрі – це їхнє право. У наказі першочергово йдеться про те, що ми маємо виховувати вільних людей із дитинства. Київ – це територія свободи, і ми говоримо про право вибору – щоб українці змалечку зростали вільними людьми, які мають, зокрема, домовлятись між собою, знаходити компроміс», – наголосив Олексій Резніков.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне