Система очищення води зі свердловини для приватного будинку: вибір оптимального рішення

Читайте також

Відключення світла 6 грудня

Для побутових споживачів заходи обмеження діятимуть від 06:00 до 22:00.

«Війна. Різдво. Перемога України» відкрилася у блекаут

У Центральній районній бібліотеці імені Івана Франка триває 18 персональна виставка картин юного, але вже відомого художника-абстракціоніста Данила Ноздрі.

Сотні пінгвінів захопили ТРЦ Гулівер

Антарктида захоплює столичний ТРЦ Gulliver!

У Солом’янському районі Києва вибухнула бомба

Саморобна бомба вибухнула у дворі багатоповерхівки у Солом’янському районі Києва.

Поділитися

Навіть якщо ви вклали гроші і пробурили свердловину, отримана артезіанська вода може містити різноманітні домішки, такі як залізо, марганець, нітрати, хлорорганічні сполуки, бактерії та віруси. Щоб перевірити воду, можна звернутися до спеціальної лабораторії – цілком може бути, що з вашої свердловини пити безпечно. Однак врахуйте, що такі аналізи потрібно буде робити мінімум раз на рік, щоб переконатися, що якість питної води не зіпсувалася.

Якщо згідно з аналізом вода з якихось причин не підходить для пиття, обов’язково встановлюється система очищення води для приватного будинку, про що ми розповідаємо в невеликій статті нижче.

Чим небезпечна неочищена вода?

Домішки, які найчастіше зустрічаються у воді зі свердловини

Особливість

Вплив на здоров’я при постійному вживанні такої води

Залізо

Надає воді іржавого кольору і запаху металу. Утворення іржі на сантехніці, білизні, посуді; порушення роботи ШКТ.

Солі жорсткості

Утворюють накип на сантехніці та побутових приладах; погане піноутворення мийних засобів. Захворювання нирок, сечовивідних шляхів; сухість шкіри та волосся.

Сірководень

Специфічний запах тухлих яєць. Отруєння організму, в т.ч. головний біль, нудота.

Марганець

Впливає на роботу серцево-судинної, нервової систем, печінки та жовчного міхура. Слабкість, стомлюваність, порушення пам’яті.

Очищення води зі свердловини в приватному будинку: основні сучасні методи

Метод хімічного очищення включає в себе використання 2-х груп речовин:

  • Поглиначі сорбують забруднення;
  • Коагулянти зв’язуються з домішками, випадають в осад, а потім видаляються механічним фільтром.

Магнітне водоочищення – тут магнітне поле використовується для осадження металевих суспензій в осад, який потім видаляється механічним фільтром. Цей підхід добре справляється з видаленням заліза, кальцію, магнію та інших металів, тобто добре пом’якшує питну воду.

УФ-знезараження – знищує бактерії та віруси. Використовується разом з іншими фільтрами в складі комплексної системи водоочищення;

Механічна фільтрація – це картриджі з наповнювачем, які вловлюють частинки розміром не менше 1 мкм, зокрема іржу, мул і пісок.

Зворотньоосмотична установка для очищення води зі свердловини. Прилад фільтрує воду, проштовхуючи її під високим тиском через напівпроникну мембрану, яка затримує 99% домішок, але не хлор.

  • Щоб розв’язати проблему з хлором, попередньо очистити воду від крупного сміття і подовжити термін служби зворотноосмотичної мембрани, в систему встановлюють кілька префільтрів механічної фільтрації, в т.ч. й з активованим вугіллям;
  • Оскільки “зворотний осмос” відфільтровує практично всі домішки, на виході питну воду потрібно мінералізувати. Це поліпшить її органолептичні якості та збільшить її корисність.

Як вибрати оптимальну систему для очищення води зі свердловини в заміському будинку

Як вибрати оптимальну систему для очищення води зі свердловини в заміському будинку

  1. Перед вибором системи, виконайте аналіз води з вашої свердловини. Це допоможе визначити типи забруднень, їхню концентрацію та інші параметри, які вплинуть на вибір фільтрів і методів водоочищення;
  2. Визначте, для яких цілей вам потрібна очищена вода. Наприклад, якщо вона призначена для пиття, знадобиться більш ретельне очищення, ніж якби воду використовували для поливу або промислових потреб;
  3. При виборі способу очищення і моделі обладнання, враховуйте свій бюджет. Наприклад, настільні фільтри механічної фільтрації будуть у багато разів дешевшими за зворотноосмотичні системи, проте не забезпечать високого рівня водоочищення та зручності під час експлуатації;
  4. Не знаєте, що обрати? Порадьтеся з професіоналами, наприклад, фахівцями в професійній кліматичній компанії. Вони зможуть грамотно оцінити вашу ситуацію і порекомендувати найбільш оптимальне рішення.

Важливо! Після встановлення системи очищення води в котеджі регулярно перевіряйте якість води, щоб переконатися, що вона відповідає стандартам безпеки та якості. Не забувайте міняти фільтри і проводити планове технічне обслуговування. Намагайтеся завжди пити і готувати тільки на чистій питній воді. Постійне вживання неякісної води помітно негативно впливає на здоров’я людей і домашніх тварин.