Скільки коштує винайняти квартиру у Києві

Читайте також

У Києві “космічні” ціни на таксі

У Києві ціни на таксі продовжують зростати, однак реальний дохід водіїв знизився за час війни. Це зумовлено не лише мобілізацією, яка скоротила кількість таксистів.

У Києві представники різних конфесій молилися за мир в Україні

На Софійській площі столиці України зібралися представники різних релігійних громад та міжнародних організацій для спільної молитви за справедливий мир в Україні. Захід став символом єдності і підтримки у важкі часи російської агресії.

Київ б”є температурні рекорди п’ятий день поспіль

У понеділок 15 липня в Києві максимальна температура повітря виявилась найвищою за час проведення спостережень для цієї дати і склала 34,2 градусів тепла. Попередній рекордний показник 1883 року перевищено на 0,5 градусів.

Загальний борг киян за комуналку

Загальний борг киян за спожиті послуги гарячого водопостачання та опалення становить понад 6,2 млрд грн, а за послуги постачання холодної води та водовідведення — близько 1,2 млрд грн.

У Києві можуть давати по 4 години електроенергії на добу – Київрада

Кияни можуть за оптимістичного сценарію отримувати по 8 годин електричної енергії на добу з розподілом по 4 години вдень та стільки ж вночі.

Поділитися

Оренда житла у столиці стабільно дорожчає останні декілька місяців, втім, так було не завжди: у якому з районів нині квадратні метри коштують найдешевше, а де доведеться викласти більшу суму.

Оренда квартир у Києві продовжує дорожчати. Причому ставки стабільно ростуть останні кілька місяців. Втім, середня ціна на 20-25% дорожче за довоєнну, що корелює вартість оренди з курсом гривні.

Про зростання цін на оренду нерухомості свідчить статистика ЛУН. Так, найдорожче житло винаймають традиційно у Печерському районі. У середньому, зняти на місяць 1-кімнатну квартиру тут коштує 28,7 тис грн. Одразу за ним підтягуються Шевченківський та Голосіївський (ставки 20 тис та 16 тис відповідно). А наменші орендні ставки у Деснянському районі, тут середня квартира вартуватиме 7,5 тис грн.

Орендні ставки у Києві поволі зростають. Дані LUN.UA


Схожа ситуація з орендою 2-кімнатного житла. На Печерську така квартира стане у 39 тис грн на місяць, у Шевченківському та Голосіївському районах, відповідно, 29,7 та 25 тис грн. У Деснянському районі 2-кімнатне житло коштуватиме 10 тис грн, а по сусідству, у Дніпровському, – 12,5 тис.

Водночас реальна вартість оренди відрізняється від заявленої в оголошеннях, як і при купівлі квартири. Наприклад, однокімнатна квартира в середньому по місту коштує в оголошенні 15 тис грн, а реально здають за 13,9 тис грн. Ставка оренди двокімнатної квартири в оголошеннях складає 18 тис грн, тоді як в реальності – 16,5 тис грн.

Як змінювалася орендна ставка у Києві протягом першої половини року

Нагадаємо, у червні Інформатор повідомляв, як у Києві та області змінилась вартість оренди квартир з початку 2024 року, посилаючись на дані Держстату. Виявилося, що у травні 2024 року порівняно з квітнем цього року вартість оренди однокімнатної квартири у Києві зросла на 103,35 грн. У Київській області за цей період ціна винайму “однушки” збільшилася на 178,58 грн.

А от у квітні ми писали, що вартість оренди житла у столиці навіть дещо знизилася за півроку. Причому це падіння склало суттєву суму – 2,6 тис грн. Такі дані виклали аналітики порталу M2bomber.