Сміття, як енергоджерело: Київ вивчає досвід

Читайте також

Як у Києві зміниться робота транспорту під час тривог

У Києві планують знайти збалансоване рішення щодо роботи громадського транспорту під час повітряних тривог.

У столиці відбувся Перший національний форум талановитої молоді

Під патронатом Офісу Президента в Києві пройшов Перший національний форум талановитої молоді

У Києві замінять очільників райдержадміністрацій

У Київській міській військовій адміністрації заявили про необхідність заміни керівників районів.

Гетманцев узявся за ринок електроніки

Гетманцев узявся за ринок електроніки

Киян просять одягати флікери

Останніми днями на вулицях Києва спостерігається погана видимість, тож містян просять зробити себе помітними на дорозі та носити світлоповертачі.

Поділитися

Київ вивчає досвід інших міст щодо поводження з відходами.

Зокрема, представники муніципалітету столиці в межах робочого візиту відвідали Львів та об’єкти будівництва механіко-біологічного сміттєпереробного комплексу. Також делегація оглянула сміттєвий полігон поблизу села Грибовичі, де здійснюється рекультивація. Ці проєкти у Львові фінансує Європейський банк реконструкції та розвитку, тож вони є важливими в контексті міжнародної співпраці українських міст та впровадження європейських практик. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

«Тема управління та поводження з відходами не втрачає своєї гостроти попри воєнний стан у країні. Адже кількість сміття не зменшується, і його правильна та безпечна утилізація потребує ефективних рішень. Бачимо, що за сприяння Європейського банку реконструкції та розвитку роботи з будівництва полігона для Львова активно продовжують. Важливо, що в перспективі, за задумом інженерів, сміттєпереробний комплекс використовуватиме потенціал побутових відходів як джерело електричної енергії», – пояснив Петро Пантелеєв.

За його словами, представники Києва домовились із львівськими колегами про подальшу взаємодію в цій сфері та обмін досвідом для якомога раціональнішого використання сміття як енергоджерела.

«Україна живе в умовах енергетичного дефіциту. Ворог системними ударами намагається знищити існуючу енергосистему, позбавити нас електроенергії та газу. Тому ми маємо використати всі шляхи й можливості, що дозволять продукувати енергію. На це, власне, спрямована Концепція енергетичної стійкості Києва (Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації). Серед інших об’єктів вона передбачає створення двох ТЕЦ на різних берегах столиці, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів. Для великих міст таке заміщення звичних видів палива вирішує одразу дві проблеми – дефіцит енергії та проблему накопичення сміття. Таку практику широко використовують у європейських містах, і прагнемо застосовувати ми», – заявив представник КМДА.