«Солом`янська броварня» – культовий ресторан-пивоварня Києва

Читайте також

На Виноградарі в Києві висадили платани

Про це повідомили в КП УЗН Подільського району. Комунальники висадили 11 платанів у сквері на проспекті Георгія Гонгадзе.

Воювати будуть “залізяки”

Війна в Україні знаходиться дуже близько до того моменту, коли на полі бою з обох сторін будуть воювати не люди, а машини.

Чи буде звільнено ректора КНУ?

Петиція щодо звільнення ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова набрала 25 тисяч голосів, необхідних для її подальшого розгляду президентом України. Про це стало відомо із сайту Офісу президента.

Хабарники мешкають у Києві

Київ та Київська область увійшли до трійки найбільших хабарників в Україні. Про це повідомляє Опендатабот. Торік тут винесли вироки 325 корупціонерам. Лідером виступає Львівщина, також на пʼятки наступає Одещина.

У Київському СІЗО немає вільних місць

Платні камери підвищеної комфортності в Київському слідчому ізоляторі окупилися дуже швидко. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська. За його словами, ініціатива щодо створення платних камер у СІЗО "прекрасно працює".

Поділитися

В київському ресторані-пивоварні «Солом`янська броварня» відбулась дружня зустріч з пресою, направлена на популяризацію крафту, як натурального продукту, і культури споживання пива! Темою стала «Крафтова революція в Україні, за підсумками Дегустаційного конкурсу пива East European Beer Award». Участь в заході взяли представники 20-и столичних видань.

Це початок великої справи з формування у свідомості споживачів розуміння, що існує інше пиво, якісне та різноманітне, про вибір справді натурального продукту.

Конкурс East European Beer Award став унікальним форматом для пивного ринку України. Пивне змагання в новій концепції за свою чотирирічну історію змогло зрушити та надихнути тисячі людей розвивати крафтове пивоваріння країни. Про це говорили в ході прес-конференції співорганізатори Конкурсу: Юрій Семенов, співзасновник та керівник Київської Пивної Ліги, автор методології конкурсу і Катерина Конєва, автор ідеї Конкурсу, видавець журналу Beer.Technologies.

Любимо пиво, тему пивоваріння, пивоварів – як творчих особистостей! Пізнаємо цей захопливий світ самі і розширюємо рамки пізнання для всіх. Пропагуємо якість, натуральність, нові технології. Українське пиво має бути, так само, як і сидр, адже в нас зернова країна і країна яблуневих садів! – відзначила Катерина Конєва.

Юрій Семенов наголосив на головних принципах Конкурсу – незалежності та об’єктивності. Методика оцінювання розроблена так, щоб отримати максимально релевантну оцінку кожного зразка пива. Сліпі дегустації (судді не знають, яке пиво та від якої броварні коштують) проводяться в декілька етапів. За чесністю та прозорістю Конкурсу стежать юристи – незалежні спостерігачі. Адже перемогу має отримати найякісніше та найсмачніше пиво у стилі, яке дійсно подобається споживачеві.

Дегустаційний конкурс East European Beer Award 2020 отримає підтримку Асоціації сомельє України, яка делегує 12 суддів – експертів Асоціації. Крім того свою участь у дегустаційній колегії вже підтвердили пивні експерти з Чехії, Естонії, Польщі, України. Пивними суддями активно реєструються і представники пивоварень. Усього їх має бути до 100 чоловік, – таке масове суддівство гарантує точні результати.

Місцем проведення зустрічі не випадково було обрано «Солом`янську броварню». Цей культовий ресторан-пивоварня – триразовий переможець Дегустаційного конкурсу (2016, 2017, 2019 років), переможець Ресторанної Премії «Сіль», як кращий пивний ресторан України.

Історією закладу та особливостями роботи з крафтовим пивом поділився з присутніми Андрій Поздняков, директор «Солом`янської броварні».

Відбулася цікава екскурсія, під час якої журналісти дізналися, як і, головне, з чого роблять пиво. Це була чудова нагода переконатися, що ремісниче пиво вариться виключно з натуральних інгредієнтів – високоякісних солоду, хмелю, підготовленої води та дріжджів особливих штаммів. Гостинний обід з дегустацією трьох сортів пива від «Солом’янської броварні» став наочним прикладом пивного фудпейрингу.

Доречі хвиля популярності крафтового пива прийшла в Україну в середині 2010-х років з Америки. Саме американські пивовари першими сформулювали термін «крафт», як продукт від маленьких пивоварень, зварений за традиційними або ремісничими рецептами. Крафтовий бум там розпочався ще у 1980-х роках. З-за океану прийшла й тенденція створювати нові стилі й сорти пива, переосмислювати класичні.

В Європі бум крафту розпочався на початку 2000-х, і до цього часу робота 20-30 пивоварень в одному місті вважається нормою, крафтові пивоварні не вважають один одного конкурентами. В Україні ж на той час такого поняття, як крафтове пиво, навіть не існувало, а у 2010-2014 роках на всій території країни міні-броварні можна було перелічити на пальцях однієї руки. Ще був живий та активний в головах споживачів міф про порошкове пиво, затим – про живе. Ситуація в Україні кардинально змінилася тоді, коли пивні ентузіасти почали об’єднуватися в крафтовий рух, чому активно посприяв перший незалежний та відкритий Дегустаційний конкурс пива East European Beer Awardзаснований у 2017 році.

Буквально за декілька років утворився потужний рух, кількість крафтових виробництв зросла в рази – сьогодні їх понад 130, і кожного року створюються десятки нових. Ремісничі пивоварні вже відвоювали 1% ринку у масових виробників – цю цифру не можна порівняти з американською статистикою, проте Україна тільки на початку свого шляху. Одночасно це стимулює покращуватися й пивзаводи-гіганти, що до цього представляли монополію на пивному ринку. Стрімко зростає інтерес до професії пивовара, яка до того десятки років була неперспективною в країні. Формується культура споживання крафтового пива, яке переходить в ранг елітного, вишуканого напою.

Що таке крафтове пиво?

США випускає 13,2% крафтового пива від всього об’єму виробництва пива. І крафтовим, за визначенням незалежної Brewers Association, вважаєтьсявиробництво з обсягами до 703 млн л на рік, незалежне (не більше 25% акцій можуть належати пивоварним компаніям-гігантам), традиційне – основою пива має бути солод, а всі інші компоненти мають лише поглиблювати смак. Американська класифікація включає понад 140 (!) стилів пива.

В Європі не підраховують кількість крафтових пивоварень, немає асоціації як такої, – хоча відповідні союзи діють в Німеччині, Чехії, Італії та ін. Підприємства просто працюють над своїм пивом заради творчості. Звідси нюанси умовного позначення пива як крафту: інноваційні підходи до смаку – незвичні інгредієнти, локальні продажі, направленість на споживачів, які здатні оцінити особливості кожного сорту пива.

І якщо про крафтову революцію фахівці вже не говорять, то серед українських споживачів вона тільки розпочинається. Зусиллями організаторів, учасників та пивних суддів ЕЕВА вдалося за декілька років подолати шлях, який американські крафтовики долали десятки років. Класифікація пива «світле, напівтемне й темне» давно не відповідала всьому різноманіттю крафтового пива, і нині українські пивовари опановують нові й нові стилі. Так, якщо на перший Дегустаційний конкурс East European Beer Award у 2017 році було представлено понад 130 зразків пива у 11 стилях від 35 пивоварень, на другий у 2018 році – 265 зразків від 54 пивоварень у 13 категоріях, то на третьому конкурсі в 2019 році змагалися 342 зразки в 16 стилях пива, а ще сидру, від 80 пивоварень-учасниць. Загалом, у трьох минулих конкурсах взяли участь 169 броварень, продегустовано 737 зразків пива, пивними суддями стали 210 дегустаторів.

Розвиток культури споживанняпива

Палітра пива набагато багатша, і ми це доводимо на дегустаційних конкурсах! Мета Конкурсу – розвивати галузь пивоваріння, культуру споживання та домогтися того, щоб пивовари розмовляли зі споживачами однією мовою», – зазначив Юрій СЕМЕНОВ, автор методик і технологій Конкурсу, ресторатор з дванадцятирічним досвідом, викладач Kyiv Beer Academy, співзасновник і керівник Київської Пивної Ліги.

Такий потужний розвиток пива, збільшення числа категорій, – це розвиток освіченості не тільки пивоварів, а й споживачів. Наприклад, шалену популярність на Конкурсі 2019року продемонстрували сидри, – цього року вони вже розділені на Sweet Cider, Dry Cider. Популярність Стаутівй Портерів та розуміння цих стилівспоживачами відбилися у розділенні категорії на Porter/Stout, Porter/Stout Special, Sweet Stout. Сорти Indian Pale Lager, Witbier, Weizenbier настільки полюбилися й увійшли у базові лінійки пивоварень, що їх уже виділено в окремі категорії.

Цікаво, що ще пару сезонів тому споживач зовсім не розумів кислого пива, але розвиток пивної культури завдяки пивним фестивалям, пивоварам, Конкурсу зробили неможливе: у 2018 році Sour/Wild вперше з’являється на ЕЕВА, а вже на конкурсі 2019 року набирає велику кількість зразків, і пивоварня-переможець завойовує золото з шаленим відривом по балах! І це яскравий маркер швидкого розвитку не тільки майстерності пивоварів, а й культури споживання пива.

Організовує Конкурс та інші пивнізаходи, об’єднуючи галузь, група ентузіастів – єдиний в Україні професійний журнал Beer Technologies і Українське об’єднання пивних сомельє Київська Пивна Ліга, – консолідуючи навколо цієї важливої ініціативи всіх учасників крафтовоїреволюції країни та її становлення на пивній карті світу. Цього року East European Beer Award 2020 відбудеться ще й за підтримки впливової Асоціації сомельє України.

За словами Юрія Семенова, потрібно, щоб якомога більше людей дізналися, що є й інше пиво, натуральне, унікального смаку і найвищої якості.

«Солом’янська броварня» – одна з перших крафтових в Україні

Від самого початку участь в Дегустаційному конкурсі East European Beer Award приймає ресторан-пивоварня «Солом’янська броварня». Заснований у 2011 році Миколою ЗАЇНЧКОВСЬКИМ, цей заклад був серед перших столичних крафтових пивоварень.

У 2016 році Stout «Солом`янської броварні» визнано кращим темним пивом першого Всеукраїнського дегустаційного конкурсу крафтового пива, що став предтечею East European Beer Award.

У 2017 році пивоварня завоювала срібло Конкурсу East European Beer Award в категорії Special Beer за сорт Hoppy Lager. Того ж року їхній сорт American Amber Ale виборов бронзу в категорії Red/Amber/Semi-Dark.

2019 рік приніс «Солом’янській броварні» золото категорії Belgian strong ale за сорт GOLDEN ALE! Це прекрасний приклад флагманського сорту, який експерти радять пивоварам включати всвої лінійки. Броварня успішно варить GOLDEN ALE вже 8 років.

Відзначимо, серцем «Солом’янській броварні» є обладнання ZIP TECHNOLOGIES – високотехнологічне устаткування з комп’ютеризованою системою управління, здатне виготовляти до 1000 літрів пива на добу. Тут варять шість основних сортів за класичними й авторськими рецептами, а також сезонні сорти. Використовують німецький солод і гіркий хміль, чеський духмяний хміль, американські хмелі, французькі дріжджі верхового та низового бродіння, очищену воду.

Ресторан-пивоварня високо зарекомендував себе як серед гостей, так і експертів ресторанної справи. «Солом’янська броварня» стала «Кращим пивним рестораном» 2018 року за версією Національної ресторанної премії СІЛЬ.