Студенту КПІ встановили бюст

Читайте також

Платіжка за світло може зрости на 600 гривень

Після нового підвищення тарифів на електроенергію суми у платіжках українців можуть збільшитись у середньому на 350-600 гривень. Про це розповів засновник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у своєму telegram.

Не будь жлобом – заощадь!

Всі вцілілі електростанції та високовольтні підстанції працюють на максимумі своїх можливостей, щоб виробити та передати достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів.Тому диспетчерський центр "Укренерго" закликає українців щодня ощадливо споживати електроенергію з 19:00 до 22:00, повідомляє пресслужба оператора енергомережі України.

Унікальна Великодня інсталяція – безкоштовно

У Національному заповіднику "Софія Київська" відкриють Великодню квіткову інсталяцію. Її створять професійні флористи на майстер-класі під керівництвом флористки Олени Дрючан.

Тайвань та Паризька агломерація будують міст у Києві

Загальна довжина мосту становить 160 метрів, а ширина - 4 метри. Міст виготовлено з металу, що надійшов із "Азовсталі", він складається з п'яти хвиль, символізуючи динаміку та рух.

Чи з’явиться у Києві єдиний квиток для електричок та міського транспорту?

«Укрзалізниця» виступає за те, щоб міський транспорт Києва й електрички Kyiv City Express інтегрувалися в єдину систему зі спільною системою оплати. 

Поділитися

Гелікоптери та авіалайнери компанії Sikorsky Aircraft, збудовані в США, відомі в усьому світі.

Ігор Сікорський — батько гелікоптера. Революціонеру в авіабудуванні, людині, яка отримала перше у світі посвідчення пілота гелікоптера, винахідникові понад пів сотні моделей гвинтокрилів, що рятують, воюють і транспортують навіть президентів США, — Ігорю Сікорському встановили бюст у Залі вченої ради КПІ.
Це пам’ять про авіаконструктора, який 111 років тому підняв у небо свій перший літак — С-5, на якому й склав іспит на пілота.

«КПІ в ті часи був провідним технічним навчальним закладом. Тому вибір Сікорського аж ніяк не випадковий. Тут авіаконструктор захопився авіацією. І з цього місця почав утілювати в життя свою дитячу мрію: ідею Леонардо да Вінчі про гелікоптер — вертикальний літальний апарат», — каже Сергій Грачов, завідувач відділу історії авіації та космонавтики Політехнічного музею КПІ.

Сьогодні в українському небі легендарні «блек гоки» Сікорського допомагають виконувати бойові завдання ГУР, а рятувальні Sea King стоять на озброєнні українських ВМС.

Росіяни вважають Ігоря Сікорського російським та американським авіаконструктором, тоді як його коріння — в Україні, а початок інженерного шляху — в Київській політехніці.

Нагадаємо, у кінці 2023 року стало відомо, що будинок авіаконструктора Ігоря Сікорського має бути відреставрований: Міноборони програло апеляцію.

У МКІП зазначили, що Будинок відомого авіаконструктора Ігоря Сікорського має історичну та культурну цінність і перебуває в статусі пам’ятки історії національного значення. Наразі будинок потребує негайної реставрації.

Довідково: у 1904 – 1912 роках у будинку мешкав син Івана Сікорського Ігор – майбутній авіаконструктор. Саме на батьківському подвір’ї він розробив перші моделі гелікоптерів. Сам Іван Сікорський мешкав у будинку до своєї смерті.

У 2000 році садибу Сікорського передали в оренду на 49 років благодійному фонду “Музей історії повітроплавання і авіації ім. Сікорського”. Фонд не мав жодного відношення до Сікорського й не відновив будівлю. У 2016 році її повернули в державну власність і передали на баланс Міноборони. Київрада декілька разів зверталася до Кабміну, щоб передати будинок у комунальну власність.