Син став донором печінки для мами

Читайте також

У Міненерго запевнили, що літо буде без темряви

Влітку українцям не варто очікувати масштабних відключень електроенергії — енергосистема наразі витримує навантаження, а ремонтні бригади працюють за планом.

В меню McDonald’s з’явиться дві новинки

Мережа ресторанів швидкого харчування McDonald's оновить меню в закладах...

​​​​Нацполіція ліквідувала наймасштабніше в Україні підпільне виробництво анаболічних стероїдів

Фігуранти виготовляли суміші для нарощення м’язової маси, «сушки» тіла та схуднення у звичайній квартирі без дотримання елементарних вимог безпеки чи гігієни.

Кияни можуть вивчати французьку мову на безоплатному курсі

У Києві відкрили безоплатний курс французької мови дорослих.

В Україні знову зросло споживання електрики

Станом на ранок 19 червня споживання електрики в Україні на 3,1% перевищує рівень попереднього дня.

Поділитися

Виважене, сміливе рішення врятувати маму прийняв 21-річний син реципієнтки – Максим, підписавши згоду на родинну пересадку.

Як повідомили у  «Феофанії», у закладі стартувала програма родинної трансплантації печінки.
Шанс на нове, здорове життя отримала 48 річна жінка, донором для якої став власний син. У вересні 2024 року у пацієнтки, було діагностовано: лівобічний гідроторакс, виявлено КТ-ознаки цирозу печінки, ознаки портальної гіпертензії. У «Феофанії» Ірині провели додаткові обстеження та підтвердили діагноз – цироз печінки внаслідок гепатиту С.
Єдиним шансом повернути її до повноцінного життя була трансплантація печінки. Пацієнтку було внесено у «лист очікування» на трансплантацію та проведене лікування гепатиту С.
 Трансплант-команди Центру трансплантації органів та анатомічних тканин оперували паралельно, одразу у двох операційних. У одній операційній хірурги проводили вилучення лівої частки печінки у донора та послідуючу підготовку донорського графта до трансплантації. У іншій операційній –  вилучали печінку у реципієнтки.
Загалом, родинна трансплантація тривала 12 годин та пройшла успішно.  Уже на слідуючий день, після операції, донор був переведений з реанімації до відділення, а на 6 добу – виписаний додому. Реципієнтка пробула в реанімації 3 дні. Наразі, і донор і реципієнт почуваються добре. На обох пацієнтів чекає період відновлення та реабілітації.