Театр Франка підготував прем’єру “Житейське море”

Читайте також

На Виноградарі в Києві висадили платани

Про це повідомили в КП УЗН Подільського району. Комунальники висадили 11 платанів у сквері на проспекті Георгія Гонгадзе.

Воювати будуть “залізяки”

Війна в Україні знаходиться дуже близько до того моменту, коли на полі бою з обох сторін будуть воювати не люди, а машини.

Чи буде звільнено ректора КНУ?

Петиція щодо звільнення ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова набрала 25 тисяч голосів, необхідних для її подальшого розгляду президентом України. Про це стало відомо із сайту Офісу президента.

Хабарники мешкають у Києві

Київ та Київська область увійшли до трійки найбільших хабарників в Україні. Про це повідомляє Опендатабот. Торік тут винесли вироки 325 корупціонерам. Лідером виступає Львівщина, також на пʼятки наступає Одещина.

У Київському СІЗО немає вільних місць

Платні камери підвищеної комфортності в Київському слідчому ізоляторі окупилися дуже швидко. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська. За його словами, ініціатива щодо створення платних камер у СІЗО "прекрасно працює".

Поділитися

Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка підготував до нового сезону прем’єру “Житейське море” Івана Карпенка-Карого, яка відбувається на Камерній сцені імені Сергія Данченка.

Остання п’єса видатного драматурга, написана у 1904 році, – це трагікомедія, яка розповідає про життя і творчість українського театру. Дія п’єси відбувається в театрі, готелі та акторській дачі в Криму.

Житейське море

Дія та персонажі

Головний герой п’єси – Іван Барильченко, талановитий актор, який шукає своє місце в житті і в театрі. Він досяг великих творчих висот, і купається в променях слави. Його обожнює публіка.

Іван Барильченко, Житейське море

У той же час головний герой живе подвійним життям. То блискавично занурюється у світ щасливих сімейних стосунків, то у вир артистичного закулісся, де панують фальш, заздрість, лицемірство і позашлюбні стосунки.

коханка актриса Ваніна

Крім своєї дружини, він має коханку актрису Ваніну, з якою разом живе у готелі, коли театр перебуває на гастролях. У той же час  залицяється до зовсім молодої актриси Наді. А з іншого боку, до нього не байдужа графиня.

Житейське море

 

Хвиля, капітан та власник судна, що є нібито другом головного героя, весь час залицяється до дружини Барильченка, проте вона залишається відданою чоловікові, поки не взнає гірку правду. Чому знову ж сприяє бравий капітан.

Хвиля, капітан та власник судна, і Маруся

Інші персонажі п’єси також є представниками театрального світу. Це  антрепренер Усай, який мріє про успіх, але не гребує жодною брудною оборудкою і весь час скаржиться на свою долю та нестачу коштів, хоча за чутками має великий рахунок у банку.

Житейське море

Усі актори також борються за своє місце під сонцем, ще один цікавий персонаж – старий актор Крамарюк, який фактично перетворився на блазня, що весь час п’є та влаштовує інтриги.

старий актор Крамарюк

Всюди лунають напружені монологи, гострі тиради і комічні діалоги, приправлені гумором і насичені сатирою.

Іван Барильченко та Надя

П’єса “Житейське море” – це глибоке і проникливе дослідження театрального життя. Карпенко-Карий показує, що театр – це не лише місце, де люди розважаються, а й небезпечний світ, де люди часто бувають підкорені своїми амбіціями.

Ваніна та Крамарюк

П’єса також є автобіографічною для Карпенка-Карого. “Житейське море” – один з найважливіших творів драматурга. Вона є яскравим і проникливим описом театрального життя, а також глибоким роздумом про людське життя взагалі.

Житейське море

Постановка театру

Режисер-постановник спектаклю Петро Ільченко, режисер Володимир Нечепоренко, художник-постановник, художник по костюмах Анна Духовична.

Дійові особи та виконавці:

 • Іван Барильченко / Народний артист України Володимир Нечепоренко.
 • Маруся, його жінка / Олена Івасіва-Фесуненко, Заслужена артистка України Ірина Мельник.
 • Хвиля, капітан / Заслужений артист України Сергій Калантай, Заслужений артист України Арсеній Тимошенко.
 • Ваніна, актриса / Заслужена артистка України Ірина Дворянин, Олена Мамчур.
 • Крамарюк, актор / Народний артист України Анатолій Гнатюк, Народний артист України Петро Панчук.
 • Надя, молоденька актриса / Кароліна Мруга, Оксана Сидоренко.
 • Кактус, помічник режисера / Заслужений артист України Дмитро Завадський, Ренат Сєттаров.
 • Райська, актриса / Анастасія Добриніна, Заслужена артистка України Валентина Ілляшенко.
 • Дама, театралка / Лариса Красовська, Ганна Осадча.
 • Вася, театральний портний / Заслужений артист України Вадим Полікарпов, Дмитро Яковенко.
 • Махметка / Володимир Збаразcький, Заслужений артист України Олексій Паламаренко.
 • Усай, антрепренер / Народний артист України Василь Мазур, Народний артист України Володимир Ніколаєнко, Петро Нікітін.

Особисті враження

Вистава дуже сподобалася. Актори грають професійно та невимушено. Сюжет, звичайно, дуже захоплює. Але, на мою особисту думку, хотілося б бачити у деяких ролях, включно з головним героєм, більш молодих виконавців. Хоча у спектаклі звичайно ж присутня талановита молодь, та ж актриса, що грає Надю, або актор, що виконує роль театрального портного, а також задіяні діти. Камерна сцена взагалі повинна слугувати трампліном для молодого акторського покоління з залученням їх на головні ролі.

Найближчі вистави “Житейського моря”:

 • сб, 07/10/2023, 15:00
 • пт, 13/10/2023, 18:00
 • пт, 20/10/2023, 18:00
 • чт, 09/11/2023, 18:00
 • вт, 21/11/2023, 18:00

© Текст та фото Германа Богапова