У Києві хочуть виробляти безпілотники

Читайте також

Платіжка за світло може зрости на 600 гривень

Після нового підвищення тарифів на електроенергію суми у платіжках українців можуть збільшитись у середньому на 350-600 гривень. Про це розповів засновник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у своєму telegram.

Не будь жлобом – заощадь!

Всі вцілілі електростанції та високовольтні підстанції працюють на максимумі своїх можливостей, щоб виробити та передати достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів.Тому диспетчерський центр "Укренерго" закликає українців щодня ощадливо споживати електроенергію з 19:00 до 22:00, повідомляє пресслужба оператора енергомережі України.

Унікальна Великодня інсталяція – безкоштовно

У Національному заповіднику "Софія Київська" відкриють Великодню квіткову інсталяцію. Її створять професійні флористи на майстер-класі під керівництвом флористки Олени Дрючан.

Тайвань та Паризька агломерація будують міст у Києві

Загальна довжина мосту становить 160 метрів, а ширина - 4 метри. Міст виготовлено з металу, що надійшов із "Азовсталі", він складається з п'яти хвиль, символізуючи динаміку та рух.

Чи з’явиться у Києві єдиний квиток для електричок та міського транспорту?

«Укрзалізниця» виступає за те, щоб міський транспорт Києва й електрички Kyiv City Express інтегрувалися в єдину систему зі спільною системою оплати. 

Поділитися

У Київській міській раді зареєстрували проєкт рішення про створення комунального підприємства з виробництва БПЛА, який подав депутат Віталій Нестор.

Реалізація проєкту рішення потребує виділення бюджетних коштів у розмірі 400 млн грн. Департамент муніципальної безпеки розробить Положення про комунальне підприємство.

У пояснювальній записці говориться: «Створення нового комунального підприємства, перш за все, дозволить збільшити кількість робочих місць, створюючи конкурентоспроможні умови на ринку виробництва безпілотних літальних апаратів в Україні та в Європі, а також надасть можливість місту налагодити пряме виробництво БпЛА, залучивши кошти з міського бюджету, передбачивши відповідні видатки на наступні роки».

Також у документі зазначено, що частина працівників органів виконавчої влади в місті Києві мають вищу освіту за інженерними напрямами, зокрема з напрямів «Літальні апарати та силові установки», «Експлуатація літальних апаратів та двигунів», «Системи керування літальними апаратами», «Озброєння літальних апаратів» тощо. Тож їх можна включити до штату комунального підприємства і безпосередньо залучити до виробництва безпілотних літальних апаратів.

Наразі в Україні є близько 200 компаній, які займаються виготовленням безпілотних комплексів. Приблизно 50 з них вже пройшли всі процедури з отримання дозволу і постачають свої вироби до війська.

Якщо Київська міська рада підтримає проєкт рішення, він набуде чинності з дня його офіційного оприлюднення. Зараз документ перебуває на розгляді комісій.