У Києві перейменували Національний авіаційний університет

Читайте також

Відключення світла в Україні 17 вересня

Завтра, 17 вересня, графіки відключень світла не застосовуватимуться.

У Києві відкрили алею пам’яті Георгія Ґонґадзе

У Києві на Контрактовій площі відбулося відкриття алеї пам'яті Георгія Ґонґадзе.

Головний прапор України приспустили

Сьогодні, 16 вересня, через прогнозовану негоду приспустили головний прапор України, встановлений на території Меморіального комплексу «Національний музей історії України у Другій світовій війні».

«Медова осінь – 2024» – виставка-ярмарок меду та саджанців

Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича запрошує на виставку-ярмарок меду та саджанців медоносних рослин «Медова осінь – 2024».

Температурні рекорди середини вересня у столиці

За даними спостережень метеостанції Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського 14 та 15 вересня у Києві було зафіксовано три температурні рекорди.

Поділитися

Ось що пише Ксенія Семенова, виконувачка обов”язків ректора у Facebook.

“25 серпня 1933 Київський авіаційний інститут створили як окремий навчальний заклад. Хоча історія його починається раніше, з Авіаційного факультету КМБІ (це тепер КПІ). Тоді КАІ був на Богдана Хмельницького.

Трошки більше ніж через 90 років ми повертаємося до назви Київський авіаційний інститут. І, що головніше, до традиції бути першими. На Богдана Хмельницького поки повертатися не плануєм 🙃

Початок 20 століття був початком авіації. І Україна була однією з матерів авіації. Серійні літаки в Одесі, експериментальні виробництва і конструкторські бюро у Києві. Українські конструктори, інженери, авіатори знаходили спосіб творити незалежно від того, в які політичні перепетії чи історичні трагедії потрапляла Україна. Держава Скоропадського, УНР чи окупація совецьким союзом. Бо літаки і ракетну програму імперії створювали українці. На жаль, для імперії, а не для власної країни.

Зараз, під час війни Україна повертає собі статус технологічної держави. Але вже ніхто не присвоїть собі наші заслуги, ніхто не зупинить наш прогрес. Тому що ми або самі робимо для себе зброю, або наше існування під питанням.

І авіаційний повертає собі оригінальну назву.

Київський авіаційний інститут.

Але тепер це не просто авіаційний, а дефенс тек університет. Який готує людей і технології для перемоги України.

Тепер виклики і загрози нові. Крім обслуговування літаків ми тепер про дрони, РЕБ, антени, кібербезпеку, штучний інтелект, розмінування і цивільну безпеку.

А ще дуже круто, коли тобі 91)

Бо у нас дуже багато класних випускників. І вони зараз підключаються до відбудови авіаційного.

І ще формується, але вже вимальовується нова команда. З людей, які давно в НАУ, і тих, хто тільки прийшов. Випускників і людей ззовні, але тих, хто розуміє стратегічне значення авіаційного. Головне – людей з однаковими цінностями. І з бажанням багато працювати, щоб КАІ відбувся. Знов”.