У Києві попереджають про ризик підтоплень окремих територій

Читайте також

У Києві стрімко здорожчали квартири

У Києві різко здорожчало нове житло. Так, за останній місяць вартість квартир у новобудовах столиці збільшилася на 12 650 грн – із середніх 46 050 до 58 700 грн. Тобто здорожчання склало 27,47%.

Мій звук пропонує сучасну українську та зарубіжну музику

В Україні запущена музична інтернет платформа Мій звук, яка пропонує сучасну українську та зарубіжну музику різних стилів та жанрів.

Чи коштуватиме з червня 1 кВт/година 4.80 грн.?

До кінця останнього тижня травня можуть ухвалити рішення про підвищення тарифу на електроенергію. При цьому частини споживачів ціни залишаться незмінними.

У Києві з’явилися парклети, але громадяни крутять носами

У Києві біля станції метро "Політехнічний інститут" з'явилися парклети. Громадськість таку ініціативу розкритикувала та розповіла, як погана реалізація вбиває хорошу ідею.

28 травня 2024 року світло в Києві буде

Як повідомив CEO YASNO Сергій Коваленко у своєму офіційному Facebook-акаунті, на 28 травня 2024 року попередньо Київ та Дніпропетровська область будуть без знеструмлень.

Поділитися

Рівень водопілля цієї весни буде вищим за минулорічний і спричинений він, зокрема, підвищеним рівнем опадів. За прогнозами синоптиків у період з кінця квітня – початку травня знову очікуються рясні дощі. Очікувані максимальні рівні водопілля не несуть загрози промисловим об’єктам і житловим масивам, однак ризик підтоплень існує для окремих територій приватної та садово-дачної забудови в Голосіївському, Дарницькому, Деснянському та Дніпровському районах. Під час засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій опрацювали алгоритми взаємодії міських служб у випадку затоплень, спричинених повінню.

В Українському гідрометцентрі провели розрахунки можливих максимальних рівнів та витрат цьогорічного весняного водопілля на річці Дніпро з урахуванням прогнозу та роботи гідротехнічних споруд. Можливе підтоплення прирічкових територій у міській та приміській зонах – деяких пляжів та зон відпочинку, а також деяких садово-дачних ділянок. Йдеться про села Осещина, Погреби, Хотянівка, Троєщина, Гнідин, Вишеньки та заплави Дніпра на півдні столиці.

У Києві попереджають про ризик підтоплень окремих територій

Можливі часткові затоплення територій на дачних масивах: Воскресенські Сади, Русанівські Сади (окремі ділянки у межах неодамбованої території), Осокорки, Позняки, Вишеньки (підтоплення прируслової зони річки та окремих садових ділянок). Можливе часткове підтоплення у межах приватної та садово-дачної забудови на лівому березі Дніпра – в районі Південного мосту, а також затоки Берковщина. Вірогідними є затоплення прируслових ділянок масиву Конча-Заспа.

Жителів, зазначених територій та тих, хто проживає поряд з водоймами, просимо врахувати прогнозні дані синоптиків та підготуватись до імовірних підтоплень: перенесіть найцінніші речі на верхні поверхи будівель або горища, вимкніть електрику/газ, усі побутові прилади, потурбуйтеся про тварин, тримайте напоготові документи та цінні речі. У випадку затоплення будьте готові до евакуації.

Рятувальники та житлово-комунальні служби Києва сформували алгоритм спільних дій, підготовлена відповідна техніка, зокрема плавзасоби для роботи в умовах повені та спричинених нею підтоплень.

Рятувальні служби перебувають на постійному зв’язку з Українським гідрометцентром, який проводить постійний аналіз розвитку гідрометеорологічної ситуації у басейні Дніпра. В залежності від актуалізованих даних ситуація може змінюватись. Тому просимо слідкувати за оновленням інформації на офіційних джерелах інформації міської влади: сайті, Telegram-каналі та Facebook-сторінці КМДА. У випадку надзвичайної ситуації, негайно звертайтесь за номером 101.