Секретар Київради Володимир Бондаренко пояснює, що пляжі офіційно не відкриватимуть, втім, і забороняти їх відвідувати також не будуть: отож навіщо таке половинчасте рішення, мабуть, хтось має з нього користь?
У Києві 2024 року, так само, як і минулоріч, не будуть офіційно відкривати пляжний сезон. Але не збираються і забороняти купатись. Так, міська влада не планує вводити будь-яких обмежень на відвідування киянами ст.м. “Гідропарк”. Навіть більше, місто винаймає штат рятувальників і проводитиме традиційні для літньої пори року санітарні роботи на пляжах та зонах відпочинку. Ймовірно, річ у тім, що КМДА хоче будь-що скласти з себе відповідальність за життя та здоров’я містян. Власне, це є вже “фірмовою” реакцією міської влади на гучні виклики.
Детально про плани міської влади розповів в ефірі муніципального телеканалу “Київ24” секретар Київради Володимир Бондаренко. Він прокоментував нещодавнє рішення постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та НС Київради не відкривати міські пляжі, зазначивши, що місто буцімто “не може гарантувати безпеку киян під час пляжного відпочинку”.
Гарантій, власне, ніхто не давав і у часи ще до війни. Проте повномасштабне вторгнення подарувало міській владі універсальну відмовку, що дозволяє уникати відповідальності міським чиновникам. Але є й гарні новини. Попри чутки, що на хвилі такого заперечення київські посадовці можуть обмежити відвідування найпопулярнішого серед містян курорту, Венеційського острова, Бондаренко уточнив – усі станції метро влітку працюватимуть.
“Ми живемо в парадигмі, де чутки про закриття все нових і нових станцій метрополітену з’являються, як гриби після дощу. Офіційно це кажу: не буде обмежена жодна зі станцій метро, у тому числі, в зв’язку з пляжним сезоном, і Гідропарк також”, – зазначив секретар міськради.
Третя новина від влади Києва не залежить – у столиці буде й надалі продовжено заборону на рух суден плесом Дніпра. Це пов’язано з декількома моментами – і безпековими, і тим, що місту необхідно забезпечити належну роботу військових.
“Ми маємо розуміти, що цивільне судноплавство по Дніпру обмежене, і навіть не місто це регулює, а військові і держава. Навіть історія з певними парками відпочинку буде регулюватися окремо, відповідно до погоджень, перш за все, військовими”, – резюмував Бондаренко.
Відтак, поклавши відповідальність за рух Дніпром на військових, столична влада намагається зняти її також у частині пляжів та міських відпочинкових зон. При цьому продовжуючи заробляти на їх облаштуванні (чого вартий лише Оболонський острів ціною майже у 200 млн грн, який днями відкриватимуть “за підтримки Кличка”) чи фінансовій підтримці функціонування.
Нагадаємо, що днями ЗМІ інформували, що міська влада у Києві не відкриватиме пляжний сезон, втім, вона збирається проводити санобробку пляжних територій, а також обслуговуватиме інженерні мережі. Також Київ продовжує винаймати рятувальників, що є досить дивним, зважаючи на рішення про офіційне “не-відкриття” пляжів.