У Києві стартує проєкт “Ментальна варта”

Читайте також

Попит на квартири вже значно виріс

Київський ріелтор Ірина Луханіна заявила, що у разі закінчення війни вартість житла в столиці може подорожчати на 30%. 

Ціни на цигарки зростуть “нападецкі”: одразу на 40 грн

Президент підписав законопроєкт про підвищення акцизів на сигарети.

У Києві викрито масштабну схему розкрадання

Київська міська прокуратура повідомила про підозру посадовцям Київської міської державної адміністрації (КМДА)

Огірки вже по 140 гривень

В Україні ціни на огірки почали зростати вже другий тиждень поспіль, і наразі ситуація лише загострюється.

Індекс борщу березень-2025

Цьогоріч індекс борщу, у порівнянні з минулими роками, зберігає тенденцію до зростання.

Поділитися

У столиці відбудеться запуск нового проєкту зі створення груп швидкої ментальної підтримки в закладах освіти “Ментальна Варта”. Він реалізується в межах проєкту благодійної організації Bloomberg Philanthropies.

Про це повідомив керівник цифрової трансформації Києва та заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку Петро Оленич.

За словами директорки Департаменту освіти і науки КМДА Олени Фіданян:

“Діти під час війни стають особливо вразливими до психологічних травм”.

Тому в закладах освіти Києва запускають проєкт “Ментальна варта”. Він передбачає створення груп швидкої психологічної підтримки, які оперативно прибуватимуть до шкіл у випадку конфліктів чи надзвичайних ситуацій.

“У межах цієї ініціативи планується створення спеціальних груп швидкого психологічного реагування, які оперативно виїжджатимуть на місця, де учасники освітнього процесу потребуватимуть психологічної допомоги у зв’язку з надзвичайними ситуаціями, такими як ракетні обстріли, суїциди, булінг тощо”, – ідеться у повідомленні.

Завдяки проаналізованим даним і виявленню потреб буде розроблений унікальний ІT-сервіс, що забезпечуватиме максимальну ефективність програми психологічної підтримки. Внаслідок чого програма матиме максимальний вплив на життя учасників освітнього процесу.

На даний час вже провели понад 50 тренінгів серед педагогів і психологів, під час яких обрали та підготували команди швидкого реагування.

Тренінги проводяться для того, щоб навчити персонал надавати оперативну психологічну підтримку в разі виникнення кризових ситуацій у навчальних закладах.

Мета проєкту – надавати швидку психологічну допомогу учням, їхнім батькам, педагогам та адміністраціям шкіл у кризових ситуаціях.

Проєкт діятиме в межах унікального Київського психологічного протоколу, що враховує специфіку українських реалій та потреби всіх учасників освітнього процесу.

“Цим проєктом ми прагнемо покращити психологічну безпеку учнів та всіх учасників освітнього процесу і сприяти створенню стійкого механізму підтримки в закладах освіти”, – зазначив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Групи реагування допоможуть їм впоратися з травмою, отримати необхідну психологічну підтримку та відновити емоційний стан.

Окрім цього, завдяки проєкту “Ментальна Варта” вдасться знизити рівень психологічного напруження в дітей, їхніх батьків та освітян, підвищити стійкість до стресу та створити безпечне й комфортне середовище в закладах освіти.

Як зазначили в КМДА, міжнародний досвід і світові практики надання психологічної допомоги в кризових ситуаціях, помножені на Київську експертизу реагування під час війни, стали ключовим для розробки ефективних протоколів і методик роботи груп швидкого реагування.

За результатами створили унікальний Київський протокол, що регламентує діяльність груп швидкого реагування та визначає стандарти надання психологічної допомоги в освітньому середовищі.

Проєкт отримав підтримку від Klitschko Foundation, Департаменту освіти і науки та Київ Цифровий.