У межах Ukrainian Fashion Week у Києві відкрилася перша в Україні виставка політичних прикрас про життя та творчість під час війни. В експозиції представлені роботи 17 українських митців, які уособлюють стійкість та мужність українського народу в умовах війни.
Про це повідомляє Суспільне.
Співзасновниця цього проєкту, а також співзасновниця проєкту Brave To Live Катерина Музика, розповіла, що така ініціатива розпочалася взимку цього року. Тоді українські митці представляли Україну у Мюнхені в Німеччині. Представлені прикраси розповідали про історію, яка відбувається в нашій країні. Експонати висловлювали позицію автора стосовно важливих подій.
Наразі на виставці у Києві еспонуються вироби 17 авторів, частина з них представили по дві прикраси, частина — по одній.
“Всі автори працюють в різних напрямах, але зараз ми відібрали саме Contemporary Jewelry і ви тут можете побачити прикраси з геть різних матеріалів. Тобто Contemporary Jewelry — це не про золото, діаманти, це не про статус, це про посилання, яке ми хочемо донести до нашого суспільства. Тут є прикраси і з титану, і з деревини, і з порцеляни, і з нейлону. Тобто дуже-дуже багато різних матеріалів”, — каже Музика.
За словами організаторки виставки, кожен матеріал використовувався автором не просто так, він підкреслює ту ідею, яку митець хоче донести. Зокрема, є прикраси з титаном, тому що титан використовується в деяких бронежилетах. Таким чином автор підкреслює, що це захист.
“Наприклад, є прикраса Оксани Жевської, вона зроблена з цукерок і черепів. І цукерки розтануть, черепи залишиться. Цукерки в наших дітей забрали. Тобто ця прикраса про дитинство, яке забрали в наших дітей”, — зазначила Музика.
“Бинти медичні — це те, що дуже багато кілометрів використовуються. Черепочек — це дитяча робота. Коли були тривоги, діти ховалися у бомбосховищі і одна дитина розбила роботу. Цей шматок якраз показує цю трагічну ситуацію, яка знаходиться зараз в Україні, і який великий стрес діти наші отримають. І не знаю, як буде звісно це з ними в майбутньому, але те, що їм зіпсували частково, їхнє дитинство, вкрали спокій, це факт”, — каже мисткиня Олена Левдер.
“Ми представники “фешен” індустрії. Наші виробництва працюють, вони створюють сучасний, потужний, якісний, конкурентоспроможний продукт навіть в умовах війни. І ми таким чином хочемо визнати, наскільки ми сильні і потужні, і наскільки ми незламні і донести це до світу. І сьогодні, зібравшись тут, показавши силу нашого об’єднання, закликати весь світ, підтримати Україну і бути поруч з нами до кінця, до нашої перемоги”, — сказав дизайнер Іван Фролов.
Ми демонструємо світові нашу творчу силу і мужність, повертаючи Ukrainian Fashion Week до Києва, зазначила, співзасновниця заходу Ірина Данилевська.
“Це вперше, певно, в історії відбувається Fashion Week в умовах війни, мені так здається. Такого немає прецедентів. В історії фешеніндустрії такий повноцінний тиждень моди, в якому представлені більше 50 фешенбрендів”, — сказала Данилевська.
Виставка політичних прикрас Brave to Live відбувається у книгарні “Сенс” на Хрещатику.
Раніше повідомлялося, що Ukrainian Fashion Week вперше за чотири роки проведуть у Києві — з 1 по 4 вересня. Зокрема, шоу Фролова Ivasyk відбудеться 2 вересня.
Український тиждень моди заснований у 1997 році й став першим тижнем прет-а-порте у Східній Європі — його проводять двічі на рік. Попередні чотири сезони українські дизайнери представляли Україну на подіумах у Лондоні, Лос-Анджелесі, Берліні та інших містах.
В межах UFW також представлять інсталяцію, яка продемонструє образи українських брендів як рефлексію на виклик воєнної доби. Окремо представлять портрети колег, які залишили індустрію та пішли на фронт.