У Києві висохло озеро Синє на Виноградарі

Читайте також

Платіжка за світло може зрости на 600 гривень

Після нового підвищення тарифів на електроенергію суми у платіжках українців можуть збільшитись у середньому на 350-600 гривень. Про це розповів засновник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у своєму telegram.

Не будь жлобом – заощадь!

Всі вцілілі електростанції та високовольтні підстанції працюють на максимумі своїх можливостей, щоб виробити та передати достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів.Тому диспетчерський центр "Укренерго" закликає українців щодня ощадливо споживати електроенергію з 19:00 до 22:00, повідомляє пресслужба оператора енергомережі України.

Унікальна Великодня інсталяція – безкоштовно

У Національному заповіднику "Софія Київська" відкриють Великодню квіткову інсталяцію. Її створять професійні флористи на майстер-класі під керівництвом флористки Олени Дрючан.

Тайвань та Паризька агломерація будують міст у Києві

Загальна довжина мосту становить 160 метрів, а ширина - 4 метри. Міст виготовлено з металу, що надійшов із "Азовсталі", він складається з п'яти хвиль, символізуючи динаміку та рух.

Чи з’явиться у Києві єдиний квиток для електричок та міського транспорту?

«Укрзалізниця» виступає за те, щоб міський транспорт Києва й електрички Kyiv City Express інтегрувалися в єдину систему зі спільною системою оплати. 

Поділитися

На мікрорайоні Виноградар у Києві висохло озеро «Синє». Якщо навесні минулого року ще залишалася невелика смуга води, то цьогоріч її немає взагалі — а від озера є лише ділянка зволоженої землі.

Про це пише Інформатор.

Озеро, що почало стрімко мілішати, намагалися врятувати з 2021-го року. Дослідження показали, що причини обміління мають природний характер через спекотні літні місяці, а також пов’язані із забудовою цієї території. Так, за 4-5 років повноводне озеро повністю висохло.

Від озера, що ще недавно було повноводним, залишилося трохи вогкої землі на колишньому дні – кияни переконані, що виправити ситуацію ще можливо, якщо терміново почати роботи з розчищення підземних джерел.

Світлини з висохлим дном озера розповсюджують у соцмережах місцеві мешканці. Якщо навесні минулого року ще залишалася невелика смуга води, то цьогоріч її немає взагалі – а від озера є лише ділянка зволоженої землі. Тим часом, місцеві мешканці вже збираються пікетувати КМДА з метою прискорити фінансування розчистки джерел, які живили водойму.

Днями місцеві мешканці збираються пікетувати КМДА з вимогою фінансувати розчистку озера, щоб після цього було оголошено новий тендер. Оголошення про акцію виставила у соцмережах киянка Світлана Ісаєва, зазначивши, що озеро має живитись природнім шляхом, через джерела на дні, які вимагають розчистки – і з кожним днем ситуація “стає все більш критичною”. За кілька днів вдалося назбирати з кілька десятків небайдужих – це всі, хто відписався у коментарях і готовий прийти до будівлі міськради.

У жовтні-листопаді 2023-го КП “Плесо” двічі оголошувало закупівлю на розчистку та благоустрій – і кожного разу пропозиції учасників відхилялися. За словами директора КП “Плесо” В’ячеслава Савицького, однією з вимог до переможця було облаштування парку навколо озера. Проте під час повномасштабного вторгнення такі роботи не на часі. Це врахували, тому вирішили розділити сферу відповідальності.

“Землю навколо озера збирається оформити на себе Київзеленбуд. Тому ми розділимо тендер. Я згоден, що питання доріжок і альтанок не на часі. Тому ми проведемо окремий тендер на розчистку озера аби врятувати водойму”, – каже пан Савицький.

Чи буде новий тендер і скільки грошей треба виділити

Нагадаємо, що 2024 року у КП “Плесо” можуть оголосити новий тендер на порятунок озера “Синє”. Комунальники вирішили не обтяжувати завдання з рятування водойми благоустроєм території. Ці роботи вирішили прибрати та зосередитися виключно на виїмці грунту.

У жовтні 2023 року роботи з розчистки оцінювали у 35 тис грн, їх планували взяти із спецфонду міського бюджету. Враховуючи критичний стан водойми та запит громади на її відновлення, першочергово планувалося виконати комплекс робіт, спрямованих на покращення “екологічного, санітарного та гідрогеологічного стану”.