У Києві забруднення повітря в п’ять разів перевищує норму – КМДА

Читайте також

Фестиваль художньої кераміки «ЦеГлина 2025 – Пам’ять глини»

Фестиваль демонструє, як сучасні українські керамісти звертаються до традиційних форм і орнаментів, осмислюючи їх у нових художніх контекстах

Антоніо Вівальді. Концерт «ВЕНЕЦІЙСЬКІ ДЗЕРКАЛА»

Ця програма присвячена подвійним концертам Вівальді, що є справжнім музичним діалогом, де кожна фраза знаходить своє відлуння, а кожен голос — свого двійника

Безоплатні терапевтичні групи для підлітків у Києві

Простір «Місце Сили» запрошує підлітків долучитися до безоплатного курсу терапевтичних груп, що триватиме 3 місяці. Заняття проводять професійні психологи

Язичницьке свято «Велесова ніч» на Щекавиці

На учасників чекає повне занурення в атмосферу стародавнього свята, присвяченого пошані предків та осмисленню межі між світами

Виставка «Рефлексії Буття» Анатолія Мельника

Портрети розкривають внутрішній світ людини, її суперечності та стійкість, а пейзажі стають метафорою духовного простору, де природа відображає людські стани

Поділитися

У Києві забруднення повітря в п’ять разів перевищує норму гранично допустимих концентрацій, заявив директор департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.

«Причиною погіршення якості атмосферного повітря є пожежі в екосистемах в Київській, Чернігівській та Сумській областях. Переважно це пожежі на торф’яниках, але, на жаль, ми маємо пожежі і в лісах. Також на стан нашого повітря впливає метеорологічна ситуація, яка склалася сьогодні у Києві, – фактична відсутність вітру не дає можливості забруднюючим речовинам швидко розсіюватися», – сказав він під час брифінгу.

За його словами, вже зараз спостерігається зниження індексу, починаючи з північної частини міста в середньому на 20%, але в південній і південно-східній частині міста повітря залишається поки досить забрудненим.

«У середньому забруднення, про яке ми говоримо, в п’ять разів перевищує норму по гранично допустимих концентраціях, саме щодо частинок пилу», – додав Возний.

Вранці 20 вересня Київська міська державна адміністрація попередила про погіршення стану повітря в столиці України, пов’язавши це з пожежами на Київщині. В обласній адміністрації повідомили про пожежі торф’яників, трав’яного настилу та лісової підстилки у Вишгородському, Броварському, Обухівському та Бориспільському районах.

До поліпшення ситуації зі станом повітря рекомендують зачинити вікна, обмежити перебування на вулиці, пити багато води, і якщо є очищувач повітря, то увімкнути його на максимум.