У парках та скверах Києва встановлюють сотні хатинок для птахів

Читайте також

Затримано двох йолопів за поїздку між вагонами метро в Києві

У Києві було заарештовано двох 16-річних підлітків, які їхали між вагонами метро і знімали відео цієї поїздки.

Головний рабин України заспівав, звертаючись до Трампа із закликом допомогти Україні

Головний рабин України Моше Реувен Асман записав пісню-звернення до президента США Дональда Трампа, закликаючи його допомогти Україні досягти справедливого миру.

В Україні різко переписали ціни на яйця

В Україні помітно здешевшали нефасовані курячі яйця категорії С1.

Цього тижня у столиці відбудуться продуктові сільськогосподарські ярмарки

Цього тижня в Києві триватимуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

17% річних і без податків

Де вигідно розмістити депозит навесні 2025 року?

Поділитися

На цьому тижні 200 хатинок для птахів, які навесні будуть гніздуватися та оселятися в зелених зонах столиці вже встановили. Штучні оселі для пернатих виготовили з натуральної деревини, без додаткового оздоблення, яке може відлякувати крилатих.

Розміщені місця для гніздування у захищеному місці на висоті від 4-5 м над землею.

“Найбільше заселяють будиночки крилаті, що гніздяться в дуплах: шпаки, синиці, дятли, повзики, плиски, підкоришники, мухоловки тощо. Вони відіграють важливу роль в екосистемі, адже активно знищують комах-шкідників зелених насаджень та поширюють насіння рослин”, – повідомляють комунальники.

У березні в таких хатинках можна побачити і птахів, яких традиційно звикли вважати зимовими. Вони прилітають до міста з лісів у пошуках харчів.

Зокрема, у сусідніх Броварах та в столиці зараз можна зустріти снігурів. Снігурі, як і синички є денними птахами, тому спостерігати за ними варто у найбільш сонячну погоду. А от придивлятися, чи часом не прилетіли снігурі варто на такі дерева, як горобина, ясен та клен. Снігурі харчуються в основному бруньками та насінням. А співають, видаючи звук “фью-фью”, нагадуючи скрип.

У прохолодну погоду часто в місті зустрічається велика синиця та горобець хатній. А вже у більш теплу днину – літають великий та малий дятел, галка та грак.

Зимує в Києві і чорний дрізд. Його колись заманили до міста орнітологи Київського зоопарку.

Невеликий чорний птах із помаранчевим дзьобом (самочки мають сіре забарвлення і сірий дзьоб), до 1972 року на території Києва не зимував. Тоді орнітологи вирішили провести експеримент. Вони поїхали в Польщу. У Познані відловили птахів з так званої синантропної популяції, що зимують на території країни, і привезли їх в Київський зоопарк. Випустили їх там у вольєри, а потім – на волю. За два роки ці птахи розмножилися й почали зимувати на території Києва. Так живуть у столиці досі.