У столичному метро відсьогодні щоденно лунатиме оголошення про початок загальнонаціональної хвилини мовчання

Читайте також

Станція метро “Лук’янівська” вп’яте постраждала через російську атаку

Цієї ночі під час російської атаки вже вп’яте зазнала пошкоджень станція «Лук’янівська».

Рятувальники витягли живого кота з-під завалів

Посеред трагедії масованого обстрілу Києва 24 квітня сталася зворушлива подія

Центральний палац одружень у Києві зазнав пошкоджень

Центральний палац одружень у Києві зазнав пошкоджень внаслідок нічної ракетної атаки, що сталася 24 квітня.

Ціна пішла вгору

В Україні цього тижня спостерігається зростання цін на моркву.

В Україні планують різко збільшити 19 видів штрафів

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України підготувало законопроєкт

Поділитися

Сьогодні, 19 лютого, у столичному метрополітені вперше прозвучало оголошення, яке щоранку нагадуватиме про загальнонаціональну хвилину мовчання для вшанування пам’яті загиблих Захисників і Захисниць та мирних жителів України. Детальніше про запровадження загальнонаціональної хвилини мовчання йшлося сьогодні на пресбрифінгу у столичній мерії.

Як повідомив заступник директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Роман Лелюк, трансляція оголошення про загальнонаціональну хвилину мовчання розпочалась сьогодні о 9:00 на 19 станціях київського метрополітену глибокого залягання, де є система автоматичного оповіщення пасажирів.

«Ми щойно прибули зі станції метро «Площа Українських Героїв», де особисто пересвідчились у тому, як це працює. Спостерігали за реакцією пасажирів, вона була різною – кілька людей приклали руку до серця. Тому розуміємо, що ця акція важлива для збереження пам’яті про тих, хто трагічно загинув у цій війні», – поділився Роман Лелюк.

За його словами, на тих станціях підземки, де з технічних причин неможливо транслювати оголошення та відображати візуальну частину на моніторах чи екранах, будуть розміщені інформаційні матеріали. Загалом таких станцій 6: «Дніпро», «Гідропарк», «Лівобережна», «Дарниця», «Чернігівська» і «Лісова». Тут та безпосередньо у вагонах розмістять друковані постери.

Місто також звернеться до власників рекламних засобів, що розміщені й у метрополітені, з проханням транслювати інформаційні повідомлення про загальнонаціональну хвилину мовчання.

Так само щодня у салонах автобусів, тролейбусів і трамваїв лунатиме відповідне звукове повідомлення.

«Зупинки пасажирського наземного транспорту спеціально для трансляції повідомлення про хвилину мовчання не буде. Оголошення триватиме з 8:50 до 9:00 – у той момент, коли транспорт перебуватиме на зупинці. Водій оголошуватиме її назву, нагадуватиме про хвилину мовчання та від’їжджатиме від зупинки. Рухомий склад курсуватиме за звичним розкладом», – наголосила виконувачка обов’язків генерального директора КП «Київпастранс» Тетяна Тараско.

Зокрема, буде записано професійний аудіоролик, як і в метро. А там, де технічної можливості немає, пасажирам про хвилину мовчання нагадуватимуть інформаційні наліпки. При цьому пріоритетними лишаються повідомлення про сигнал повітряної тривоги та технічні повідомлення про номер і напрямок маршруту.

«Звертаємось до містян, керівників установ, закладів та організацій усіх форм власності долучитися до проведення загальнонаціональної хвилини мовчання. Вшанування полеглих Героїв – це насамперед відповідальність і усвідомлення кожного з нас. Коли ми хоча б раз на день можемо згадати тих, хто віддав найцінніше – своє життя – в боротьбі за свободу й незалежність України. Тож сподіваємося й на залученість киян і гостей столиці. Адже щоденна хвилина мовчання – це прояв поваги, шани та вдячності Захисникам і Захисницям, покликаний об’єднати всіх у вшануванні пам’яті загиблих у російсько-українській війні», – наголосила голова постійної комісії Київради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха.

Вона нагадала, що пропозиції щодо проведення щоденної загальнонаціональної хвилини мовчання спільно з ГО «Вшануй» і представниками міської влади напрацювала Координаційна рада з підготовки та впровадження Концепції меморіалізації учасників та подій російсько-української війни, створена за дорученням Київського міського голови Віталія Кличка.

Нагадаємо, що в мобільному застосунку Київ Цифровий сповіщення про загальнонаціональну хвилину мовчання з’явились ще 31 січня 2025 року. Охочі отримувати звукові нагадування мають активувати ці сповіщення в застосунку.