В Києві відбудеться подячна Літургія

Читайте також

Хуліган, який налякав нічними феєрверками весь район, може сісти на 5 років

26-річний молодик, гуляючи Дарницьким районом під час комендантської години, о пів на четверту ранку, вирішив запустити феєрверк.

На Чоколівці з’явилася вулиця Академіка Возіанова

Олександр Федорович Возіанов — видатний український вчений-медик, хірург, один із лідерів європейської урології, якого називали «Патріархом української медицини».

День Києва 2024: історія свята

День Києва – свято присвячене столиці України. Відзначається з 1982 року, в останню неділю травня. Цього року День Києва випадає на 26 травня.

Київська міська електричка змінює графік руху до 12 серпня

Київська міська кільцева електричка змінює графік руху з 24 травня по 12 серпня. Причина - початок будівництва тунелю для з'їзду з нового Подільсько-Воскресенського моста.

Мер Києва запрошує

Віталій Кличко повідомляє у своєму ТГ-каналі: "Уже можна йти гуляти новою, великою рекреаційною зоною столиці — на острів Оболонський.

Поділитися

Уряд в особі прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 30 січня 2024 відповів на публічне звернення громадян в рамках петиції № 41/005649-еп “Передача костелу св. Миколая в м. Київ релігійній громаді Римо-католицької церкви”. Голова уряду зазначив, що “згідно з додатком до меморандуму від 4 грудня 2023 МКІП та релігійна організація домовилися, що МКІП зобов’язується передати пам’ятку у постійне користування релігійній організації до 1 травня 2024”.

У зв’язку з цим анонсовано подячну урочисту Літургію, яку очолить Папський Нунцій Архієпископ Вісвальдас Кульбокас у співслужінні з ординарієм дієцезії єпископом Віталієм Кривицьким SDB та іншими римсько-католицькими єрархами з України та із закордону. Богослужіння відбудеться 1 травня о 18:30, у приміщенні костелу св. Миколая (Київ, вул. Велика Васильківська 75).

В Літургії візьмуть участь представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, українського парламенту та дипломатичні представники іноземних держав в Україні.

Костел святого Миколая в Києві – єдина неоготична споруда столиці, творіння архітектора Городецького. У радянські часи храм у католиків відібрали більшовики, а за незалежної України його так і не повернули власникам – релігійній громаді.

Стан будівлі погіршується. Після пожежі у 2021 аварійний стан загострився. Для врятування пам’ятки архітектури було укладено Меморандум про співпрацю між релігійною організацією “Релігійна громада парафія святого Миколая Київсько-житомирської дієцезії римсько-католицької церкви у м. Києві” та Міністерством культури та інформаційної політики України № 7/27/21 від 05.11.2021, відповідно до пункту 4.3 “сторони домовились, що Міністерство культури та інформаційної політики України сприятиме передачу встановленому законодавству порядку у постійне користування Релігійної громади приміщення Костелу після завершення протиаварійних робіт, але в будь-якому разі не пізніше 01 червня 2022”. Однак умови Меморандуму не були дотримані.