В Києві вже нема Олександрівської лікарні

Читайте також

У Києві презентували документальний фільм «Бути поруч» про військових капеланів

У Києві презентували документальний фільм «Бути поруч» про військових капеланів

У Києві зросла вартість оренди житла

На початку жовтня 2024 року середня ціна оренди однокімнатної квартири в Києві досягла 16 тис. грн, що на 6,6% більше, ніж попереднього місяця.

Відключення світла в Україні 12 жовтня: в “Укренерго” повідомили, чи повернуть графіки обмежень

За інформацією від "Укренерго", субота пройде без обмежень споживання електроенергії.

Мати позбавила волі сина. Десь до 7 років

До семи років позбавлення волі загрожує мешканцю Подільського району, який вдома зберігав гранату.

Столичний ТРЦ Gulliver оцінили у ₴7,6 мільярда

Вартість торговельно-розважального центру Gulliver, переданого в управління Національному агентству з пошуку та менеджменту активів (АРМА), оцінено у 7,6 млрд грн.

Поділитися

Олександрівську клінічну лікарню перейменовано на Свято-Михайлівську клінічну лікарню. Таке рішення було прийняте сьогодні, 11 квітня, на пленарному засіданні III сесії Київської міської ради IX скликання 70 депутатами.

«Процес деколонізації стосується всіх міських об’єктів у столиці. У 1874 році в Києві міська клінічна лікарня отримала назву – Олександрівська. Лікарня була названа на честь царевича Олександра, як шана майбутньому російському імператору Олександру III. Ця назва була підібрана так, щоб саме існування цього медичного закладу завдячувало російській імперії. Герб Олександра III й досі є символом Олександрівської лікарні та активно використовується у публічному просторі. Це підтверджує той факт, що російська пропаганда вкорінилась глибше ніж ми уявляли. З метою зменшення інформаційного та культурологічного впливу московського наративу на світогляд киян з’явилась ініціатива перейменувати Олександрівську клінічну лікарню. Назва Свято-Михайлівська була запропонована на честь архістратига Михаїла, який упродовж останнього тисячоліття вважається покровителем та захисником Києва», – пояснила депутатка Київради Олеся Пинзеник, яка стала авторкою проєкту рішення.

За її словами, ініціативу щодо перейменування підтримали історики, співробітники лікарні та мешканці міста, які долучились до громадського обговорення.