В Кличка не будуть зупиняти транспорт під час Хвилини мовчання

Читайте також

Фестиваль художньої кераміки «ЦеГлина 2025 – Пам’ять глини»

Фестиваль демонструє, як сучасні українські керамісти звертаються до традиційних форм і орнаментів, осмислюючи їх у нових художніх контекстах

Антоніо Вівальді. Концерт «ВЕНЕЦІЙСЬКІ ДЗЕРКАЛА»

Ця програма присвячена подвійним концертам Вівальді, що є справжнім музичним діалогом, де кожна фраза знаходить своє відлуння, а кожен голос — свого двійника

Безоплатні терапевтичні групи для підлітків у Києві

Простір «Місце Сили» запрошує підлітків долучитися до безоплатного курсу терапевтичних груп, що триватиме 3 місяці. Заняття проводять професійні психологи

Язичницьке свято «Велесова ніч» на Щекавиці

На учасників чекає повне занурення в атмосферу стародавнього свята, присвяченого пошані предків та осмисленню межі між світами

Виставка «Рефлексії Буття» Анатолія Мельника

Портрети розкривають внутрішній світ людини, її суперечності та стійкість, а пейзажі стають метафорою духовного простору, де природа відображає людські стани

Поділитися

Після мандрівок петиції департаментами КМДА міський голова уклав відповідь: задовольнити пропозицію містян заважають правила дорожнього руху, безпекові питання та інтенсивність роботи транспорту.

Петиція про вшанування пам’яті полеглих захисників у Києві, яка швидко набрала необхідну для розгляду кількість голосів, отримала від міської влади досить ухильну відповідь. Кияни пропонували щоранку, за хвилину до загальноукраїнської Хвилини мовчання, вмикати голосове пояснення на гучномовці – про те, що треба робити під час Хвилини мовчання. Такий саме запис транслювати у метро та загалом у громадському транспорті, які мають зупиняти на цей час. Головна вимога – аби люди та життя міста зупинялося на цю мить. Проте стати прикладом для всіх інших міст та показати, як треба вшановувати українських військових, у Києва не вийде.

В офіційній відповіді на петицію за підписом Віталія Кличка йдеться про те, що в столиці проводиться і так достатня “низка заходів” щодо вшанування загиблих військових. Зокрема лунання метроному про загальнонаціональну хвилину мовчання в етерах радіостанції “Київ FM” та телекомпанії “Київ”, проведення Хвилини мовчання у закладах освіти під час офіційних та робочих заходів, що організовуються та під час офіційних та робочих заходів Київської міської ради та КМДА. У планах – проведення “інформаційно-освітніх та виховних заходів патріотичного спрямування” у закладах освіти в цьому навчальному році. Щодо зупинки транспорту – завуальована відповідь “ні”.

“З огляду на безпекові питання, інтенсивність транспортного руху в столиці та вимоги, встановлені Правилами дорожнього руху, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306, запропоноване в петиції щоденне зупинення руху громадського транспорту потребує додаткового вивчення”, – йдеться у відповіді.

Виконання інших вимог, про які йдеться у петиції, обіцяють запровадити. Серед них наприклад, залучення суб’єктів господарювання, зокрема розповсюджувачів реклами до проведення Хвилини мовчання шляхом демонстрації відповідної інформації на рекламних площах. До того ж, у Київраді нарешті збираються вивчити, як працює територіальна автоматизована система централізованого оповіщення. Та чи можна використати її для транслювання звукових або тестових повідомлень. Окреме завдання, з яким належить розібратися – впровадження системи трансляції звукових оголошень про Хвилину мовчання у громадському транспорті.

Київраді доведеться розглянути ще й проєкт про міську Хвилину мовчання

Як писав Інформатор, до Київради подали проєкт рішення про влаштування у Києві загальноміської Хвилини мовчання, його автор – депутат Київради від фракції “Голос”, військовослужбовець Вадим Васильчук. Базово усі пропозиції депутата ідентичні з тими, що були висловлені у петиції, за виключенням однієї: Васильчук пропонує не зупиняти роботу міського метрополітену та електрички на час Хвилини мовчання, аби не збивати графік курсування міського електротранспорту.