В Україні планують запровадити новий податок:

Читайте також

Новий рік без світла: чотири групи киян зустрінуть 2026-й в умовах обмежень

Через стабілізаційні графіки значна частина жителів столиці не зможе подивитися новорічне звернення президента у прямому ефірі без резервних джерел живлення.

Левітація, акробатика і святкова магія: як пройшло новорічне циркове шоу від Magic Brothers

27 та 28 грудня в КВЦ «Парковий» відбулася серія яскравих новорічних шоу для всієї родини від Magic Brothers.

Родинне Різдво: у Києві відбулася наймасштабніша різдвяна вечеря України

Ця подія об'єднала майже 500 учасників — прийомних батьків, опікунів та їхніх дітей із різних куточків України (Закарпаття, Одещини, Миколаївщини та інших областей), щоб подякувати їм за подароване дітям родинне тепло.

«Крижинка» повертається: у Києві відновили роботу легендарної школи фігурного катання

Київська міська рада офіційно підтримала петицію мешканців столиці щодо збереження та відновлення роботи льодової арени «Крижинка».

У Києві стабілізують теплопостачання

У столиці тривають невідкладні технологічні роботи на тепломережах.

Поділитися

В Україні планують запровадити новий податок: які товари стануть дорожчими.

У Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти. Один із них пропонує обкласти податком напої із вмістом цукру, другий – вказує, на що мають бути витрачені мільярди гривень, отримані від запровадження цього акцизу.

До парламенту внесено законопроєкт №9032-1. Він пропонує встановити податкову ставку “на мінеральні та газовані води з додаванням цукру, а також інших підсолоджувачів та ароматичних речовин”.

Акциз складе 0,1 євро на один літр напою, що містить цукор. Тобто літрова пляшка “Фанти” або “Спрайта” автоматично подорожчає мінімум на чотири гривні після ухвалення закону.

Ще один законопроєкт за номером 9033-1 передбачає, що гроші, зібрані від вищезгаданого податку, слід витратити на:

  • програми щодо запобігання неінфекційним захворюванням та лікування від них;
  • підтримку програми дитячого харчування у школах.

Як воно буде на практиці, покаже час, але зібрати держава планує чималу суму. Очікується, що введення податку на напої із вмістом цукру принесе бюджету від 5,1 млрд до 7,8 млрд гривень на рік.

Міністерство охорони здоров’я вже підтримало законодавчу ініціативу. У МОЗ вважають, що українці споживають із такими напоями занадто багато цукру, адже вони містять добову норму цього продукту.

Надмірне вживання цукру призводить до діабету та ожиріння, нагадують чиновники від медицини. Вони підрахували, що запровадження нового податку скоротить вживання солодких напоїв на 21%.

Зазначимо, що бюджетна декларація України на найближчі три роки, опублікована на сайті Кабміну, вже містить акциз на цукромісткі напої. Найімовірніше, ухвалення цього закону – справа вирішена.

Нагадаємо, найближчим часом українська влада готується підняти всі основні податки.