В Україні продовжують зростати ціни на їжу

Читайте також

Захотів випити — отримає до 10 років

У Дніпровському районі столиці 33-річний чоловік вчинив відкрите викрадення алкоголю, попри спроби персоналу його зупинити.

У Києві провели всеукраїнський турнір з бальних танців

7 та 8 лютого у Києві відбувся всеукраїнський турнір зі спортивних бальних танців Freedom to People.

У центрі Києва жителі замерзають у власних квартирах

У Печерському районі столиці зафіксовано критичну ситуацію: мешканці окремих будинків залишаються без тепла вже 32 дні.

Концертна програма «Магія любові» на березі Дніпра

Замість академічної стриманості на вас чекає живий звук оркестру та потужні голоси солістів, які виконають легендарні рок-балади та улюблені українські пісні

Інтерактивна програма «Давньогрецька школа» для дітей 10-13 років

Це унікальна можливість на півтори години перенестися в античні часи та відчути себе учнем давньогрецької полісу, не виїжджаючи з Києва

Поділитися

В Україні продовжують зростати ціни на харчові продукти. За останні два тижні зросли роздрібні ціни на найбільш уживані продукти: на різні види хліба, борошно, макаронні вироби, крупи, олію. Водночас цукор та пшоняна крупа подешевшали.

8141_gnach1_jpg_resized.jpg (63.92 Kb)

Про це повідомили у науково-дослідному інституті “Украгропромпродуктивність”. Експерти установи проаналізували дані про ціни на основні харчові товари в 48 обласних і районних ринках України станом на 25 лютого.

Зокрема помітно подорожчав хліб. Найвищі ціни на цю категорію продуктів – у Києві, та області, а також на Чернігівщині та Сумщині. Зокрема зросли ціни на:

хліб з борошна пшеничного:
вищого ґатунку – до 41,46 грн/кг (на 1,4%);
першого ґатунку – до 36,35 грн/кг (+1,6%);
хліб житньо-пшеничний – до 36,32 грн/кг (+0,9%);
батон – до 49,88 грн/кг (+1,0%).
Це пояснюється зростанням цін на пшеничне борошно вищого ґатунку – воно подорожчало на 1,4 %. Наразі середня ціна цього продукту – 22,88 грн/кг, але у Рівненській, Одеській областях та у Києві борошно коштує найдорожче, а на Тернопільщині, Кіровоградщині, Хмельниччині – найдешевше.

Макаронні вироби теж подорожчали – до 35,70 грн/кг (на 0,3%). Причому найвища ціна на них – у Харківській області, а найнижча – у Тернопільській.

Зросли ціни і на соняшникову олію – її можна купити за 66,1 грн/л (+0,9%). Найвищі ціни – у Києві та Харківській області, а найнижчі – у Миколаївській та Херсонській областях. Крупи теж подорожчали:

гречана – на 0,4% (до 37,40 грн/кг). Найвища ціна у Рівненській області, найнижча – у Тернопільській;
рисова – на 0,2% (до 57,12 грн/кг). Найвища ціна у Рівненській області, найнижча – у Харківській;
манна – на 1,2% (до 25,38 грн/кг). Найвища ціна у Києві, найнижча – у Закарпатській області);
вівсяна – на 0,6% (до 32,29 грн/кг). Найвища ціна у Рівненській області, найнижча – у Полтавській.
З 11 лютого ціни знизилися лише на 2 типи товарів: на пшоняну крупу та цукор. Наразі їх в середньому продають за 27,30 грн/кг та 33,08 грн/кг відповідно.