В Україні виводять з обігу гривні номіналом 50 і 200 гривень

Читайте також

10 січня в Україні діятимуть графіки відключень на фоні сильних морозів

У суботу, 10 січня 2026 року, в усіх регіонах України запроваджуються графіки погодинних відключень електроенергії (ГПВ).

Оновлення правил оплати комуналки

З 1 січня 2026 року в Україні набули чинності оновлені правила надання та оплати житлово-комунальних послуг.

БЕБ ліквідувало мережу збуту контрафактних сигарет у Києві

Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки (БЕБ) у місті Києві припинили масштабну схему незаконної реалізації тютюнових виробів.

Мер Києва повідомив, коли частині будинків повернуть опалення

Ситуація з енергозабезпеченням столиці після масованої атаки 9 січня залишається критичною, але контрольованою.

У Києві шахрай інсценував власну смерть

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід українському програмісту, якого підозрюють у масштабному кібершахрайстві, легалізації злочинних доходів та фальсифікації власної смерті.

Поділитися

Національний банк України (НБУ) запускає процес оновлення готівкового обігу, поступово виводячи з використання гривневі купюри номіналом 50 та 200 гривень, випущені у період з 2003 по 2007 роки. Їх замінять на банкноти сучаснішого зразка, випущені з 2014 року та пізніше.

Громадянам не потрібно спеціально обмінювати ці купюри. Вони залишаються дійсними платіжними засобами, і ви можете ними розраховуватися у магазинах, на ринках та в інших місцях. Процес заміни відбуватиметься поступово, у міру того, як старі купюри потраплятимуть до банків.

 

Для чого це робиться?

З 1 листопада 2024 року банки перестануть видавати старі купюри з кас. Також НБУ припинить постачати їх банкам, інкасаторським компаніям та компаніям з обробки готівки. Це робиться для того, щоб підвищити якість готівки в обігу, зробити її більш надійною та захищеною від підробок.

“Ми прагнемо, щоб в обігу були лише сучасні, якісні банкноти, які відповідають найвищим стандартам безпеки”, – наголошують в НБУ.

Що ще варто знати?

В Нацбанку також наголошують на кількох важливих моментах.

  • Старі купюри будуть поступово вилучатися з обігу.
  • Нові банкноти мають сучасніші елементи захисту.
  • НБУ постійно працює над удосконаленням готівкової гривні.

Одночасно з цим Національний банк України ввів в обіг нову пам’ятну монету “Зодіак!”. Її номінал – 10 грн. Монета викарбувана зі срібла і присвячена системі з дванадцяти астрологічних знаків, кожен із яких відповідає певному сузір’ю.