В Україні заборонять продаж енергетиків підліткам

Читайте також

На Київщині виявили масову загибель бджіл

Пасічники у Білоцерківському районі Київщини виявили масову загибель бджіл. 

Станція метро “Лук’янівська” вп’яте постраждала через російську атаку

Цієї ночі під час російської атаки вже вп’яте зазнала пошкоджень станція «Лук’янівська».

Рятувальники витягли живого кота з-під завалів

Посеред трагедії масованого обстрілу Києва 24 квітня сталася зворушлива подія

Центральний палац одружень у Києві зазнав пошкоджень

Центральний палац одружень у Києві зазнав пошкоджень внаслідок нічної ракетної атаки, що сталася 24 квітня.

Ціна пішла вгору

В Україні цього тижня спостерігається зростання цін на моркву.

Поділитися

В Україні мають намір заборонити продаж енергетиків особам, які не мають 18 років. Енергетичні напої або, як їх ще називають, енергетики, можуть становити серйозну загрозу для здоров’я. Особливо, якщо йдеться про здоров’я молодих людей. Через це в Україні мають намір заборонити продаж цих напоїв особам, яким немає 18 років.

Відповідний законопроект №13024 “Про внесення змін до Закону України “Про основні принципи та вимоги безпечності та якості харчових продуктів” щодо удосконалення державного регулювання виробництва та обігу енергетичних напоїв” зареєстрували у Верховній Раді.

Автори законопроекту, зокрема, ініціюють запровадження юридичного визначення енергетичного напою. Вони пропонують вважати енергетиком безалкогольний напій із газом або без газу, який містить кофеїн або інші компоненти , що здатні стимулювати нервову систему. При цьому пропонують чай та каву до списку енергетичних напоїв не включати.

При цьому серед енергетичних напоїв окремо виділять групу із високим вмістом стимуляторів. Високим вважається вміст від 150 і вище міліграмів на літр напою. Для довідки: популярний у молоді та підлітків Red Bull у стандартній банці ємністю 250 мл містить у собі 80 мг кофеїну та ще деякі інші стимулятори. Зокрема, це таурин і вітаміни, що належать до групи В. Таким чином, літр Red Bull міститиме у собі аж 320 мг кофеїну, не рахуючи інших стимуляторів. Отже такий напій, поза сумнівом, потрапить під заборону.

Чи є користь від енергетичних напоїв?

Якщо розглядати  їхнє вживання суто з позицій можливих наслідків для здоров’я, то користі, звісно в них немає. Однак у житті сучасної людини нерідко трапляються ситуації, коли їй треба бути бадьорою, а організм уже виснажений роботою і потребує відпочинку. Так от, протриматися певний час та почуватися “живчиком” енергетик, поза сумнівом, допоможе. Він може стати у пригоді студентам, що, як відомо, живуть весело від сесії до сесії. А тим часом курсовий проект сам себе не зробить.

В Україні заборонять продаж енергетиків підліткам - today.ua

Енергетики також може допомогти долати нічну сонливість далекобійникам, які змушені вночі  сидіти за кермом і стежити за дорогою. Тоді обмежене і загалом нетривале вживання енергетиків цілком виправдане.

Однак постійне вживання таких напоїв може зрештою призвести до звикання. Тоді організм починає постійно потребувати такого стимулу, і у людини з’являється стійка залежність. Адже такі напої містять у своєму складі інозитол, алкалоїди гуарани, екстракт гінкго. А  раніше навіть  до їх складу входив екстракт листя коки.

Отож, як тут не звикнути до такого напою, якщо його часто вживати. Зрештою таке звикання призводить до серйозних розладів нервової системи, серед яких розлад сну, депресія, нервові зриви, а також погіршення апетиту та болі в шлунку.

 

Отже якщо такий законопроект проголосують, то підліткам до 18 років тепер доведеться обходитись чаєм та соками, а не створювати собі настрій баночкою енергетика.