Вечір пам’яті «Будемо жити, ромале!» – 2 серпня у Бабиному Яру

Читайте також

Не треба кидатися в синоптиків минулорічними квашеними помідорами

"Щоб ви не кидалися в синоптиків минулорічними квашеними помідорами - найближчими вихідними, в суботу-неділю, в Україні буде чудова погода, скрізь сонячно та +18+23 градуси!" - так емоційно стверджує синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха.

У Києві зникають озера

Екологічна катастрофа близько. Про це заявляють місцеві активісти, які прагнуть зберегти озера Києва.

Весна на Співочому

Новий сезон порадує відвідувачів яскравим полотном квітів різних сортів...

Американська допомога дає зброю від ATACMS до ППО

Сьогодні Президент Байден підписав ухвалений Конгресом пакет підтримки, це у першу чергу підтримка України у визвольній війни з росією.

Валідатори на смітник?

У Києві можуть запустити сервіс оплати проїзду без використання валідаторів. Схоже на те, що міська влада Києва ймовірно готує до запуску новий сервіс — оплата проїзду у смартфоні.

Поділитися

2 серпня відбудеться вечір пам’яті «Будемо жити, ромале!» до Міжнародного дня пам’яті жертв голокосту ромів.

У заході візьмуть участь громадські об’єднання, представники ромських осередків, артистів театру, кіно й телебачення. Головний режисер заходу – народний артист України Ігор Крикунов. У програмі приймаюсть участь циганський академічний музично-драматичний театр «Романс», Міжнародний фонд «Відродження», національно-культурне об’єднання «Амала».

Скорботний день «Калі траш» («Чорний жах») роми всього світу відзначають 2 серпня. Ця дата – данина пам’яті тим, хто загинув від геноциду в роки Другої світової війни. Саме в ту «циганську ніч» із 2 на 3 серпня в газових камерах концентраційного табору Аушвіц-Біркенау було живцем спалено близько 3 000 ромів, в тому числі дітей і старих. Вважається, що під час голокосту від репресій загинуло від 600 тис. до 1 млн 500 тис. ромів.

У 2016 році після довгих перипетій нарешті відновлено історичну справедливість і встановлено пам’ятник ромам – жертвам трагедії у Бабиному Яру, який можна вважати «точкою відліку» масових розстрілів ромів на території України. У перші дні, коли фашисти зайшли в Київ, три ромські табори, що проживали на Куренівці, пішли до Яру назавжди. Тож якщо Голокост – універсальна людська трагедія, то Бабин Яр – символ голокосту в Україні.

Будемо жити, ромале!