Влада відкладає повернення костелу св. Миколая у Києві католицькій громаді

Читайте також

Метро на Троєщину відкладають

Голова Деснянської райдержадміністрації в місті Києві Максим Бахматов заявив, що наразі будівництво метро на Троєщину не входить до числа пріоритетів через високу вартість проєкту та війну.

ARKHA представили відеороботу “Mamoritai”

Український рок-гурт ARKHA презентував нову пісню “Mamoritai”, супроводжену атмосферним відео, яке поглиблює сенси композиції.

На Global Wellness Day навчатимуть тілесного та психічного самовідновлення

У тривожні часи всім нам потрібне глибоке відновлення тіла й душі.

КиївПрайд анонсував Марш Рівності у столиці

Українська громадська організація КиївПрайд анонсувала Марш Рівності, який пройде у суботу 14 червня, у Києві.

За $12 000 до ЄС

Поліцейські викрили канал незаконного переправлення чоловіків з України до країн Європейського Союзу.

Поділитися

28 травня 2025 року мав відбутися розгляд апеляції у справі про передачу костелу святого Миколая в Києві римо-католицькій парафії. Проте вирішення справи відклали до 5 червня.

У Римо-Католицькій Церкві України різко відреагували на затягування справи щодо повернення костелу:

“Міністерство культури та інформаційної політики України намагається уникнути виконання прямого обов’язку – передати костел Святого Миколая його історичним власникам. Для цього було подано апеляцію на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24 січня 2025 року, яке зобов’язувало Міністерство нарешті виконати президентське доручення 2005 року.

Вкотре – рішення відтерміновано. Громада знову змушена чекати. 34 роки віряни домагаються повернення храму, збудованого на початку ХХ століття за кошти католицької громади Києва. У радянські часи святиню було відібрано.

Вже в Незалежній Україні, попри численні обіцянки, представники влади десятиліттями затягували процес, знаходячи щоразу нові відмовки.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій роками демонструє бездіяльність, яка межує зі свідомим ігноруванням закону. Попри президентське доручення 2005 року, а також прямі норми законодавства, які дозволяють безоплатну передачу культових споруд релігійним громадам, держава утримує костел у своєму управлінні. Формально він перебуває у віданні Національного будинку органної та камерної музики.

Ситуація змінилася ще у 2021 році, коли внаслідок пожежі був знищений орган – головний інструмент концертної функції храму. З того часу будівля втратила свою культурно-концертну роль, але все ще не передана громаді. При цьому держава жодного разу не вжила реальних кроків для переселення Будинку музики до іншого приміщення.

Настоятель парафіЇ святого Миколая, отець Павло Вишковський ОМІ, під час судового засідання наголосив: «Ми стоїмо перед вами у справі, що триває десятиліттями. Йдеться про повернення храму його історичним та духовним власникам – католицькій громаді. Варто нагадати: ані Радянський Союз, ані сучасна Україна не будували цей костел. Він постав на початку ХХ століття завдяки зусиллям та пожертвам наших предків-католиків. Більшовицький режим відібрав храм, а незалежна Україна, на жаль, де-факто успадкувала це награбоване майно. Ми просимо не про милість, а про справедливість, яка ґрунтується на законі, на правді і на Божих заповідях. Ми прагнемо лише одного – мати можливість молитися у своєму храмі, відновлювати його та зберегти для наступних поколінь».

Поки що ми бачимо чергове затягування – чергову паузу замість дій. Тим часом архітектурна пам’ятка національного значення продовжує руйнуватися. Ми закликаємо Міністерство культури припинити судові відписки, маніпуляції і затягування. Настав час виконати обіцянки, забезпечити перенесення Будинку органної музики до нового приміщення і нарешті повернути костел святого Миколая його парафії”.

На засіданні були присутні близько 30 вірян, а також представники ЗМІ.

Настоятель парафії св. Миколая, отець Павло, подякував усім за молитви та активну підтримку у справі, що триває вже десятиліттями. Він наголосив, що саме завдяки єдності та солідарності парафіян й громадськості справа продовжує залишатися в публічному полі та не втрачає актуальності.