Виробники ліків анонсували зниження ціни на ще понад 200 позицій

Читайте також

На Київщині виявили масову загибель бджіл

Пасічники у Білоцерківському районі Київщини виявили масову загибель бджіл. 

Станція метро “Лук’янівська” вп’яте постраждала через російську атаку

Цієї ночі під час російської атаки вже вп’яте зазнала пошкоджень станція «Лук’янівська».

Рятувальники витягли живого кота з-під завалів

Посеред трагедії масованого обстрілу Києва 24 квітня сталася зворушлива подія

Центральний палац одружень у Києві зазнав пошкоджень

Центральний палац одружень у Києві зазнав пошкоджень внаслідок нічної ракетної атаки, що сталася 24 квітня.

Ціна пішла вгору

В Україні цього тижня спостерігається зростання цін на моркву.

Поділитися

Ціну на ще близько 250 позицій зниження ціни буде знижено.

Про це на брифінгу повідомив президент асоціації “Виробники ліків України” Петро Багрій, передає кореспондент Укрінформу.

“Зараз іде робота над наступними приблизно 200-250 позиціями препаратів, найменувань, на які також буде знижена ціна. Вона не буде знижена на всі 30% – щось буде на 30%, щось на 40%, щось на 20%, це вже ринкова ситуація визначає”, – сказав Багрій.

За його словами, на ціну ліків впливає багато чинників. “Це і гроші, і війна, логістика, вартість сировини, яка у нас залежить від коливання курсу валют, енергоносії, необхідність забезпечити сталу роботу підприємства з погляду енергопостачання, величезні інвестиції для будівництва власних потужностей, щоб мати доступ до енергії. Все це, врешті-решт, складається в ціну”, – пояснив президент асоціації.

Крім того, додав він, на ціну на ліки суттєво впливають і так звані маркетингові договори, які є на українському ринку.

На сьогодні на українському ринку діє 118 ліцензій на виробництво ліків. “І враховуючи, що український ринок генеричний, … конкуренція у нас надзвичайно висока в цьому сегменті. Що стосується дистрибуції, є понад 350 ліцензійі на оптову діяльність в Україні, але реально на ринку два дистриб’ютори володіють 80% ринку”, – сказав Багрій.

За його словами, аналіз націнок дистрибʼюторів показав, що, як правило, вони не перевищують 10-12%.

Президент асоціації заважив, що 75-80% ринку займають пʼять аптечних мереж, кожна з яких веде свою політику на ринку, і між ними є конкуренція.

“Але питання в тому, що є боротьба за доступ на полицю. Оскільки фармацевтичний ринок генеричний, виробники випускають одну і ту саму діючу речовину, однакову продукцію, вони борються за полицю в цій аптеці. Тут вже так звані маркетингові договори: щоб потрапити туди (в аптеку – ред.), треба заплатити, і відповідно, це призводить до зростання ціни і до того, що ми з вами, як пацієнти, переплачуємо”, – заявив Багрій.

Він підкреслив, що ця ситуація потребує врегулювання з боку держави.

Фахівець нагадав, що ініціатива Президента стосувалася зниження цін на 100 найбільш вживаних препаратів. “Є ринок, і якщо сьогодні аскорбінова кислота потрапляє в 100 найбільш вживаних, то на неї треба знизити ціну. І не виробник визначав, що цей препарат туди потрапив чи не потрапив… Те, що споживаємо, те і маємо в лідерах, тому тут питання тільки до нас, як до споживачів, що туди (у перелік – ред.) потрапило, а що ні”, – зауважив Багрій.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 березня на 30% було знижено ціни на 100 найбільш популярних лікарських засобів українського виробництва. Перелік препаратів доступний на сайті Міністерства охорони здоровʼя.