Про це на брифінгу повідомив президент асоціації “Виробники ліків України” Петро Багрій, передає кореспондент Укрінформу.
“Зараз іде робота над наступними приблизно 200-250 позиціями препаратів, найменувань, на які також буде знижена ціна. Вона не буде знижена на всі 30% – щось буде на 30%, щось на 40%, щось на 20%, це вже ринкова ситуація визначає”, – сказав Багрій.
Крім того, додав він, на ціну на ліки суттєво впливають і так звані маркетингові договори, які є на українському ринку.
На сьогодні на українському ринку діє 118 ліцензій на виробництво ліків. “І враховуючи, що український ринок генеричний, … конкуренція у нас надзвичайно висока в цьому сегменті. Що стосується дистрибуції, є понад 350 ліцензійі на оптову діяльність в Україні, але реально на ринку два дистриб’ютори володіють 80% ринку”, – сказав Багрій.
За його словами, аналіз націнок дистрибʼюторів показав, що, як правило, вони не перевищують 10-12%.
Президент асоціації заважив, що 75-80% ринку займають пʼять аптечних мереж, кожна з яких веде свою політику на ринку, і між ними є конкуренція.
“Але питання в тому, що є боротьба за доступ на полицю. Оскільки фармацевтичний ринок генеричний, виробники випускають одну і ту саму діючу речовину, однакову продукцію, вони борються за полицю в цій аптеці. Тут вже так звані маркетингові договори: щоб потрапити туди (в аптеку – ред.), треба заплатити, і відповідно, це призводить до зростання ціни і до того, що ми з вами, як пацієнти, переплачуємо”, – заявив Багрій.
Він підкреслив, що ця ситуація потребує врегулювання з боку держави.
Фахівець нагадав, що ініціатива Президента стосувалася зниження цін на 100 найбільш вживаних препаратів. “Є ринок, і якщо сьогодні аскорбінова кислота потрапляє в 100 найбільш вживаних, то на неї треба знизити ціну. І не виробник визначав, що цей препарат туди потрапив чи не потрапив… Те, що споживаємо, те і маємо в лідерах, тому тут питання тільки до нас, як до споживачів, що туди (у перелік – ред.) потрапило, а що ні”, – зауважив Багрій.
Як повідомляв Укрінформ, з 1 березня на 30% було знижено ціни на 100 найбільш популярних лікарських засобів українського виробництва. Перелік препаратів доступний на сайті Міністерства охорони здоровʼя.