Забруднена вода з Десни може досягнути Київщини 14-16 вересня

Читайте також

На найбільшій у Центральній Європі промисловій виставці презентували бренд «Made in Kyiv»

На найбільшій у Центральній Європі промисловій виставці «The MSV International Engineering Fair» у чеському місті Брно презентували промисловий потенціал столиці під брендом «Made in Kyiv».

У Києві відбувся перший форум «Ментальна варта»

У столиці відбувся перший форум «Ментальна варта».

У Києві 10 жовтня очікується туман, водіїв закликають бути обачними на дорогах

У четвер, 10 жовтня, в Києві у першій половині дня очікується туман, видимість 200-500 м (I рівень небезпечності, жовтий).

У маркеті на Позняках зголоднілий щур за обидві щоки уминав сінабон

На вітрині одного з супермаркетів столиці сірий зголоднілий щур перевіряв на смак якість кремової булочки з родзинками та так, аж вуха лящали.

Поділитися

Забруднена вода з Десни може досягнути Київської області 14-16 вересня. Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, передають Українськi Новини.

При цьому Міністерство запевняє, що ситуація із рухом забруднення Десною в напрямку Київщини контрольована, усі служби посилили моніторинг та контроль за якістю води.

“За оновленими даними прогнозу Укргідрометцентру, забруднена вода орієнтовно може досягнути Київщини 14-16 вересня. Усі служби працюють над тим, аби ситуація стабілізувалася. Зокрема, Міндовкілля співпрацює з ПрАТ “АК “Київводоканал” щодо розробки комплексу заходів на випадок можливого погіршення якості води біля питних водозаборів”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, якщо якість води погіршиться, “Київводоканал” готовий негайного відкоригувати технологічні процеси, аби показники якості питної води відповідали вимогам Державних санітарних норм і правил.

При цьому Міндовкілля наголошує, що на сьогодні такі ризики відсутні.

Щодо ситуації з якістю води у Десні зазначається, що станом на ранок 10 вересня забруднення посунулося орієнтовно на 191 км (біля с. Шестовиця) від впадіння річки Сейм у Десну. При візуальному огляді забруднення фіксується точково і не має однорідного характеру.

У районі Шестовиці спостерігається потемніння води, специфічний запах, скупчення мілкої риби під берегом, поодинокі випадки загибелі риби, нижче по течії – ознаки забруднення не зафіксовані.

У районі Чернігова фіксується покращення ситуації та поодинокі факти загибелі риби.

Вцілому по Десні у Чернігівській області триває переміщення забруднення по руслу річки, найгірші показники фіксуються у селі Боромики та Чернігові.

У річці Сейм у Сумській та Чернігівській області поступово відбувається покращення ситуації, вміст розчиненого кисню повільно зростає, проте все ще знаходиться нижче норми.

Як повідомляли Українськi Новини, у Києві готують план дій на випадок погіршення якості води через забруднення Десни.

29 серпня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила продовжити заборону купання та вилову риби в річках Сейм та Десна та доручила локалізувати і ліквідувати забруднення на цих річках.

Держрибагентство України повідомило, що починаючи з 14 серпня, ймовірно скидаючи відходи невідомих речовин у річку Сейм, російські терористи спричинили масштабне забруднення водойми.