Забруднення Десни підійшло впритул до Києва

Читайте також

Пенсії не покривають навіть комуналку та проїзд

Реальною статистикою на квітень 2025 року стала середня величина пенсій в Україні після індексації в розмірі 6 341 гривня, що на 10% більше, ніж раніше.

Огірки в Україні різко підскочили в ціні

Після різкого зниження цін в Україні минулого тижня огірок знову почав дорожчати.

Де найкраще оформити кредит на 10 000 грн.?

Кредит в Україні можна отримати не тільки в банку, а й в інших фінансових установах. Ринок пропонує безліч варіантів, у яких нескладно заплутатися.

“Як спілкуватися з ЛГБТК+ людьми — і так, аби не було соромно за питання”.

21 червня в Українсько-данському молодіжному домі відбудеться подія "Як спілкуватися з ЛГБТК+ людьми — і так, аби не було соромно за питання".

БЕБ ліквідувало сім незаконних гральних закладів у Києві

У Києві БЕБ викрили сім незаконних гральних закладів.

Поділитися

Забруднення Десни підійшло впритул до Києва. Екологи попереджали про зміну складу води зі значним перевищенням концентрації деяких речовин. Жителям сіл, розташованих за течією Десни, заборонили навіть напувати худобу з річки. Тепер зона забруднення дісталася столиці. Стали відомі найсвіжіші дані лабораторних проб води.

Про те, що відбувається з водою в районі Деснянського водозабору, йдеться у повідомленні Київського міського центру контролю та профілактики хвороб.

Для Києва вода в Десні надзвичайно важлива. Адже 70% столичних жителів отримують воду саме від Деснянського водозабору. Тобто для столиці України цей водозабір – стратегічно важливий об’єкт.

За найсвіжішими пробами води, які були зроблені у контрольних точках центрального водопостачання столиці в п’ятницю, 13 вересня, перевищення концентрації шкідливих речовин у воді не виявлено. Усі основні санітарно-хімічні та бактеріологічні показники перебувають у межах норми. Отже цю воду цілком можна використовувати і для господарських потреб, і для приготування їжі.

Співробітники центру контролю та профілактики хвороб брали проби води у таких точках міського водогону:

вул.Краківська, 28-Б;
вул.Басейна, ½;
вул.Зодчих, 32;
площа Вокзальна, 1-Б.

Крім того, співробітники центру перевірили склад повітря у трьох міських локаціях. У жодній з них не знайдено перевищення концентрації діоксиду азоту, оксиду вуглецю та сірчастого ангідриду.

Провели також заміри радіаційного фону у 14 точках Києва. Цей показник також ніде не перевищив норми. Отже, якби не війна, то життя у столиці було б цілком комфортним.

Нагадаємо, ще три дні тому екологи були зовсім не впевнені, що воду з Десни можна буде використовувати, коли забруднення річки досягне з течією Києва.