Забруднення Десни підійшло впритул до Києва

Читайте також

Фільм київського режисера переміг на фестивалі в Страсбурзі

Кінострічку «Ти — Космос» режисера Павла Острікова відзначено міжнародними нагородами на Festival Européen du Film Fantastique de Strasbourg.

Чи відмовляються кияни від російської мови

Російськомовні діти в Києві: чи відбувається відворот від української мови?

У столиці відбувся форум «Нацспротив-2024»

У столиці відбувся форум «Нацспротив-2024», на якому представили інноваційні методики підготовки добровольців.

Новий сервіс у Київ Цифровому

Онлайн-групи підтримки для жінок військових у додатку "Київ Цифровий".

У центрі Києва сталася стрілянина, нападника затримали

У середу ввечері, 2 жовтня, у Печерському районі Києва сталася стрілянина. Постраждалих немає.

Поділитися

Забруднення Десни підійшло впритул до Києва. Екологи попереджали про зміну складу води зі значним перевищенням концентрації деяких речовин. Жителям сіл, розташованих за течією Десни, заборонили навіть напувати худобу з річки. Тепер зона забруднення дісталася столиці. Стали відомі найсвіжіші дані лабораторних проб води.

Про те, що відбувається з водою в районі Деснянського водозабору, йдеться у повідомленні Київського міського центру контролю та профілактики хвороб.

Для Києва вода в Десні надзвичайно важлива. Адже 70% столичних жителів отримують воду саме від Деснянського водозабору. Тобто для столиці України цей водозабір – стратегічно важливий об’єкт.

За найсвіжішими пробами води, які були зроблені у контрольних точках центрального водопостачання столиці в п’ятницю, 13 вересня, перевищення концентрації шкідливих речовин у воді не виявлено. Усі основні санітарно-хімічні та бактеріологічні показники перебувають у межах норми. Отже цю воду цілком можна використовувати і для господарських потреб, і для приготування їжі.

Співробітники центру контролю та профілактики хвороб брали проби води у таких точках міського водогону:

вул.Краківська, 28-Б;
вул.Басейна, ½;
вул.Зодчих, 32;
площа Вокзальна, 1-Б.

Крім того, співробітники центру перевірили склад повітря у трьох міських локаціях. У жодній з них не знайдено перевищення концентрації діоксиду азоту, оксиду вуглецю та сірчастого ангідриду.

Провели також заміри радіаційного фону у 14 точках Києва. Цей показник також ніде не перевищив норми. Отже, якби не війна, то життя у столиці було б цілком комфортним.

Нагадаємо, ще три дні тому екологи були зовсім не впевнені, що воду з Десни можна буде використовувати, коли забруднення річки досягне з течією Києва.