Зарплата в Україні зросла майже на чверть

Читайте також

Тупому парубкові загрожує “п’ятірка” за ґратами

У Києві затримали юнака, який запустив салют з вікна багатоповерхівки на Оболоні

На нас чекає справжня лавина подорожчань

З 1 червня тариф на електроенергію зріс до 4,32 гривні за кіловат-годину, що неминуче призведе до подорожчання товарів та послуг. Підвищення тарифів відіб'ється на вартості обслуговування багатоквартирних будинків та транспортних витрат, які підприємці перекладуть на споживачів.

Ще одна комунальна послуга зросте на 30%

Незабаром очікується значне зростання тарифів на водопостачання та водовідведення. Водоканали по всій країні вимагають перегляду вартості послуг, які не змінювалися вже кілька років.

Владі все замало

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль нещодавно зробив важливу заяву щодо нових тарифів на електроенергію. За його словами, новий тариф 4,32 грн/кВт-год, встановлений урядом, не покриває реальну ринкову вартість електроенергії, яка наразі становить 7−8 грн/кВт-год.

Коли відключатимуть світло у п”ятницю, 14 червня

У пʼятницю, 14 червня, по всій Україні обленерго будуть застосовувати графіки погодинних відключень з 18.00 до 22.00.

Поділитися

В Україні зарплати за рік зросли на 22,5%. При цьому, традиційно виділяються найбільш та найменш оплачувані професії.

Хто отримує найвищі зарплати?

За даними Держстату, працівники у секторі інформаційних технологій та телекомунікацій традиційно мають найвищі зарплати. У цій галузі середня заробітна плата становить 49 473 гривень, що на 35,6% більше, ніж у попередньому році.

Сектор фінансів і страхової справи відзначається високим рівнем доходів, де середня заробітна плата становить 39 116 гривень, що перевищує показник минулого року на 18,2%. Водночас працівники авіаційного сектору також отримали зростання доходів. Їх середньомісячна заробітна плата становить 34 699 гривень. Це на 30% більше порівняно з попереднім роком.

У першому кварталі 2024 року середня зарплата в Україні збільшилася на 22,5%, досягнувши 18 903 гривень.

У невиробничому секторі економіки найвищі середні зарплати мають працівники у сфері професійної, наукової та технічної діяльності – 26,3 тисячі гривень. Дещо нижчі зарплати в галузі державного управління, оборони та соціального страхування, де середній дохід складає 23 376 гривень.

А хто отримує найнижчі зарплати?

При цьому, найнижчі заробітні плати зафіксовані у секторах культури, освіти та мистецтва. Працівники бібліотек, архівів, музеїв та інших культурних установ заробляють у середньому 11 063 гривень. Це становить лише на 15,1% більше порівняно з попереднім роком.

У галузі творчості, мистецтва та розваг середня зарплата складає 11 532 гривень (+13,6%), а в освіті — 12 649 гривень (+14,4%).