基辅市议会将保护文学广场免受侵犯

另请阅读

基辅已下令对波斯托瓦广场进行紧急评估

基辅市政府下令进行专家研究,以查明波斯托瓦广场年久失修的程度。

战争期间,大多数乌克兰人认为娱乐和购物应该受到限制

大多数乌克兰人相信,在战争期间,人们应该限制自己的购物和娱乐活动。

国际城市和地区峰会在基辅举行

9 月 XNUMX 日,在基辅举行的国际城市和地区峰会上讨论了恢复被俄罗斯摧毁的领土和乌克兰融入欧洲的问题。

在基辅日之际报名参加第 31 届年度慈善活动“栗子下跑”

第31届年度慈善机构“栗子下奔跑”现已开放报名,...

基辅的灯不会熄灭。然而

在基辅,能源行业和工业企业正在减少...

分享

На найближчому пленарному засіданні 基辅市议会 планує закріпити за Літературним сквером земельну ділянку площею 0,017 га, яка раніше перебувала у оренді приватного товариства. Про це повідомив голова постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики Денис Москаль.

Зазначимо, під впливом громади та депутатського корпусу, попередній орендар вирішив добровільно повернути місту земельну ділянку, яка розташована на території скверу.

За словами депутата, таке рішення дозволить комплексно оформити земельну ділянку загальною площею 0,82 га за Літературним сквером, аби в подальшому унеможливити будь-які посягання на цю територію. При цьому, після завершення воєнного стану місто має намір провести комплексний благоустрій Літературного скверу за концепцією, яку погодять мешканці прилеглих житлових будинків.

«Літературний сквер – це історична київська місцина, яка у недалекому майбутньому буде справжньою окрасою столичного середньомістя. Звичайно, що про жодну його забудову не може йти мова. Це наша принципова позиція як міської влади. Натомість, у разі проведення поруч будь-яких містобудівних перетворень, суб’єкти містобудування мають не тільки залишити територію Літературного скверу непорушною, проте і інвестувати кошти у його благоустрій відповідно до бажань громади», – підкреслив Денис Москаль.

Денис Москаль також зазначив, що пропозицією до проєкту рішення є доручення КО «Київзеленбуд» одразу розпочати процес оформлення земельної ділянки площею 0,017 га для експлуатації та обслуговування Літературного скверу.

证书. Сквер (колишній Чкалівський, а зовсім скоро вже офіційно – Літературний) розташований на розі вулиць Олеся Гончара та Михайла Коцюбинського, та знаходиться в складках Афанасіївського яру і тягнеться між Кудрявчиком, Євбазом і вулицею Богдана Хмельницького. Це місце називають київським письменницьким селом. У цьому районі розташовані три багатоквартирні будинки, які три чверті століття були суто письменницькими: перший – знаменитий Роліт колишній будинок «робітників літератури» на вулиці Богдана Хмельницького, 68 (він складається з двох частин, зведених у 30-ті роки в добу архітектурного конструктивізму і сталінської неокласики). Другий – будинок по вулиці Коцюбинського, 2 – зразок повоєнних будівель Хрещатика у стилі «київського торта». І третій – покращена «брежнєвка» 80-х – письменницький будинок по вулиці Гончара, 52 з видавництвом «Український письменник» на перших двох поверхах. У самому центрі скверу стоїть дивовижна історична пам’ятка – один із знаменитих фонтанів Термена. Ці чавунні чаші-фонтани в кінці XIX сторіччя спроєктував відомий архітектор Олександр Шіле (головний архітектор Києва в 1869-1871 років) за мотивами відомого та модного в той час паризького фонтану з площі Вогезів. Вони були відлиті на Київському машинобудівному заводі Олексія Термена – перший з’явився на Європейській (тоді Царській) площі у 1872 році.