Зимова казка від Кая та Герди

Читайте також

Серед найкращих університетів світу є 11 українських вишів

До рейтингу найкращих університетів світу увійшли одинадцять українських закладів вищої освіти. Найвищу сходинку наших вишів очолює Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Паркування в Києві знову стане платним

Паркування в Києві буде платним у будні з 8:00 до 22:00. Оплату прийматимуть виключно за безготівковим розрахунком.

США та Україна готуються до повномасштабного відновлення

В Американській торговельній палаті відбувся другий Американсько-український форум партнерства. Форум зібрав топ-менеджерів бізнесу, урядовців та лідерів думок.

Мешканець столиці просив 1200 доларів за автомат Калашникова

У Києві оперативники затримали чоловіка за збут зброї та боєприпасів. Інформацію про місцевого мешканця, який намагається продати автомат Калашникова, отримали співробітники карного розшуку Шевченківського управління поліції.

На Київ ідуть заморозки

На Київ та область ідуть заморозки, повідомили в Українському гідрометцентрі. Вони очікуються вночі 20 квітня.

Поділитися

Київський муніципальний театр опери і балету для дітей та юнацтва вкотре радує і дорослих, і малюків прекрасною постановкою опери «Історія Кая та Герди» Сергія Баневича, написаний за казкою Ганса Крістіана Андерсена «Снігова королева».

Цей твір був написаний композитором на чудове лібрето поетеси Тетяни Калініної і вперше поставлений у 1980 році на сцені Маріїнського театру (тоді Ленінградський театр опери та балету).

Написаних для дітей опер не так багато – сам жанр здається трохи заважкий для малечі. Та «Історія Кая та Герди» є дійсно оперою для дітей, написаною за всіма правилами дорослої музичної драми. Її цікаво дивитися та слухати якраз у першу чергу дорослому глядачу, а ось усілякі сценічні знахідки адресуються молодому поколінню. Тут стаються усілякі дива, казковій Сніговій королеві прислуговують тролі, веселяться страшні та одночасно кумедні лісові розбійники, а Герду врешті решт до мети везе Північний олень.

Події «Історії» перемежовуються проповіддю мудрого ліхтарника, в партитуру вдало вписані танцювальні інтермедії та симфонічна картина «Політ на північному олені». У фіналі опери у сутичці за серце людини борються любов і смерть, Герда і Снігова королева.

«Ця опера одноково адресована і дітям, і дорослим, вона про втрату і знаходження себе, як в виховних романах. Розмірковуючи про Кая, я думаю і про тих сьогоднішніх підлітків з осколками “дзеркала зла” в серцях, які не знають, що таке любов, не знають ціну життя, які безжальні і нещадні», – відзначив композитор.

27 січня на сцені театру яскраво грали Снігова королева – лауреат Міжнар. конкурсу Тетяна Странченко, Герда – лауреат міжнар. конкурсів Дар’я Литовченко, Кай – лауреат Міжнар. та Всеукр. конкурсів Дмитро Фощанка, Бабуся – лауреат Міжнар. конкурсу Неля Мартиненко, Ліхтарник – засл. арт. України, лауреат Міжнар. конкурсу Михайло Нагорний, Отаманиха – лауреат Міжнар. конкурсу Роман Смоляр, Маленька розбійниця – лауреат міжнар. конкурсів Аліна Дрозд, Північний олень – лауреат Міжнар.конкурсу Олексій Жмуденко, Перший троль – лауреат Всеукр. конкурсу Євгеній Шептекіта, Другий троль – лауреат Міжнар. конкурсу Вікторія Осадчук.

Глядачі оваціями зустрічали останню сцену, де всі актори об’єдналися разом, ще раз доводячи, що добро завжди перемагає!

Диригент-постановник вистави – Михайло Мороз, режисер-постановник – Лариса Моспан-Шульга, сценографія та костюми – засл. художник України Людмила Нагорна, хормейстер-постановник – Анжела Масленнікова, балетмейстер-постановник – нар. арт. України Віктор Литвинов, диригент – лауреат міжнар. конкурсів Іван Чередніченко, режисери, які ведуть виставу – Патімат Мірзаєва, Олександра Кравченко.

Наступного разу чекайте на снігову казку 10 лютого.

© Фото Германа Богапова