Зимова казка від Кая та Герди

Опубліковано: 30/01/2018 18:25
Автор: admin
Рубрика: Огляди, Статті

Київський муніципальний театр опери і балету для дітей та юнацтва вкотре радує і дорослих, і малюків прекрасною постановкою опери «Історія Кая та Герди» Сергія Баневича, написаний за казкою Ганса Крістіана Андерсена «Снігова королева».

Цей твір був написаний композитором на чудове лібрето поетеси Тетяни Калініної і вперше поставлений у 1980 році на сцені Маріїнського театру (тоді Ленінградський театр опери та балету).

Написаних для дітей опер не так багато – сам жанр здається трохи заважкий для малечі. Та «Історія Кая та Герди» є дійсно оперою для дітей, написаною за всіма правилами дорослої музичної драми. Її цікаво дивитися та слухати якраз у першу чергу дорослому глядачу, а ось усілякі сценічні знахідки адресуються молодому поколінню. Тут стаються усілякі дива, казковій Сніговій королеві прислуговують тролі, веселяться страшні та одночасно кумедні лісові розбійники, а Герду врешті решт до мети везе Північний олень.

Події «Історії» перемежовуються проповіддю мудрого ліхтарника, в партитуру вдало вписані танцювальні інтермедії та симфонічна картина «Політ на північному олені». У фіналі опери у сутичці за серце людини борються любов і смерть, Герда і Снігова королева.

«Ця опера одноково адресована і дітям, і дорослим, вона про втрату і знаходження себе, як в виховних романах. Розмірковуючи про Кая, я думаю і про тих сьогоднішніх підлітків з осколками “дзеркала зла” в серцях, які не знають, що таке любов, не знають ціну життя, які безжальні і нещадні», – відзначив композитор.

27 січня на сцені театру яскраво грали Снігова королева – лауреат Міжнар. конкурсу Тетяна Странченко, Герда – лауреат міжнар. конкурсів Дар’я Литовченко, Кай – лауреат Міжнар. та Всеукр. конкурсів Дмитро Фощанка, Бабуся – лауреат Міжнар. конкурсу Неля Мартиненко, Ліхтарник – засл. арт. України, лауреат Міжнар. конкурсу Михайло Нагорний, Отаманиха – лауреат Міжнар. конкурсу Роман Смоляр, Маленька розбійниця – лауреат міжнар. конкурсів Аліна Дрозд, Північний олень – лауреат Міжнар.конкурсу Олексій Жмуденко, Перший троль – лауреат Всеукр. конкурсу Євгеній Шептекіта, Другий троль – лауреат Міжнар. конкурсу Вікторія Осадчук.

Глядачі оваціями зустрічали останню сцену, де всі актори об’єдналися разом, ще раз доводячи, що добро завжди перемагає!

Диригент-постановник вистави – Михайло Мороз, режисер-постановник – Лариса Моспан-Шульга, сценографія та костюми – засл. художник України Людмила Нагорна, хормейстер-постановник – Анжела Масленнікова, балетмейстер-постановник – нар. арт. України Віктор Литвинов, диригент – лауреат міжнар. конкурсів Іван Чередніченко, режисери, які ведуть виставу – Патімат Мірзаєва, Олександра Кравченко.

Наступного разу чекайте на снігову казку 10 лютого.

© Фото Германа Богапова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне