11 червня – «Дон Кіхот» у Національній опері

Читайте також

Звідки та куди можна дістатися Подільським мостом

Водії легкових автомобілів та пасажири громадського транспорту уже курсують з лівого берега на правий і назад новим маршрутом.

На Київщині підлітки підірвали вибухівку біля райвідділу поліції

Влаштували теракт на замовлення РФ: затримали двох підлітків, які підірвали вибухівку біля райвідділу поліції на Київщині. Одному з затриманих – 14 років. Його завербували через Телеграм-канали з пошуку швидких заробітків. Саморобну вибухівку хлопці замаскували під термос, який підірвали дистанційно, завдяки спеціальній програмі, яку отримали від окупантів. Обіцяної оплати не дочекались, натомість можуть сісти в тюрму на 12 років за злочин, який кваліфікують, як особливо тяжкий.

У Києві зробили інсталяцію I’m fine з поламаного обладнання

На Контрактовій площі у Києві відкрили інсталяцію I'm Fine з понівеченого війною обладнання мобільного зв'язку. Інсталяцію можна побачити біля колеса огляду.

Ціни на помідори є найвищими за 7 років

Минулого тижня в Україні зросли ціни на тепличні томати, через подорожчання продукції вітчизняних тепличних комбінатів наприкінці сезону.

В Україні почали продавати “космічні” ялинки до Різдва та Нового року

Дешевше купити пальму: в Україні почали продавати ялинки до Різдва та Нового року - ціни просто космічні

Поділитися

11 червня у Національній опері можна подивитися балет Людвига Мінкуса «Дон Кіхот». 

Сюжет знаменитого роману Сервантеса приваблював хореографів здавна. Його втілювали на балетній сцені багато європейських майстрів, зокрема, Новер, Бурнонвіль, Дідло, Тальоні, Мілон. Кожна з постановок “Дон Кіхота” була недовговічною і рано чи пізно сходила зі сцени. Найбільш щасливою виявилася доля балету, створеного видатним хореографом XIX століття Маріусом Петіпа.

Зустріч Людвига Мінкуса з Петіпа у великій мірі визначила його подальшу долю і, мабуть, завдяки їй, він увійшов до історії музики передусім як композитор. Творча співдружність Петіпа і Мінкуса, розпочалася саме з роботи над «Дон Кіхотом». Людвіг Мінкус добре знав закони балетного театру і був у своїй справі професіоналом високого класу. Петіпа зрозумів це вже з перших зустрічей і, як згадував хореограф пізніше, зробив усе, щоб музику до його «Дон Кіхота» писав саме він. І не помилився у своєму виборі. Мінкус створив партитуру, що відзначалася яскравою танцювальністю, мелодійністю і ритмічним багатством. У балеті було передбачено все: співвідношення цілого і окремих частин, емоційні зростання і спади, закономірність слухового сприйняття. Мінкус, за словами одного з критиків, врахував навіть особливість дихання танцівників.

У Києві «Дон Кіхот» вперше був поставлений у 1927 році, і з того часу змінилося п’ять його редакцій. Нинішню версію знаменитого балету здійснив балетмейстер театру Віктор Литвинов, який орієнтувався у своїй роботі саме на постановку Маріуса Петіпа.

Головні партії виконують: Владислав Іващенко (Дон Кіхот); Микита Соколов (Санчо Панса); Ксенія Новікова (Мерседес) та ін.