18-19 листопада у Національну оперу повертається сучасний «Фауст»

Читайте також

Сьогодні має розпочатись відновлення озера Синє

Після завершення підготовчих заходів розпочнеться безпосередньо процес розчистки озера. Основна мета зараз – наповнити озеро водою.

Локації проведення ярмаркових заходів у місті Києві з 17 по 22 вересня

Департамент промисловості та розвитку підприємництва КМДА повідомляє про локації проведення ярмаркових заходів у місті Києві з 17 по 22 вересня.

Київ вночі відбив масовану атаку дронів

Київ у ніч на 16 вересня зазнав чергової атаки російських безпілотників, яка стала вже восьмою з початку вересня.

У КМДА відкрито шантажують киян

Радник заступника голови КМДА Олексій Тихонов розповів головам ОСББ, як змусити киян погодитися на встановлення сонячних батарей.

У Києві погіршилась ситуація з чистим повітрям

Міська влада столиці України повідомляє про тимчасове погіршення ситуації з якістю повітря у Києві.

Поділитися

Знаковою подією листопада стане повернення на сцену Національної опери України «Фауста» Ш.Гуно. Цю виставу свого  часу у власному прочитанні запропонував столичному глядачу італійський режисер Маріо Корраді, і яка, сподіваємось, посяде чільне місце в репертуарі театру.

Історія, яку розповіли Гете і Гуно, була перенесена у наш час. Фауст – ІТ-ішник, бажаючи піти на той світ, вибирає не отруту в чаші, а ін’єкцію у вену. Мефістофель та його підручні виявляються чудовими пластичними хірургами, які успішно роблять Фаусту операцію зі змолоджування.

Таке «осучаснення» сюжету Корраді пояснив бажанням зацікавити молодь, що виросла на «Зоряних війнах» та «Матриці», ідеєю показати молодому поколінню, що класична опера може відповідати їх естетичним смакам.

Це знайшло свій відбиток  у сценографії Андрія Злобіна та костюмах Ганни Іпат’євої, і в постановці хореографічних сцен, здійснених Віктором Яременком. Тоді спектакль недовго протримався на сцені театру, оскільки київська публіка,  вихована на класиці та класичних традиціях, неоднозначно сприйняла цю режисерську версію. Але, все рухається, все йде вперед. І, як вважає  головний режисер театру Анатолій Солов’яненко, коментуючи  повернення «Фауста», сучасні прочитання класики теж мають бути в репертуарі театру, щоб Національна опера могла задовольнити естетичні запити якомога ширшої глядацької аудиторії.

Крім того, за цей час трупа театру поповнилася новими виконавцями, яким під силу партії Фауста (Валентин Дитюк) та Мефістофеля (Сергій Ковнір). Дмитро Кузьмін та Тарас Штонда, які вже співали у цій постановці 10 років тому, також готуються відтворити своїх сценічних героїв в оновленій виставі.   

Творча група, яка здійснює поновлення постановки:  диригент – Алла Кульбаба, режисер – Микола Третяк, хормейстер – Олександр Тарасенко, балетмейстер – Віктор Яременко, сценографія Андрія Злобіна, костюми – Ганни Іпат’євої.