22 грудня – опера «Макбет» Верді

22 грудня дивіться на сцені Національної опери України оперe Джузеппе Верді «Макбет». 

Джузеппе Верді, який захоплювався творчістю Вільяма Шекспіра, став першим, хто втілив драму «Макбет» майже без змін. Робота над лібрето тривала довго. Композитор зважився на небувалий творчий експеримент, використавши лібрето в прозі. Потім Верді звернувся до Франческо Марії П’яве для перекладу тексту у віршовану форму. Деякі сцени допрацьовував Андреа Маффеї. Опера «Макбет» виявилася важким завданням для всіх, хто був залучений до постановки, оскільки це перший твір композитора, в якому усім деталям приділялася настільки гостра увага.

Макбет

В опері поєдналися кращі музичні знахідки трьох попередніх опер: «Двоє Фоскарі», «Жанна д’Арк» і «Аттіла». Прем’єра пройшла у Флоренції 14 березня 1847 році та мала великий успіх.

Партію Леді Макбет виконає Людмила Монастирська — солістка Національної опери України, народна артистка України, володарка рідкісного за красою і силою драматичного сопрано, яка неодноразово підкоряла публіку блискучим виконанням складних і яскравих партій. До речі, саме в цій партії у 2011 році відбувся її тріумфальний дебют на сцені Ковент-Гарден.

Щодо своєї героїні Людмила зауважує: «Принципова відмінність між Шекспіром і Верді, на мій погляд, в тому, що вердіївська леді Макбет – не монстр, не кричуще зло, як воно є, в чистому вигляді. Вона просто слабка людина, амбітна, жадаюча влади, і не більше того. Мені б хотілося, щоб це відчув кожен глядач у залі».

Головні партії виконують: Людмила Монастирська (Леді Макбет, дружина Макбета), Геннадій Ващенко (Макбет), Сергій Пащук  (Малькольм), Олександр Бойко (Лікар), Сергій Скочеляс (Макдуф, шотландський дворянин).

Постановний склад: режисер-постановник Італо Нунціата, диригент-постановник Володимир Кожухар, хормейстер-постановник Лев Венедиктов, художник-постановник Марія Левитська.

Крім того, на глядачів театру чекають два вишуканих Новорічних Гала-концерти і, звісно ж, головний атрибут новорічних свят – балет «Лускунчик» (П.І. Чайковський).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне