24 липня 1990 року стало знаменною датою в історії України, адже саме цього дня вперше після 70 років над столицею країни Києвом замайорів національний синьо-жовтий прапор. Цей урочистий момент символізував відродження української державності та прагнення українського народу до свободи та незалежності.
Перед підняттям прапора його освятили у величній Софії Київській, а потім почесною ходою пронесли до будівлі Київради, де на нього чекав багатотисячний мітинг. Протягом деякого часу на муніципальному рівні цей день відзначався як День прапора.
Лише через рік, 23 серпня 1991 року, група народних депутатів урочисто внесла синьо-жовтий прапор до сесійної зали Верховної Ради. 4 вересня прапор було офіційно піднято над будинком парламенту.
Згодом, 18 вересня 1991 року, постановою Верховної Ради “Про прапор України” національному прапору було надано статус офіційного символу країни. Цей статус було остаточно закріплено 28 січня 1992 року постановою “Про Державний прапор України”.
Сьогодні прапор, який було піднято над Київрадою у 1990 році, бережно зберігається в Національному музеї історії України. На державному рівні День прапора відзначається 23 серпня, у день його урочистого підняття над Верховною Радою.
В центрі міста зібралися близько 200 тисяч людей, щоб підтримати рішення депутатів Київради з демократичного табору та стати свідком визначної історичної події.
Довідково. Рішенням Київської міської ради від 2000 року встановлено День національного прапора у столиці України – місті Києві, який відзначається щорічно 24 липня. В цей день у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над будівлею Київської міської ради. За тиждень до цієї події Верховна Рада України ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Перед тим, як синьо-жовтий прапор підняли над столицею, його освятили в Софійському соборі та почесною ходою принесли до будівлі Київської міської ради. Нині прапор зберігається в Національному музеї історії України.