Продаж особистих речей не оподатковуватиметься

Читайте також

ДТЕК оприлюднив графіки відключень світла у Києві на 13 січня

У вівторок, 13 січня, у столиці протягом усієї доби діятимуть графіки погодинних відключень електроенергії для побутових споживачів.

Масове закриття супермаркетів у Києві?

Останніми днями в інформаційному просторі поширилися чутки про масове закриття продуктових мереж у столиці.

У Києві затримали іноземця, який прикрасив ялинку психотропами

У Києві затримали 39-річного громадянина Ізраїлю, який організував масштабну мережу збуту наркотиків та психотропів.

У Києві запроваджено екстрені відключення світла по всьому місту

Сьогодні, 12 січня 2026 року, о 15:12 ситуація в енергосистемі столиці суттєво ускладнилася.

Цього тижня в Києві відбудуться продуктові сільськогосподарські ярмарки

Цього тижня в Києві відбудуться продуктові сільськогосподарські ярмарки.

Поділитися

Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев запевнив, що звичайні українці не платитимуть податки за продаж власних речей. Йдеться про новий законопроєкт, який регулює діяльність цифрових платформ, таких як OLX, Prom чи Rozetka.

За словами Гетманцева, чинне законодавство формально передбачає оподаткування будь-якого продажу майна, однак на практиці ця норма ніколи не застосовувалась до побутових продажів. Комітет ВРУ, за його словами, не допустить, щоб ситуація змінилася.

Новий законопроєкт передбачає:

  • зниження ставки ПДФО до 5% для доходів, отриманих через цифрові платформи;
  • звітність платформ про систематичні продажі користувачів;
  • звільнення від оподаткування разових продажів особистих речей.

Нагадаємо, мета ініціативи — врегулювати комерційну діяльність, а не створювати податковий тиск на громадян, які продають вживані речі.