Кількість автовикрадень у Києві впала у 14 разів з початку війни

Читайте також

Ліміти ПриватБанку на зняття готівки: актуальні правила у квітні 2026 року

На тлі воєнного стану ПриватБанк продовжує застосовувати обмеження на операції з готівкою.

У Києві наступної зими працюватимуть «теплові швидкі»

Київ розпочав активну підготовку до наступного опалювального сезону.

В Україні зросла середня зарплата

Середня зарплата в Україні у лютому 2026 року зросла до 28 321 грн.

6,5 млн гривень на фіктивних угодах: у Києві Нацполіція викрила масштабну схему незаконної перереєстрації авто

Злочинна група, до складу якої входили працівники торговельних компаній, оформляла угоди з порушенням процедур та підробляла документи.

В Україні очікується поступове підвищення цін на хліб

Українські виробники хліба планують підвищити вартість своєї продукції приблизно на 5%.

Поділитися

У Києві під час повномасштабної війни значно знизилася кількість злочинів, пов’язаних із незаконним заволодінням транспортними засобами. За даними Головного управління Національної поліції, якщо у 2021 році було зареєстровано 641 випадок викрадення, то за 9 місяців 2025 року — лише 45.

Динаміка автовикрадень у Києві (2021–2025)

Кількість зареєстрованих кримінальних правопорушень за фактом викрадення транспортних засобів у столиці:

Рік Кількість викрадень
2021 641
2022 258
2023 63
2024 68
9 місяців 2025 45

Таким чином, падіння кількості злочинів у цій категорії з 2021 року до 2025 року становить приблизно у 14 разів.

Які марки авто викрадали найчастіше

“Уподобання” зловмисників у 2025 році змінилися, але популярними залишаються як іномарки, так і вітчизняні моделі:

Період Марки-лідери
2025 (9 місяців) Volkswagen, Toyota, BMW, “Ваз”
2024 Toyota, BMW, Ford, Mazda, Chevrolet, Renault
2023 Hyundai, Renault, Chevrolet, KIA, Skoda, Ford, “Ваз”
2022 Hyundai, Volkswagen, Toyota, Renault, “Ваз”, KIA, Ford
2021 Hyundai, KIA, Mazda, Nissan, Toyota, Honda, Mitsubishi, Land Rover, Volkswagen, Lexus

 

Контекст: Ринок дорогих авто

Незважаючи на складну ситуацію в країні, попит на дорогі автомобілі в Україні зберігається. У 2025 році до країни було завезено майже 12 тис. автомобілів, вартість яких перевищує 60 тис. дол. США. Також завезли 148 авто вартістю понад 192 тис. дол.

Джерело: https://regions.comments.ua/ua/news/kyiv/top-4-marki-avto-yaki-naychastishe-vikradali-v-kievi-u-2025-roci-784004.html