Мільйонна нерухомість за 1287 гривень

Читайте також

В Україні зросла середня зарплата

Середня зарплата в Україні у лютому 2026 року зросла до 28 321 грн.

6,5 млн гривень на фіктивних угодах: у Києві Нацполіція викрила масштабну схему незаконної перереєстрації авто

Злочинна група, до складу якої входили працівники торговельних компаній, оформляла угоди з порушенням процедур та підробляла документи.

В Україні очікується поступове підвищення цін на хліб

Українські виробники хліба планують підвищити вартість своєї продукції приблизно на 5%.

Великий сольний концерт The Unsleeping в клубі Atlas

Буде звичайний пацанський сольник: з гітарами, барабанами, нормальним навалом і твоєю улюбленою зграєю зухвалих кіберготичних глем-рокерів у шкіряних штанях.

Перегляд горору Рідлі Скотта «Чужий» в America House Kyiv

Це нагода не лише переглянути класику кінематографа, а й повпрацювати над англійською, обговорюючи теми виживання в ізоляції та вразливості перед невідомим

Поділитися

Прокуратура Київської області скерувала до суду обвинувальний акт щодо начальниці державної ветеринарної лікарні. Посадовицю підозрюють у незаконній приватизації державного майна вартістю понад 1 млн грн за допомогою підроблених документів.

За даними слідства, схема була реалізована ще у 2021 році. Очільниця установи особисто забезпечила використання фальсифікованих документів для відчуження об’єктів нерухомості, що належали державі.

Суть махінації: «неіснуюча» будівля

Приватизації підлягали три об’єкти: адміністративна будівля ветлікарні, гараж та господарське приміщення. Ключовим елементом схеми стало використання даних про будівлю, яка на момент торгів була фактично зруйнована.

За вказівкою начальниці інформацію про її нібито наявність внесли до офіційної документації. Це дозволило включити весь комплекс до переліку об’єктів малої приватизації та виставити на електронний аукціон.

Вражаючі цифри:

  • Реальна вартість майна: понад 1 000 000 грн.

  • Ціна продажу на аукціоні: 1 287 грн.

  • Різниця: вартість була занижена майже у 800 разів.

Хто розслідував справу

Досудове розслідування проводили слідчі ТУ ДБР у місті Києві за оперативного супроводу Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції. Дії посадовиці кваліфіковано за ч. 1 ст. 233 КК України (незаконна приватизація державного майна шляхом використання підроблених документів).

Що загрожує обвинуваченій:

  • Позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

  • Заборона обіймати певні посади на строк до 3 років.

Контекст: корупційні ризики приватизації

Цей випадок вкотре підсвічує системні проблеми у сфері малої приватизації через систему «Prozorro.Продажі». Експерти наголошують: попри прозорість самих торгів, етап підготовки документів залишається критично вразливим. Якщо посадовець має право одноосібно вносити дані про стан майна, це створює простір для маніпуляцій.

Нагадаємо, що в лютому 2026 року правоохоронці вже звітували про низку резонансних справ на Київщині, зокрема про вимагання хабаря директором столичного КНП та спроби незаконної забудови наукових земель на Святошині.

Що далі?

Долю експосадовиці вирішить суд. Окрім кримінального покарання, судом може бути розглянуто питання про відшкодування завданих державі збитків. Наразі, згідно зі ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою до винесення остаточного вироку.