Афера столичної влади на сотні мільйонів гривень

Читайте також

Чому українці перестали купувати житло

В Україні ринок нерухомості переживає складні часи.

За рік в Україні стало більше мільйонерів

У 2024 році понад 17 тисяч українців офіційно задекларували доходи на рівні мільйонів гривень.

Київ потрапив до рейтингу найгірших міст для життя

Столиця України потрапила до рейтингу найгірших міст для життя за версією The Economist

На Київщині офіцери приховали самогубство військового і «намалювали» бойову загибель

На Київщині двом офіцерам повідомили про підозру у фальсифікації службового розслідування смерті військовослужбовця.

Аферисти в Києві видурили 3,5 млн грн у пенсіонерок

У Києві затримали шахраїв, які, видаючи себе за співробітників СБУ, ошукали літніх жінок на понад 3,5 млн грн.

Поділитися

В Києві масштабують проєкт підготовки до зими в умовах нестачі електроенергії — встановлюють сонячні панелі на дахах багатоквартирних будинків. На реалізацію проєкту столична влада виділяє чималі кошти. Голова Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко пояснив, чому цей проєкт — афера столичної влади, повідомляє портал “Коментарі”.

“Ще раз відповім на запитання щодо сонячних батарей на дахах, стінах будинків. Я за використання сонячних батарей. Я за те, щоб їх встановлювали на даху приватного будинку, і людина могла використовувати їх для власних цілей. Я за встановлення сонячних батарей на даху багатоквартирних будинків для ліфтів, освітлення та насосної групи. Але робіть це власним коштом, а не коштом бюджету. Але я проти бездумного використання бюджетних (наших з вами) грошей для створення бізнесу купкою осіб Києва на чолі з радником заступником голови КМДА Тихоновим”, — пояснив експерт.

Він виступає проти того, щоб коштом бюджету на сотні мільйонів гривень встановлювали СЕС на даху багатоквартирних будинків, і це ставало “бізнесом купки людей, а ОСББ ставало активним споживачем”.

“Чистої води афера, з подачі голови правління ОСББ “Оберіг” на Бажана 16, Валерія Нікітченка, який вбухав за домовленістю з Тихоновим 1 млн євро бюджетних грошей ще в 2017 році та вони абсолютно нічого не принесли дому, стало мейнстримом не тільки в Києві, але вже з’явилися перші паростки в Київській області, де активні ОСББшники вирішили осідлати прибуткову тему”, — зазначив Попенко.

Він пояснив, на що ефективніше витратити кошти. Експерт зазначив, що КМДА щорічно виділяє на сонячні станції по 200 млн грн, замість того, щоб забезпечити 100% облік тепла в багатоквартирних будинках Києва (близько 2300 будинків ще його не мають на це треба близько 250 млн грн).

“Замість того щоб забезпечити десятки тисяч будинків зарядними станціями та генераторами, виділяють гроші на абсолютно марні взимку СЕС. І так сонячні станції не принесуть жодного результату взимку при відключеннях, оскільки ККД їх потужності (роботи) взимку не більше 10%”, — підсумував Попенко.