كييف مخدرة

اقرأ أيضا

أطباق منسية تقريبا من المطبخ الأوكراني

هذه كعكة بسيطة مصنوعة من العجين الطازج على البيض ومصل اللبن أو اللبن. تم تحضير عجينة الخضار على شكل كعكة رقيقة، مقطعة إلى مستطيلات أو معينات، حيث تم عمل شق داخلي. ثم قاموا بلف الجزء الداخلي من القطعة مرة أو مرتين وقليها في الزيت المغلي حتى تصبح ذهبية اللون. تم إعداد Verguns من قبل الفتيات في الحفلات المسائية وربات البيوت لعازفي الترانيم والقابلات للأحفاد.

كيف يمكنك أن تطير مقابل 850 هريفنيا

تم إخبار الأوكرانيين بالغرامات التي يواجهونها عند عبور الطريق على غير حمار وحشي.

فاليري زالوزني ولينا كوستينكو مواطنان فخريان في كييف

صوت مجلس مدينة كييف على منح لقب المواطن الفخري...

سيتم إنشاء تصنيف للمشاكل المحلية في كييف

وهذه التجربة ليست جديدة، وتستخدم هيئة تطوير المدينة الكورية عمل زملائها الألمان: فهناك، تعمل مثل هذه المبادرات على تعبئة السكان المحليين والمساعدة في رفع المناطق التي تعاني من مشاكل إلى مستوى المدينة بالكامل.

يتم تنظيم المسابقة من قبل KPIshniks

لأول مرة منذ 20 عاما، ستقام بطولة الشطرنج الأوكرانية بين طلاب الجامعات في كييف.

للمشاركه

За статистикою Національної поліції, за минулий рік в Україні різко зросла кількість зафіксованих випадків наркоторговлі. Так, порівняно з 2022 роком збільшилася на 13% кількість викритих наркозлочинів (з 33,8 тис. до 38,3 тис.), зокрема щодо збуту наркотичних речовин – на 41% (з 9,9 тис. до 14 тис.), пов’язаних з легалізацією коштів, отриманих від наркоторгівлі, – на 56% (з 34 до 53), організацією нарколабораторій – на 69% (з 61 до 103) та наркопритонів – на 95% (з 231 до 450).

Це загальна статистика по країні. Що там припадає саме на Київ, точно невідомо: ситуація з наркообігом у столиці повита темрявою, оскільки з минулого року Київська поліція перестала публікувати у відкритому доступі річну та квартальну статистики щодо обігу наркотиків у столиці. Наразі на сайті ГУНП м. Києва присутній лише звіт про результати протидії наркозлочинності за 2022 рік. Два тижні тому, як повідомляє «Каштан NEWS», було надіслано до ГУНП журналістський запит з проханням надати інформацію про актуальну ситуацію з обігом наркотиків у Києві, але відповіді досі не отримано.

Отже, доводиться орієнтуватися лише на відкриті джерела. Проаналізувавши повідомлення правоохоронних органів у соцмережах, можна спробувати скласти узагальнену картину, що відбувається у «наркотичному» Києві.

На перехресті наркошляхів

Оскільки Київ є столицею, на нього припадає значна доля діяльності міжрегіональних та міжнародних мереж наркозбуту. Зокрема, лише за півтора місяця (з початку березня до середини квітня) в місті було викрито чотири угрупування, які займалися виготовленням, транспортуванням та продажем наркотиків.

Зокрема, наприкінці березня столична поліція перекрила міжрегіональний канал наркозбуту та закрила два телеграм-канали, через які продавали психотропи. Заснували цей «бізнес» четверо киян віком від 24 до 35 років: свій товар вони розповсюджували через закладки або поштовими відправленнями. Під час обшуку в них було вилучено майже 4 кг альфа-PVP, 2,5 кг амфетаміну, пігулки МДМА, марки ЛСД та канабіс – загалом на суму 3,5 млн грн за цінами «чорного ринку». Щороку «бізнес» приносив своїм засновникам понад 10 млн гривень прибутку.

Майже одночасно з цим угрупуванням були затримані 36-річний мешканець столиці та його 30-річна знайома. Ця пара займалася більш «елітним» напрямком: вона налагодила постачання кокаїну з території Євросоюзу і щомісяця отримувала понад 12 млн гривень прибутку. Як ідеться в повідомленні Нацполіції, кокаїн продавався «довіреному колу осіб». Під час слідчих дій у чоловіка та жінки було вилучено кілограм кокаїну орієнтовною вартістю понад 250 тисяч доларів США.

На початку квітня Національна поліція повідомила про ліквідацію масштабної міжрегіональної наркомережі, яка діяла на території 19 регіонів України, включаючи Київ. За результатами слідчих дій було затримано 26 осіб, ліквідовано 5 нарколабораторій, вилучено понад 85 кг наркотиків та психотропів вартістю понад 150 мільйонів гривень, а також зброю, гранати та набої.

Також на початку квітня в столиці затримали сімох осіб, які організували чотири нарколабораторії на території Київщини. Щомісяця лабораторії виробляли понад 50 кг прекурсорів, з яких потім виготовляли майже 40 кг амфетаміну. Готову «продукцію» ділки зберігали на складі на ринку, де один із учасників угрупування працював охоронцем. Загалом під час обшуків було вилучено майже 400 літрів нітроетану, з якого можна було б синтезувати 1,2 млн доз амфетаміну, 25 кг прекурсорів, понад 4 тисяч пігулок МДМА, амфетамін, канабіс, лабораторне обладнання, зброю та набої. За цінами «чорного ринку» вартість вилученого становить майже 122 млн гривень.

Телеграм-канали «рекламують» 

За винятком «елітних» випадків, коли дорогі наркотики на кшталт кокаїну розповсюджуються серед обмеженого кола клієнтів, столичні наркоділки зазвичай продають свій товар двома стандартними шляхами: через закладки та поштові відправлення. Торгівельними майданчиками слугують соцмережі, зокрема, телеграм-канали, адреси яких «рекламують» через написи на парканах та стінах будівель або підземних переходів. Ці написи зі словами «спайси», «сіль» та «PVP» у Києві можна побачити будь-де: міські комунальники час від часу замальовують цю наркорекламу, але дуже швидко написи з’являються знову.

Продажі «із рук у руки» дещо менш популярні, оскільки у такому разі ділер має більше шансів попастися «на гарячому». Судячи з повідомлень правоохоронних органів, більшу частину затриманих на вулиці з наркотиками становлять не продавці, а клієнти, які не дотерпіли до дому і вжили дозу, так би мовити, не відходячи від каси.

Проте найбільш відчайдушні, або ж більш консервативні ділери продовжують віддавати перевагу безпосередньому спілкуванню з покупцями. Так, на початку квітня в Дніпровському районі затримали 55-річного чоловіка, який торгував канабісом просто з вікна власної квартири, розташованої на першому поверсі. На момент візиту правоохоронних органів чоловік встиг наторгувати на 8 тисяч гривень, які знайшли в нього в квартирі разом із 79 пакунками коноплі, які він так і не встиг продати.

Дідько поплутав

Однак неприємні конфузи трапляються і в середовищі самих борців з наркотиками. Наприкінці січня 2024 року نازك повідомило, що виявило ознаки незаконного збагачення в начальника Управління боротьби з наркозлочинністю столичного ГУНП Олександра Дибова.

До цього офіційний сайт Нацполіції рекламував Дибова (який, до речі, є чемпіоном світу з бодибілдингу) як «полісмена зі сталевими м’язами». Проте НАЗК, яке вивчало доходи та витрати наркоборця-бодібілдера, вразили не сталеві м’язи, а «сталевий кінь» Dodge Durango вартістю 697 тисяч гривень. У 2022 році дружина Дибова Тетяна отримала право користування і розпоряджання цією автівкою та формально продала її власній свекрусі Олені Дибовій, хоча й продовжувала нею користуватися.

Ще через рік Тетяна на підставі довіреності від матері свого чоловіка придбала на Київщині земельну ділянку площею 0,12 га за понад 3 млн гривень. Цікаво, що мати Дибова ще в 2018 році купила дві квартири в Києві, хоча сама вона живе в іншому місці. Судячи з декларації сина за 2023 рік, на пенсіонерку Олену Дибову, окрім автомобіля Dodge Durango, записана 72-метрова квартира в столиці, де фактично живе родина Дибових. Також у 2023 році бабуся Олена зробила своїм онукам Даніеллі та Давиду Дибовим грошовий подарунок – 400 000 гривень. Попереднього року подарунки були дещо скромнішими: у 2022 році вона подарувала онуці «лише» 175 тисяч гривень.

«НАЗК встановило, що заощадження та загальні офіційні доходи працівника поліції, його матері та дружини значно нижчі за вартість набутих активів», – повідомили в Національному агентстві.

Загальна вартість підозрілих активів головного столичного борця з наркотиками становила 3,9 млн гривень. Після публікації НАЗК Олександр Дибов написав рапорт про звільнення з посади, а в поліції заявили, що проведуть стосовно колишнього начальника внутрішнє розслідування.