Батьківщина-мати вдягла українські національні костюми – ФОТО, ВІДЕО

Батьківщина-мати щовечора під час Євробачення буде вдягати українські національні костюми. За підтримки компанії Visa дивіться гранзіозне світлове шоу, яке вже записане у Книгу рекордів як найбільший 3D-мапінг в Україні.

Починаючи з 9 по 13 травня включно, на тлі найвищого монументу столиці – Батьківщини-мати – буде встановлено проекційну інсталяцію, що почергово відображатиме відому жіночу скульптуру, одягнуту в автентичне вбрання того чи іншого регіону України.  Проект є втіленням офіційного гасла цьогорічного пісенного конкурсу – «Святкуймо розмаїття» – через призму національного колориту України. Проекцію можна буде побачити у вечірній час – з 21.00 до опівночі з 9  по 13 травня включно. Технічну реалізацію проекту виконала українська компанія, лідер у сфері проекційних шоу,  переможець Міжнародного Фестивалю світла у Берліні, студія Magic-Innovations.

Традиційно вбрання кожного регіону представлене у вигляді вишитої сорочки, плахти, запаски, поясу та прикрас, серед яких і знамените намисто, що стало символом конкурсу. Оригінали вбрання, що було оцифровано для виготовлення проекції, зберігаються у історичних музеях відповідно до регіону походження.

«Як міжнародний бренд з багаторічною історією ми у Visa свідомі того, яка рушійна сила та потенціал криються в розмаїтті.  Ми розуміємо розмаїття по-перше як сприйняття та повагу один до одного, до багатьох думок та поглядів, нових ідей та способів їх втілення у життя.  У якості офіційного партнера Євробачення 2017 у Києві ми демонструємо не тільки широке розмаїття платіжних рішень Visa та банків-партнерів, але і прагнемо показати неймовірну красу та унікальність українського національного вбрання”, – відзначила Менді Лемб, генеральний менеджер Visa у країнах СНД та Південно-Східної Європи. 

«Приємно, що саме наш музей на час проведення Євробачення стане одним з осередків гідності акцентування уваги на історичних пам’ятках України. Познайомити світ із духовним скарбом та традиціями українців – велика честь та, певною мірою, наш обов’язок», – заявив Іван Ковальчук, генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні:   

мати

«Батьківщина-Мати» — монументальна скульптура в Києві, розташована на високому правому березі Дніпра на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Відкрита в 1981 році. Автор монументу — народний художник СРСР скульптор В.З.Бородай.

Загальна висота монументу з постаментом — 102 метри. Висота скульптури «Батьківщина-Мати» (від п’єдесталу до кінчика меча) — 62 метри. В одній руці статуя тримає 16-метровий меч вагою в 9 тонн, а в іншій — щит розміром 13 на 8 метрів з гербом СРСР (вагою в 13 тонн). Вся споруда — суцільнозварна і важить 450 тонн. Сам каркас починається на глибині 17,8 метра (від входу в музей). На цю глибину йде бетонний колодязь діаметром 34 метри. На щиті «Батьківщина-Мати» є оглядовий майданчик. В середині скульптури знаходяться два ліфти: Один з ліфтів піднімається з дев’ятьма зупинками до самої «голови» «Матері-Батьківщини», в якій є люки і технічні майданчики. Можна піднятися в «руку» з щитом і в іншу — з мечем. Там теж є монтажні майданчики. На найвищій точці меча є спеціальний пристрій для гасіння коливань вітрового навантаження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне