Батьківщина-мати вдягла українські національні костюми – ФОТО, ВІДЕО

Читайте також

У центрі Києва пропонують зробити міський парк

На місці знесеного старовинного будинку на вулиці Жилянській, 47, пропонують створити міський парк природного охолодження.

Рада декриміналізувала дрібні крадіжки до 3028 грн

Верховна Рада ухвалила закон, що декриміналізує дрібні крадіжки на суму до 3028 грн. Запроваджено нові штрафи та посилено адміністративну відповідальність за такі правопорушення.

Як орендувати склад в Києві: корисні поради

Оцініть, скільки місця вам знадобиться? Вам потрібен невеликий склад для зберігання кількох коробок або просторий склад для розміщення великого запасу товарів?

Росіянин накрав в “Епіцентрі” зубної пасти на 400 гривень

Громадянин Російської Федерації здійснив крадіжку у будівельному гіпермаркеті "Епіцентр" в Києві. Чоловік поцупив кілька тюбиків зубної пасти.

Киян і гостей міста запрошують на 9 безоплатних прогулянок столицею

Управління туризму та промоцій КМДА і Київський центр розвитку туризму підготували для містян і гостей Києва 9 безоплатних екскурсій, серед яких – новий маршрут Печерським районом і прогулянка, адаптована для маломобільних груп населення.

Поділитися

Батьківщина-мати щовечора під час Євробачення буде вдягати українські національні костюми. За підтримки компанії Visa дивіться гранзіозне світлове шоу, яке вже записане у Книгу рекордів як найбільший 3D-мапінг в Україні.

Починаючи з 9 по 13 травня включно, на тлі найвищого монументу столиці – Батьківщини-мати – буде встановлено проекційну інсталяцію, що почергово відображатиме відому жіночу скульптуру, одягнуту в автентичне вбрання того чи іншого регіону України.  Проект є втіленням офіційного гасла цьогорічного пісенного конкурсу – «Святкуймо розмаїття» – через призму національного колориту України. Проекцію можна буде побачити у вечірній час – з 21.00 до опівночі з 9  по 13 травня включно. Технічну реалізацію проекту виконала українська компанія, лідер у сфері проекційних шоу,  переможець Міжнародного Фестивалю світла у Берліні, студія Magic-Innovations.

Традиційно вбрання кожного регіону представлене у вигляді вишитої сорочки, плахти, запаски, поясу та прикрас, серед яких і знамените намисто, що стало символом конкурсу. Оригінали вбрання, що було оцифровано для виготовлення проекції, зберігаються у історичних музеях відповідно до регіону походження.

«Як міжнародний бренд з багаторічною історією ми у Visa свідомі того, яка рушійна сила та потенціал криються в розмаїтті.  Ми розуміємо розмаїття по-перше як сприйняття та повагу один до одного, до багатьох думок та поглядів, нових ідей та способів їх втілення у життя.  У якості офіційного партнера Євробачення 2017 у Києві ми демонструємо не тільки широке розмаїття платіжних рішень Visa та банків-партнерів, але і прагнемо показати неймовірну красу та унікальність українського національного вбрання”, – відзначила Менді Лемб, генеральний менеджер Visa у країнах СНД та Південно-Східної Європи. 

«Приємно, що саме наш музей на час проведення Євробачення стане одним з осередків гідності акцентування уваги на історичних пам’ятках України. Познайомити світ із духовним скарбом та традиціями українців – велика честь та, певною мірою, наш обов’язок», – заявив Іван Ковальчук, генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні:   

мати

«Батьківщина-Мати» — монументальна скульптура в Києві, розташована на високому правому березі Дніпра на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Відкрита в 1981 році. Автор монументу — народний художник СРСР скульптор В.З.Бородай.

Загальна висота монументу з постаментом — 102 метри. Висота скульптури «Батьківщина-Мати» (від п’єдесталу до кінчика меча) — 62 метри. В одній руці статуя тримає 16-метровий меч вагою в 9 тонн, а в іншій — щит розміром 13 на 8 метрів з гербом СРСР (вагою в 13 тонн). Вся споруда — суцільнозварна і важить 450 тонн. Сам каркас починається на глибині 17,8 метра (від входу в музей). На цю глибину йде бетонний колодязь діаметром 34 метри. На щиті «Батьківщина-Мати» є оглядовий майданчик. В середині скульптури знаходяться два ліфти: Один з ліфтів піднімається з дев’ятьма зупинками до самої «голови» «Матері-Батьківщини», в якій є люки і технічні майданчики. Можна піднятися в «руку» з щитом і в іншу — з мечем. Там теж є монтажні майданчики. На найвищій точці меча є спеціальний пристрій для гасіння коливань вітрового навантаження.