Бессарабський ринок відзначає 106-ту річницю

Читайте також

Рівень зарплат в Україні б’є всі рекорди

За останній рік український ринок праці зазнав значних змін.

Рекламний банер у метро Києва обурив правозахисників

Банер розмістила на гроші міжнародних партнерів організація, яка займається гуманітарним розмінуванням.

Інститут серця отримав відділення інтенсивної терапії “на колесах”

За словами керівника Інституту Бориса Тодурова, швидка використовуватиметься для перевозки тяжких пацієнтів.

Чи будуть відключення світла

18 січня відключень світла не має бути.

Будинок вчителя у Києві увійшов до світового списку об’єктів, які треба зберегти

Всесвітній фонд пам’яток включив Будинок вчителя у Києві до престижного списку World Monuments Watch 2025 — програми, яка об’єднує 25 пам’яток зі всього світу, які потребують збереження.

Поділитися

Урочисте святкування 106-ї річниці легендарного столичного ринку відбудеться у вівторок, 3 липня, о 16:00. У програмі заходу оркестрове шоу, виставка архівних фотографій будування Бессарабського ринку та урочиста церемонія нагородження переможця конкурсу на найкращий слоган для Бессарабського ринку. Про це повідомили у Департаменті промисловості та розвитку підприємництва.

Організатори свята підготували також приємні сюрпризи як для постійних покупців, так і для туристів-відвідувачів ринку.

«Бессарабський ринок – це не просто заклад торгівлі, але і значиме культурне надбання Києва зі своєю багатою та цікавою історією. Тож сприяти у тому числі і туристичній привабливості ринка, використовуючи можливості його функціонального призначення, – наша задача», – кажуть на підприємстві.

Нагадаємо, до 1 липня всі охочі могли подати свої пропозиції на найкраще гасло для Бессарабського ринку. За умовами конкурсу слоган мав відображати діяльність підприємства та його значення як об’єкта культурної спадщини для Києва, а також складатись із одного речення у межах 5–7 слів. За підрахунками організаторів конкурсу – керівництва КП «Бессарабський ринок» – на розгляд експертної комісії було подано більше 500 пропозицій.

Автора найкращого варіанту буде нагороджено під час офіційної церемонії святкування річниці легендарного ринку столиці.

Бессарабський ринок (Бессарабка) — критий (під дахом) ринок з торговою площею 896 м². на Бессарабській площі в західному кінці Хрещатика в Києві. Побудований в 1910—1912 на гроші відомого цукрозаводчика Лазаря Бродського, призначені ним на цю мету в заповіті.

Архітектор — Генрик Гай. Здійснював проект архітектор Михайло Бобрусов. Скульптурне оздоблення виконали учні українського скульптора Федора Балавенського, що навчалися у Київському художньому училищі: Тетяна Руденко-Щелкан[1] (декоративне панно на фасаді), і А. Теремець (горельєф «Селянин з волами» і декоративне зображення гусей на металевих воротах), Петро Сниткін (горельєф «Молочниця»).

Урочисте відкриття ринку в присутності вищого керівництва міста і краю відбулося 3 (16) липня 1912 року.

Досі історики не мають єдиної версії щодо назви ринку. Багато хто вважає, що він зобов’язаний своєю назвою привозу з південних губерній, зокрема, з Бессарабії. Інші поділяють погляд київського історика-священика XIX століття Петра Лебединцева, який стверджував, що «бессарабією» у 1-й третині XIX століття називали місцевих “босяків”. Босяки нібито знаходили собі притулок на тодішній південно-західній околиці Києва, і тому її прозвали «Бессарабкою».