Бессарабський ринок відзначає 106-ту річницю

Читайте також

На Північному мосту обмежать рух транспорту до 15 червня

У Києві із 30 березня до 15 червня на Північному мосту обмежать рух транспорту через проведення ремонтних робіт. Про це попереджає КК «Київавтодор», передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу КМДА.

На киян чекає тепло, але дошкулятиме сильний вітер

У столиці в п’ятницю, 29 березня, очікується подальше підвищення рівня температурних показників, але водночас дошкулятиме сильний вітер.

Уже не 50 гривень і навіть не 60, але з 1 квітня

У Києві з 1 квітня вартість транспортної карти підніметься з 50 грн до 75 грн. Причиною цього є здорожчання собівартості самої пластикової карти з чипом.

«Пробіг під каштанами» відбудеться в онлайн-форматі

Захід відбудеться 26 травня 2024 року за підтримки Департаменту молоді та спорту Київської міської державної адміністрації. У Києві відкрилася реєстрація на 31-й щорічний благодійний «Пробіг під каштанами».

Хочете краще та дешевше? Гойда на ярмарки!

На вихідних , 30 та 31 березня, мешканців та гостей столиці запрошують відвідати продуктові ярмарки, які відбуватимуться у різних районах Києва. Усі бажаючі зможуть тут придбати різноманітну продукцію: овочі та фрукти, зелень, бакалію, м’ясні вироби, соління, молочні продукти, мед та багато іншого.

Поділитися

Урочисте святкування 106-ї річниці легендарного столичного ринку відбудеться у вівторок, 3 липня, о 16:00. У програмі заходу оркестрове шоу, виставка архівних фотографій будування Бессарабського ринку та урочиста церемонія нагородження переможця конкурсу на найкращий слоган для Бессарабського ринку. Про це повідомили у Департаменті промисловості та розвитку підприємництва.

Організатори свята підготували також приємні сюрпризи як для постійних покупців, так і для туристів-відвідувачів ринку.

«Бессарабський ринок – це не просто заклад торгівлі, але і значиме культурне надбання Києва зі своєю багатою та цікавою історією. Тож сприяти у тому числі і туристичній привабливості ринка, використовуючи можливості його функціонального призначення, – наша задача», – кажуть на підприємстві.

Нагадаємо, до 1 липня всі охочі могли подати свої пропозиції на найкраще гасло для Бессарабського ринку. За умовами конкурсу слоган мав відображати діяльність підприємства та його значення як об’єкта культурної спадщини для Києва, а також складатись із одного речення у межах 5–7 слів. За підрахунками організаторів конкурсу – керівництва КП «Бессарабський ринок» – на розгляд експертної комісії було подано більше 500 пропозицій.

Автора найкращого варіанту буде нагороджено під час офіційної церемонії святкування річниці легендарного ринку столиці.

Бессарабський ринок (Бессарабка) — критий (під дахом) ринок з торговою площею 896 м². на Бессарабській площі в західному кінці Хрещатика в Києві. Побудований в 1910—1912 на гроші відомого цукрозаводчика Лазаря Бродського, призначені ним на цю мету в заповіті.

Архітектор — Генрик Гай. Здійснював проект архітектор Михайло Бобрусов. Скульптурне оздоблення виконали учні українського скульптора Федора Балавенського, що навчалися у Київському художньому училищі: Тетяна Руденко-Щелкан[1] (декоративне панно на фасаді), і А. Теремець (горельєф «Селянин з волами» і декоративне зображення гусей на металевих воротах), Петро Сниткін (горельєф «Молочниця»).

Урочисте відкриття ринку в присутності вищого керівництва міста і краю відбулося 3 (16) липня 1912 року.

Досі історики не мають єдиної версії щодо назви ринку. Багато хто вважає, що він зобов’язаний своєю назвою привозу з південних губерній, зокрема, з Бессарабії. Інші поділяють погляд київського історика-священика XIX століття Петра Лебединцева, який стверджував, що «бессарабією» у 1-й третині XIX століття називали місцевих “босяків”. Босяки нібито знаходили собі притулок на тодішній південно-західній околиці Києва, і тому її прозвали «Бессарабкою».

spot_img