Будинки без лічильників будуть платити за опалення, як будинки з лічильниками

КМДА закликає прискорити прийняття урядової постанови, що дасть можливість будинкам без лічильників розраховуватися за опалення на основі середньозважених показань будинків з лічильниками.

На сьогодні 93% квартир у багатоквартирних будинках Києва розраховуються за тепло на основі показань будинкового приладу обліку теплової енергії, тому для інших 7% квартир Київ вважає за доцільне застосувати аналогічні нарахування і для житла без лічильників. Про це під час прес-брифінгу заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

«У найближчі дні кияни отримають рахунки за послугу централізованого опалення за повний календарний місяць – листопад. Нагадаю, минулого року з ініціативи міської влади Києва для житлових будинків, де не встановлені будинкові теплолічильники, діяла система нарахувань за методикою постанови Кабінету Міністрів України №865. Методика передбачала нарахування в будинках без лічильників на основі середньозважених показань будинків з лічильниками. У результаті застосування цієї методики кияни змогли сплатити на 220 млн грн менше. Тому і цього року ми звернулися до Кабінету Міністрів України з проханням запровадити аналогічну постанову», – сказав Петро Пантелеєв.

Він також зауважив, що відповідна постанова розробляється. Місто закликає прискорити її введення в дію.

У ПАТ «Київенерго» повідомили, що для 93% квартир столиці нарахування здійснюється на основі показань будинкового теплолічильника: загальна кількість спожитих будинком гігакалорій розподіляється між усіма мешканцями. Для 7% квартир нарахування здійснюється на основі тарифу (затверджений тариф для ПАТ «Київенерго» становить 32,91 грн на 1 м кв., однак з урахуванням того, що фактична температура була вищою за нормативну, то тариф для таких будинків складатиме близько 28 грн на 1 м кв.).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Статистика сторінки:
Переглядів сьогодні:
Переглядів у поточному місяці:
Відповідальність за зміст коментарів, що залишають відвідувачі, несуть їхні автори.
Популярне