Київ прощається зі Львом Венедиктовим

Читайте також

Винайшли у Києві: користуються десятки мільйонів

Пропонуємо вашій увазі світові винаходи киян, якими сьогодні користуються десятки мільйонів.

Біля будівлі КМДА з”явився “Трон переможця”

Артінсталяція створена, аби поінформувати про проєкт «Територіальна оборона неба» та збирати кошти на бойові дрони.

“Анастасія” – новий захоплюючий сингл від молодого українського співака Volkanov

Пісня «Анастасія» - це присвята одному з найпоширеніших і найпопулярніших жіночих імен. Улюбленець жіночих сердець, співак і композитор Volkanov, сьогодні представляє нову музичну премʼєру «Анастасія».

До Всесвітнього дня вишиванки у Києві оголосили переможців конкурсу #FashionПРОРИВ

До Всесвітнього дня вишиванки у Києві оголосили переможців конкурсу #FashionПРОРИВ, який щорічно проводить Fashion Globus Ukraine та Асоціація швейних училищ України.

Поділитися

10 грудня 2017 року на 94-му році життя відійшов у вічність один з найвидатніших представників сучасної української культури – Герой України, народний артист  СРСР, народний артист України, лауреат Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка, комодор ордену «Зірка Солідарності» Італійської Республіки,  член-кореспондент Національної  академії мистецтв України, нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеню та Князя Ярослава Мудрого V, ІV та III ступенів, Почесний громадянин  міста Києва, диригент, педагог,  колишній директор і головний хормейстер Національної опери України Лев Миколайович Венедиктов.

Лев Венедиктов

Лев Венедиктов народився в сім’ї, де панувала музика, якій він присвятив все своє довге, прекрасне життя: 70 років – у консерваторії, 13 – у  військовому ансамблі… 60 років  – з 1954 по 2014 – у Національній опері України! Здається, не було таких теренів, де б не розкрився творчий потенціал Льва Венедиктова. Але передусім його ім’я назавжди асоціюватиметься з хором Національної опери України, який під керівництвом Льва Венедиктова сформувався у яскравий творчий колектив, знаний далеко за межами України. Європейська музична критика визнала його одним з кращих оперних хорів світу, про що засвідчують рецензії на гастролі київської опери у Франції, Німеччині, Швейцарії, Голландії та інших країнах.

Хори, втілені Л. Венедиктовим в операх «Тарас Бульба» М. Лисенка, «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, «Мойсей» М. Скорика, «Євгеній Онєгін», «Пікова дама» П. Чайковського, «Борис Годунов», «Хованщина» М. Мусоргського, «Аїда», «Набукко», «Травіата», «Реквієм» Дж. Верді, «Турандот» Дж. Пуччіні, «Кармен» Ж. Бізе, «Джоконда» А. Понкіеллі, «Фауст» Ш. Гуно та багатьох інших виставах, позначаються не тільки довершеністю звуковедення, але й монументальністю, динамічністю, глибиною проникнення в авторський задум композитора.

Під керівництвом Льва Венедиктова створено низку акапельних хорових програм, зокрема, української духовної музики ХVIII-ХХ ст. А. Веделя, М. Березовського, Д. Бортнянського, М. Лисенка, К. Стеценка. У виконанні колективу під потужною рукою Маестро звучали такі визначні твори світової музичної класики як «Три духовні п’єси» Дж. Верді. «Страта Степана Разіна» Д. Шостаковича, «Дзвони» С. Рахманінова, «Олександр Невський» С. Прокоф’єва, «Хустина» Л. Ревуцького, «Київські фрески» І. Карабиця. Лев Венедиктов як хормейстер брав участь у постановках оперних театрів Ніцци – «Хованщина» М. Мусоргського, Загреба  – «Іван Сусанін» М. Глинки, Варшави – «Мазепа» П. Чайковського.

Лев Венедиктов незримо для глядача був присутній на кожній оперній виставі театру протягом шести десятиліть, був душею і совістю величезного колективу, знаковою особистістю нашого театру і українського культурного простору. Завершився земний шлях прекрасного митця, який віддав свій талант мистецтву. Ім’я Льва Венедиктова назавжди збережеться в серцях тих, хто працював і спілкувався з великим Митцем і світлою людиною.

Прощання з Львом Венедиктовим відбудеться 14 грудня.

О 9 годині – відспівування в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври,

з 12 години – прощання в приміщенні Національної опери України.