Київ прощається зі Львом Венедиктовим

Читайте також

На Північному мосту обмежать рух транспорту до 15 червня

У Києві із 30 березня до 15 червня на Північному мосту обмежать рух транспорту через проведення ремонтних робіт. Про це попереджає КК «Київавтодор», передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу КМДА.

На киян чекає тепло, але дошкулятиме сильний вітер

У столиці в п’ятницю, 29 березня, очікується подальше підвищення рівня температурних показників, але водночас дошкулятиме сильний вітер.

Уже не 50 гривень і навіть не 60, але з 1 квітня

У Києві з 1 квітня вартість транспортної карти підніметься з 50 грн до 75 грн. Причиною цього є здорожчання собівартості самої пластикової карти з чипом.

«Пробіг під каштанами» відбудеться в онлайн-форматі

Захід відбудеться 26 травня 2024 року за підтримки Департаменту молоді та спорту Київської міської державної адміністрації. У Києві відкрилася реєстрація на 31-й щорічний благодійний «Пробіг під каштанами».

Хочете краще та дешевше? Гойда на ярмарки!

На вихідних , 30 та 31 березня, мешканців та гостей столиці запрошують відвідати продуктові ярмарки, які відбуватимуться у різних районах Києва. Усі бажаючі зможуть тут придбати різноманітну продукцію: овочі та фрукти, зелень, бакалію, м’ясні вироби, соління, молочні продукти, мед та багато іншого.

Поділитися

10 грудня 2017 року на 94-му році життя відійшов у вічність один з найвидатніших представників сучасної української культури – Герой України, народний артист  СРСР, народний артист України, лауреат Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка, комодор ордену «Зірка Солідарності» Італійської Республіки,  член-кореспондент Національної  академії мистецтв України, нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеню та Князя Ярослава Мудрого V, ІV та III ступенів, Почесний громадянин  міста Києва, диригент, педагог,  колишній директор і головний хормейстер Національної опери України Лев Миколайович Венедиктов.

Лев Венедиктов

Лев Венедиктов народився в сім’ї, де панувала музика, якій він присвятив все своє довге, прекрасне життя: 70 років – у консерваторії, 13 – у  військовому ансамблі… 60 років  – з 1954 по 2014 – у Національній опері України! Здається, не було таких теренів, де б не розкрився творчий потенціал Льва Венедиктова. Але передусім його ім’я назавжди асоціюватиметься з хором Національної опери України, який під керівництвом Льва Венедиктова сформувався у яскравий творчий колектив, знаний далеко за межами України. Європейська музична критика визнала його одним з кращих оперних хорів світу, про що засвідчують рецензії на гастролі київської опери у Франції, Німеччині, Швейцарії, Голландії та інших країнах.

Хори, втілені Л. Венедиктовим в операх «Тарас Бульба» М. Лисенка, «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, «Мойсей» М. Скорика, «Євгеній Онєгін», «Пікова дама» П. Чайковського, «Борис Годунов», «Хованщина» М. Мусоргського, «Аїда», «Набукко», «Травіата», «Реквієм» Дж. Верді, «Турандот» Дж. Пуччіні, «Кармен» Ж. Бізе, «Джоконда» А. Понкіеллі, «Фауст» Ш. Гуно та багатьох інших виставах, позначаються не тільки довершеністю звуковедення, але й монументальністю, динамічністю, глибиною проникнення в авторський задум композитора.

Під керівництвом Льва Венедиктова створено низку акапельних хорових програм, зокрема, української духовної музики ХVIII-ХХ ст. А. Веделя, М. Березовського, Д. Бортнянського, М. Лисенка, К. Стеценка. У виконанні колективу під потужною рукою Маестро звучали такі визначні твори світової музичної класики як «Три духовні п’єси» Дж. Верді. «Страта Степана Разіна» Д. Шостаковича, «Дзвони» С. Рахманінова, «Олександр Невський» С. Прокоф’єва, «Хустина» Л. Ревуцького, «Київські фрески» І. Карабиця. Лев Венедиктов як хормейстер брав участь у постановках оперних театрів Ніцци – «Хованщина» М. Мусоргського, Загреба  – «Іван Сусанін» М. Глинки, Варшави – «Мазепа» П. Чайковського.

Лев Венедиктов незримо для глядача був присутній на кожній оперній виставі театру протягом шести десятиліть, був душею і совістю величезного колективу, знаковою особистістю нашого театру і українського культурного простору. Завершився земний шлях прекрасного митця, який віддав свій талант мистецтву. Ім’я Льва Венедиктова назавжди збережеться в серцях тих, хто працював і спілкувався з великим Митцем і світлою людиною.

Прощання з Львом Венедиктовим відбудеться 14 грудня.

О 9 годині – відспівування в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври,

з 12 години – прощання в приміщенні Національної опери України.

spot_img