Кожного року наприкінці травня столиця України святкує свій день народження. Під час дії воєнного стану всі масштабні заходи скасовано. Проте, киянам і гостям міста у цей день буде куди піти, що подивитися і де відпочити. Велика кількість заходів буде організована для дітей. Ми публікуємо лише невеличку частинку заходів, які проходитимуть в столиці в цей день.
Безоплатні екскурсії до Дня Києва: які маршрути пропонують
Киян і гостей міста запрошують на декілька безоплатних екскурсій до Дня Києва. Зокрема пропонують захід, адаптований для людей із порушеннями зору.
Заходи проводитимуть у п’ятницю, суботу та неділю. Пропонуються наступні екскурсії:
“Київ — наймальовничіша столиця Європи”, маршрут якої проведе учасників вулицями історичного Голосієва. На туристів чекають неймовірні пейзажі, що поєднують колоритність архітектурних стилів із величезним розмаїттям дерев і рослин.
24 травня, 12:00
Екскурсія “Таємниці града Володимира” (адаптована для людей із порушеннями зору), під час якої учасники дізнаються про розбудову Києва та будівництво оборонних споруд князем Володимиром Великим. Поруч із людиною з порушеннями зору має бути особа, яка її супроводжує.
24 травня, 17:30
Екскурсія “Київ: у вирі романтики”, де можна буде побачити культові романтичні об’єкти міста та дізнатися про любовні історії його відомих мешканців.
25 травня, 12:00.
Екскурсія “Київ незламний” ознайомить містян і гостей столиці з історією воєнного Києва — з часів Другої світової війни і до повномасштабного вторгнення росіян.
25 травня, 15:00.
Екскурсія “Київ — нескорені та незалежні”, під час якої екскурсанти довідаються про драматичні моменти боротьби за незалежність України та відвідають місця, що зберігають пам’ять про героїв війн і революцій, визначних діячів громадсько-культурного руху, талановитих вчених і митців.
26 травня, 14:00.
Реєстрація на екскурсії обов’язкова, кількість місць обмежена. Учасники отримають підтвердження реєстрації повідомленням на електронну пошту та телефонним дзвінком.
Золоті Ворота з Лего
Найбільший конструктор “Лего” у світі має понад 11 000 деталей. А макет архітектурної памʼятки, яку пропонують зібрати на заході до Дня Києва — аж 24 000!
25 травня
14:00 – Дитяча вистава
15:00 – Конкурс «Київ – серце України»
16:00 – Wonka show
17:00 – Color show
26 травня
14:00 – Шоу ілюзій
15:00 – Конкурс «Київ – серце України»
16:00 – Бульбашкова казка
17:00 – Виступ співачки Ranet та гурту Bitz
У Залі Б:
Імпровізована прогулянка стінописами Києва за мотивами путівника «Мурали Києва» Єгора Прищепкіна
Майстер-класи
Стріт-арт
Термомозайка
Художній розпис на паличках
Розпис на cклі
Розпис на футболці
Інтерактивні ігри
Міні-гольф
Кільцекид
Хрестики-ноліки
Армреслінг
ПЕРЕГОНИ: самокатні, велосипедні, фанові естафети
Дитячий майданчик
Фанове опитування
Квест “Загадковий Київ”
Інтерактивна гра “Хеппі шоп”
Кімнати-розмальовки “Символи Києва”
Фотобокс.
Участь в усіх заходах безкоштовна. Організатори збирають на дрони для Третьої Окремої Штурмової Бригади ЗСУ.
Адреса – м. Київ, вулиця Якова Гніздовського, 1а
Фестиваль КИЇВКІНОФЕСТ у кінотеатрі «Жовтень»
До Дня Києва 23 – 26 травня відбудеться фестиваль-подорож КИЇВКІНОФЕСТ.
Програма фестивалю складається з п’яти секцій:
Ретроспективна програма показів;
Сучасне кіно;
Лекторій;
Виставка картин;
Ярмарок.
Офіційними партнерами фестивалю КИЇВКІНОФЕСТ виступають Довженко-Центр та культурно-благодійний захід НЕречизм.
Програма заходів в рамках фестивалю КИЇВКІНОФЕСТ:
24 травня
18:25- 19:55 – Показ фільму «Маленький шкільний оркестр» (1968) Олександра Муратова та Миколи Рашеєва. Картину представить Станіслав Битюцький, кінознавець Довженко-Центру.
25 травня
12:00-14:00 – Базар кіноплакатів за донати на потреби колеги кінематографіста, який служить в ЗСУ. Внутрішній дворик кафе.
13:00-20:00 – Ярмарок «НЕречизм», де будуть представлені роботи локальних брендів та витвори молодих митців. Ді-джей сети вінтажної української музики! Площа перед кінотеатром. Вхід вільний.
14:00-15:30 – Лекція Акіма Галімова, журналіста, автора проєкту “Реальна історія” та документального серіалу «Українські палаци. Золота Доба». Тема: «Українські палаци. Золота Доба», історія створення документальних фільмів. Від ідеї до реалізації.
15:30-17:25 – Показ фільму «Осяяння» (1971) Володимира Денисенка. Повернення на кіноекрани після 50-ти років забуття чудового зразка українського поетичного кіно. Картину представить Олег Оліфер, кінознавець Довженко-Центру. Почесним гостем на показі буде режисер Олександр Денисенко («Тарас. Повернення», 2018р.).
17:30-19:45 – Показ фільму «Пригоди полтинника» (1929) Акселя Лундіна. Показ фільму відбуватиметься в живому музичному супроводі Дмитра Радзецького, українського гітариста та композитора. Картину представить Олена Гончарук, Керівниця Музею і двічі переможниця конкурсу на посаду Генерального директора Довженко-Центру.
20:00-21:45 – Спеціальний показ фільму «Сьомий маршрут» за участі режисера Михайла Іллєнка. Після перегляду фільму на глядачів чекає обговорення у форматі запитання/відповідь.
26 травня
13:00-20:00 – Ярмарок «НЕречизм», де будуть представлені роботи локальних брендів та витвори молодих митців. Концерт вінтажної української музики від київських діджеїв! Площа перед кінотеатром. Вхід вільний.
14:20-15:50 – Показ фільму «Весь світ в очах твоїх» (1977) Станіслава Клименка та Івана Симоненка. Картину представить Альона Пензій, кінознавиця Довженко-Центру.
16:10-17:25 – Лекція кінокритика Сергія Тримбача на тему «Сюрреальність великого міста. «Київські фрески» Сергія Параджанова». Показ фільму «Київські фрески» (1966) Сергія Параджанова.
16:50-19:00 – Допрем’єрний показ фільму «Ти мене любиш?» (2023) Тоні Ноябрьової. Показ відбуватиметься за участю режисерки та команди фільму. Після перегляду на глядачів чекає обговорення.