День Києва: що? де? коли? як?

Читайте також

“Укрпошта” торгуватиме… ковбасою

Державний поштовий оператор України "Укрпошта" робить кроки з диверсифікації своєї діяльності в умовах зниження доходів. Як розповів в інтерв'ю Forbes Ukraine генеральний директор компанії Ігор Смілянський, найближчим часом у відділеннях пошти можна буде придбати ковбасні вироби. Це рішення стало частиною нової стратегії компанії щодо збільшення прибутку. Смілянський пояснив, що значна частина доходів "Укрпошти" раніше формувалася за рахунок доставки пенсій, однак зі скороченням кількості пенсіонерів у країні ця стаття доходу зменшується. Сьогодні доставка пенсій становить близько 25% загальної виручки компанії. Щоб компенсувати втрати і забезпечити фінансову стійкість, керівництво "Укрпошти" запускає одразу кілька нових напрямків. Серед запланованих ініціатив: скорочення чисельності співробітників на 13% уже цього року; відкриття власного поштового банку; запуск мережі аптек; впровадження мобільного застосунку; оновлення автопарку за рахунок закупівлі електробайків. Мета цих кроків - зміцнення позицій компанії на ринку доставки посилок і боротьба за частку з основним конкурентом - приватною компанією "Нова пошта". Однак найнесподіванішою частиною стратегії стало рішення про продаж продуктів харчування в поштових відділеннях. Смілянський повідомив, що компанія вже уклала угоду з агрохолдингом МХП (відомим брендом "Наша Ряба") про реалізацію ковбасних виробів через мережу "Укрпошти". "Закупили першу партію їхніх ковбас, будемо пропонувати через поштову мережу. Це частина нашої стратегії підтримки українських виробників. Для МХП це також можливість скоротити логістичні витрати

Жесть! На даху багатоповерхівки у Києві помітили чотири приватні будинки

У Києві помітили багатоповерхівку, на даху якої збудували аж чотири приватних будинки.

У Києві парки та зелені зони обробляють від кліщів

У Києві фахівці проводять планові обробки зелених зон від кліщів.

Про спокійну старість можна забути

Пенсійний вік більше не гарантія відпочинку.

Україна готується до запуску цифрової гривні

Цифрова гривня (е-гривня) — це нова форма національної валюти України, яку планує впровадити Національний банк України (НБУ).

Поділитися

Кожного року наприкінці травня столиця України святкує свій день народження. Під час дії воєнного стану всі масштабні заходи скасовано. Проте, киянам і гостям міста у цей день буде куди піти, що подивитися і де відпочити. Велика кількість заходів буде організована для дітей. Ми публікуємо лише невеличку частинку заходів, які проходитимуть в столиці в цей день.

Безоплатні екскурсії до Дня Києва: які маршрути пропонують

Киян і гостей міста запрошують на декілька безоплатних екскурсій до Дня Києва. Зокрема пропонують захід, адаптований для людей із порушеннями зору.

Заходи проводитимуть у п’ятницю, суботу та неділю. Пропонуються наступні екскурсії:

“Київ — наймальовничіша столиця Європи”, маршрут якої проведе учасників вулицями історичного Голосієва. На туристів чекають неймовірні пейзажі, що поєднують колоритність архітектурних стилів із величезним розмаїттям дерев і рослин.

24 травня, 12:00

Екскурсія “Таємниці града Володимира” (адаптована для людей із порушеннями зору), під час якої учасники дізнаються про розбудову Києва та будівництво оборонних споруд князем Володимиром Великим. Поруч із людиною з порушеннями зору має бути особа, яка її супроводжує.

24 травня, 17:30

Екскурсія “Київ: у вирі романтики”, де можна буде побачити культові романтичні об’єкти міста та дізнатися про любовні історії його відомих мешканців.

25 травня, 12:00.

Екскурсія “Київ незламний” ознайомить містян і гостей столиці з історією воєнного Києва — з часів Другої світової війни і до повномасштабного вторгнення росіян.

25 травня, 15:00.

Екскурсія “Київ — нескорені та незалежні”, під час якої екскурсанти довідаються про драматичні моменти боротьби за незалежність України та відвідають місця, що зберігають пам’ять про героїв війн і революцій, визначних діячів громадсько-культурного руху, талановитих вчених і митців.

26 травня, 14:00.

Реєстрація на екскурсії обов’язкова, кількість місць обмежена. Учасники отримають підтвердження реєстрації повідомленням на електронну пошту та телефонним дзвінком.

Золоті Ворота з Лего

Найбільший конструктор “Лего” у світі має понад 11 000 деталей. А макет архітектурної памʼятки, яку пропонують зібрати на заході до Дня Києва — аж 24 000!

25 травня

14:00 – Дитяча вистава
15:00 – Конкурс «Київ – серце України»
16:00 – Wonka show
17:00 – Color show

26 травня

14:00 – Шоу ілюзій
15:00 – Конкурс «Київ – серце України»
16:00 – Бульбашкова казка
17:00 – Виступ співачки Ranet та гурту Bitz

У Залі Б:
Імпровізована прогулянка стінописами Києва за мотивами путівника «Мурали Києва» Єгора Прищепкіна
Майстер-класи
Стріт-арт
Термомозайка
Художній розпис на паличках
Розпис на cклі
Розпис на футболці
Інтерактивні ігри
Міні-гольф
Кільцекид
Хрестики-ноліки
Армреслінг
ПЕРЕГОНИ: самокатні, велосипедні, фанові естафети
Дитячий майданчик
Фанове опитування
Квест “Загадковий Київ”
Інтерактивна гра “Хеппі шоп”
Кімнати-розмальовки “Символи Києва”
Фотобокс.
Участь в усіх заходах безкоштовна. Організатори збирають на дрони для Третьої Окремої Штурмової Бригади ЗСУ.

Адреса – м. Київ, вулиця Якова Гніздовського, 1а

Фестиваль КИЇВКІНОФЕСТ у кінотеатрі «Жовтень»

До Дня Києва 23 – 26 травня відбудеться фестиваль-подорож КИЇВКІНОФЕСТ.
Програма фестивалю складається з п’яти секцій:

Ретроспективна програма показів;
Сучасне кіно;
Лекторій;
Виставка картин;
Ярмарок.
Офіційними партнерами фестивалю КИЇВКІНОФЕСТ виступають Довженко-Центр та культурно-благодійний захід НЕречизм.

Програма заходів в рамках фестивалю КИЇВКІНОФЕСТ:

24 травня

18:25- 19:55 – Показ фільму «Маленький шкільний оркестр» (1968) Олександра Муратова та Миколи Рашеєва. Картину представить Станіслав Битюцький, кінознавець Довженко-Центру.

25 травня

12:00-14:00 – Базар кіноплакатів за донати на потреби колеги кінематографіста, який служить в ЗСУ. Внутрішній дворик кафе.
13:00-20:00 – Ярмарок «НЕречизм», де будуть представлені роботи локальних брендів та витвори молодих митців. Ді-джей сети вінтажної української музики! Площа перед кінотеатром. Вхід вільний.
14:00-15:30 – Лекція Акіма Галімова, журналіста, автора проєкту “Реальна історія” та документального серіалу «Українські палаци. Золота Доба». Тема: «Українські палаци. Золота Доба», історія створення документальних фільмів. Від ідеї до реалізації.
15:30-17:25 – Показ фільму «Осяяння» (1971) Володимира Денисенка. Повернення на кіноекрани після 50-ти років забуття чудового зразка українського поетичного кіно. Картину представить Олег Оліфер, кінознавець Довженко-Центру. Почесним гостем на показі буде режисер Олександр Денисенко («Тарас. Повернення», 2018р.).
17:30-19:45 – Показ фільму «Пригоди полтинника» (1929) Акселя Лундіна. Показ фільму відбуватиметься в живому музичному супроводі Дмитра Радзецького, українського гітариста та композитора. Картину представить Олена Гончарук, Керівниця Музею і двічі переможниця конкурсу на посаду Генерального директора Довженко-Центру.
20:00-21:45 – Спеціальний показ фільму «Сьомий маршрут» за участі режисера Михайла Іллєнка. Після перегляду фільму на глядачів чекає обговорення у форматі запитання/відповідь.

26 травня

13:00-20:00 – Ярмарок «НЕречизм», де будуть представлені роботи локальних брендів та витвори молодих митців. Концерт вінтажної української музики від київських діджеїв! Площа перед кінотеатром. Вхід вільний.
14:20-15:50 – Показ фільму «Весь світ в очах твоїх» (1977) Станіслава Клименка та Івана Симоненка. Картину представить Альона Пензій, кінознавиця Довженко-Центру.
16:10-17:25 – Лекція кінокритика Сергія Тримбача на тему «Сюрреальність великого міста. «Київські фрески» Сергія Параджанова». Показ фільму «Київські фрески» (1966) Сергія Параджанова.
16:50-19:00 – Допрем’єрний показ фільму «Ти мене любиш?» (2023) Тоні Ноябрьової. Показ відбуватиметься за участю режисерки та команди фільму. Після перегляду на глядачів чекає обговорення.