День Перемоги у Києві – ФОТО

Читайте також

Рівень води в Дніпрі в межах Києва знизився

Після вчорашнього абсолютного максимуму цьогорічного водопілля, рівень Дніпра в межах Києва знизився. За останню добу він впав на 34 см. Про це повідомили в КМВА.

У столиці хочуть створити «Київський Лувр»

Київська міська державна адміністрація хоче перетворити Гостинний двір на «Київський Лувр».

В Україні мобілізуватимуть чоловіків, які не сплачують аліменти

В Україні у травні набуде чинності новий закон про мобілізацію. Зокрема, він передбачає додаткові санкції для військовозобов'язаних батьків, котрі не сплачують аліментів.

Київ затоплює…

У межах Києва спостерігається стрімке підвищення рівня води у річці Дніпро. За останню добу вода встигла піднятися на 46 сантиметрів і станом на четвер, 18 квітня, рівень річки становить 607 сантиметрів.

Банки в Україні активно закривають відділення

Українські банки з початку 2024 року скоротили мережу своїх відділень. Філій фінустанов за перші три місяці року стало на 30 менше, найбільше закрив "Креді Агріколь". А з початку повномасштабної війни банківська мережа "схудла" вже на чверть.

Поділитися

У церемонії вшанування пам’яті загиблих з нагоди 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, що відбулася у Парку Слави, взяли участь ветерани, президент Петро Порошенко, мер Києва Віталій Кличко та інші урядовці.

Вони поклали квіти до могили Невідомого солдата на Алеї Воїнської Слави.

Віталій Кличко привітав ветеранів-киян із Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та поспілкувався з ними в неформальній атмосфері під час святкового обіду.

«Ми ніколи не думали, що мрія про мир у нашій державі буде знову настільки актуальною. Я впевнений, що сьогодні найголовніше для кожної української родини, для кожної матері, чий син захищає нашу землю, аби мир запанував у нашій державі, а її захисники повернулися додому. За перемогу і за мир!» – сказав Віталій Кличко, проголошуючи тост до ветеранів.

Мер Києва також привітав із днем народження киянку Серафиму Селіванову, якій сьогодні виповнився 91 рік. Вона – ветеран тилу, під час Другої світової працювала на підприємстві, яке забезпечувало охорону залізниці.

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні встановлено як державне свято внаслідок ухвалення 9 квітня 2015 року Верховною Радою закону “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років” в рамках голосування за пакет законів про декомунізацію.

Як зазначає Український інститут національної пам’яті, новий зміст відзначення Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні включає в себе переосмислення подій Другої світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулого; рівне вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслення солідарності та бойового братерства усіх Об’єднаних Націй, як держав, так і бездержавних тоді народів (євреїв, українців та ін); перенесення акценту з історії військових дій на історії конкретних людей, а відтак відмову від святкування на користь вшанування. Гаслом пам’ятних днів 8-9 травня є – “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”.

Слід зазначити, що під час Другої світової війни в Україні загинуло, за різними оцінками, від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн. Разом з тим, 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратило притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.