
Програма виплати “національного кешбеку” за покупки українських товарів є провальною: на неї витрачаються значні кошти з держбюджету, а користь для економіки вимірюється на рівні статистичної похибки. Таку думку висловив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, йдеться в статті УНІАН.
“Ми багато витрачаємо на різноманітні програми з сумнівною ефективністю та результативністю (наприклад, національний кешбек). Це проблема катастрофічного стану справ з економічним плануванням і прогнозуванням”, – зауважує він.
Гетманцев пояснив, що в державному бюджеті є дві позиції видатків, які мають бути захищеними – це видатки на безпеку та оборону та соціальні видатки, оскільки вони закріплені нашим законодавством і за Конституцією не можуть бути звужені.
Народний депутат Ярослав Железняк також називав програму кешбеку серед тих, які слід першочергово скасувати.
“Ідіотська ідея з кешбеком і роздачею 1000 гривень. Остання вже закінчилась, але були ж заяви про бажання її продовжувати. Та ідіотське і корупційне рішення витратити 30-40 мільярдів гривень на купівлю російського атомного мотлоху у болгар”, – зазначав він.
За офіційними даними Мінекономіки, кілька місяців дії програми кешбеку, на який витратили 400 мільйонів гривень, забезпечили 0,001% приросту ВВП.
“Програма буде продовжуватися, вона не передбачає якоїсь зупинки, це довготривала стратегічна програма, яка буде тривати в наступні роки”, – сказав Шмигаль.
Національний кешбек – останні новини
В Україні досі не виплатили кошти за програмою “Національний кешбек” за грудень і січень. У пресслужбі “Дії” повідомили, що уряд уже виділив кошти і кешбек скоро перерахують. При цьому точної дати не вказали.
Відомо, що у січні 2025 року українці накопичили 414 млн гривень “Національного кешбеку”. Загальна сума накопичень за два місяці склала 850 млн гривень.