До 38 річниці аварії на ЧАЕС випустили колекційну монету

Читайте також

Пенсії не покривають навіть комуналку та проїзд

Реальною статистикою на квітень 2025 року стала середня величина пенсій в Україні після індексації в розмірі 6 341 гривня, що на 10% більше, ніж раніше.

Огірки в Україні різко підскочили в ціні

Після різкого зниження цін в Україні минулого тижня огірок знову почав дорожчати.

Де найкраще оформити кредит на 10 000 грн.?

Кредит в Україні можна отримати не тільки в банку, а й в інших фінансових установах. Ринок пропонує безліч варіантів, у яких нескладно заплутатися.

“Як спілкуватися з ЛГБТК+ людьми — і так, аби не було соромно за питання”.

21 червня в Українсько-данському молодіжному домі відбудеться подія "Як спілкуватися з ЛГБТК+ людьми — і так, аби не було соромно за питання".

БЕБ ліквідувало сім незаконних гральних закладів у Києві

У Києві БЕБ викрили сім незаконних гральних закладів.

Поділитися

Необігова монета «Чорнобильська Зона Відродження. Природа» присвячена відновленню 30-кілометрової зони.

Вона випускається лімітованим тиражем (500 штук) до 38 роковини аварії на ЧАЕС. Монета розповідає про відновлення природи Чорнобильської зони завдяки подвигу ліквідаторів, які зупинили радіоактивне лихо. Про це розповів співавтор ідеї створення монети, волонтер і голова Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко.

За його словами, монета виконана з латуні з нікелевим покриттям. Її випустили силами ліквідаторів, музейників і чорнобильських інтелектуалів. Вона започатковує серію колекційних монет.

«Важливо не тільки визначати трагічні наслідки аварії на ЧАЕС, але й віддавати належне успіху зусиль сотень тисяч людей, які доклали неймовірних старань для ліквідації наслідків цієї аварії. Природа Чорнобиля відновилася та розквітла, рівні радіації впали в тисячі, а місцями навіть десятки тисяч разів порівняно з 1986 роком. Ще 38 років тому всі вважали, що ця територія назавжди залишиться неживою та порожньою, але вона відродилася», — сказав Ємельяненко.

Нині Чорнобильська зона перетворилася на унікальний приклад відновлення та відродження природи. Там вільно почуваються багато тварин: коні, лосі, сарни, вовки, олені, кабани, здичавіли корови та навіть дуже рідкісні рисі, ведмеді та чорні лелеки.

Загалом у Чорнобилі мешкають понад 400 видів тварин та птахів, багато з яких занесені до Червоної книги. А у 30-кілометровій зоні відновилася оригінальна екосистема Полісся, якою вона була ще у 18 столітті.

Перша колекційна монета «Чорнобильська Зона Відродження. Природа» знаходиться в процесі виготовлення. Але вона вже доступна для попереднього замовлення у сувенірній крамниці, яка днями відкрилася у Національному музеї «Чорнобиль» у Києві. Вартість монети — 480 гривень.

Планується, що наступні колекційні монети відкриватимуть інші аспекти Чорнобильської зони відродження: наукові досягнення, культурну та історичну спадщину, розташовані у Чорнобилі, процес зміни відношення до аварії на ЧАЕС і навіть переосмислення самоідентифікації українців із нації постраждалих від подій 1986 року та війни з росією — на націю переможців.