До 38 річниці аварії на ЧАЕС випустили колекційну монету

Читайте також

Хуліган, який налякав нічними феєрверками весь район, може сісти на 5 років

26-річний молодик, гуляючи Дарницьким районом під час комендантської години, о пів на четверту ранку, вирішив запустити феєрверк.

На Чоколівці з’явилася вулиця Академіка Возіанова

Олександр Федорович Возіанов — видатний український вчений-медик, хірург, один із лідерів європейської урології, якого називали «Патріархом української медицини».

День Києва 2024: історія свята

День Києва – свято присвячене столиці України. Відзначається з 1982 року, в останню неділю травня. Цього року День Києва випадає на 26 травня.

Київська міська електричка змінює графік руху до 12 серпня

Київська міська кільцева електричка змінює графік руху з 24 травня по 12 серпня. Причина - початок будівництва тунелю для з'їзду з нового Подільсько-Воскресенського моста.

Мер Києва запрошує

Віталій Кличко повідомляє у своєму ТГ-каналі: "Уже можна йти гуляти новою, великою рекреаційною зоною столиці — на острів Оболонський.

Поділитися

Необігова монета «Чорнобильська Зона Відродження. Природа» присвячена відновленню 30-кілометрової зони.

Вона випускається лімітованим тиражем (500 штук) до 38 роковини аварії на ЧАЕС. Монета розповідає про відновлення природи Чорнобильської зони завдяки подвигу ліквідаторів, які зупинили радіоактивне лихо. Про це розповів співавтор ідеї створення монети, волонтер і голова Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко.

За його словами, монета виконана з латуні з нікелевим покриттям. Її випустили силами ліквідаторів, музейників і чорнобильських інтелектуалів. Вона започатковує серію колекційних монет.

«Важливо не тільки визначати трагічні наслідки аварії на ЧАЕС, але й віддавати належне успіху зусиль сотень тисяч людей, які доклали неймовірних старань для ліквідації наслідків цієї аварії. Природа Чорнобиля відновилася та розквітла, рівні радіації впали в тисячі, а місцями навіть десятки тисяч разів порівняно з 1986 роком. Ще 38 років тому всі вважали, що ця територія назавжди залишиться неживою та порожньою, але вона відродилася», — сказав Ємельяненко.

Нині Чорнобильська зона перетворилася на унікальний приклад відновлення та відродження природи. Там вільно почуваються багато тварин: коні, лосі, сарни, вовки, олені, кабани, здичавіли корови та навіть дуже рідкісні рисі, ведмеді та чорні лелеки.

Загалом у Чорнобилі мешкають понад 400 видів тварин та птахів, багато з яких занесені до Червоної книги. А у 30-кілометровій зоні відновилася оригінальна екосистема Полісся, якою вона була ще у 18 столітті.

Перша колекційна монета «Чорнобильська Зона Відродження. Природа» знаходиться в процесі виготовлення. Але вона вже доступна для попереднього замовлення у сувенірній крамниці, яка днями відкрилася у Національному музеї «Чорнобиль» у Києві. Вартість монети — 480 гривень.

Планується, що наступні колекційні монети відкриватимуть інші аспекти Чорнобильської зони відродження: наукові досягнення, культурну та історичну спадщину, розташовані у Чорнобилі, процес зміни відношення до аварії на ЧАЕС і навіть переосмислення самоідентифікації українців із нації постраждалих від подій 1986 року та війни з росією — на націю переможців.